reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Witam nowe Dziewczyny :-)

A słyszałyście, moje drogie, że mężowi przysługuje na żonę w połogu 14 dni L4?? Dowiedziałam się o tym wczoraj i choć nie poznałam jeszcze podstawy prawnej, jestem uradowana! Nie trzeba będzie brać urlopu!
 
reklama
40 powodów dla których warto mieć malutkie dzieci


1. Kochają nas nawet wtedy, kiedy my nie kochamy siebie.

2. Sprawiają, że czasem wierzymy w cuda.

3. Obalają prawa fizyki.

4. Rozkosznie się przytulają.

5. Doskonale zmiękczają nieżyczliwe panie w sklepach i urzędach.
6. Jeśli chce się mieć chwilę, spokoju wystarczy powiedzieć: „Cicho, bo dziecko śpi”.

7. Pomagają nawiązać rozmowy z sympatycznymi nieznajomymi.

8. Dzięki dzieciom można się grzebać w piasku.

9. Możesz pobawić się klockami, lalkami, kolejką i nikt nie powie, że jesteś stuknięta (przecież bawisz się z maluszkiem).

10. Jeśli myślimy, że jakiejś rzeczy nie można zrobić szybciej,
jesteśmy w błędzie. Wrzask dziecka przyspiesza wszelkie działania nawet trzykrotnie.

11. Sprawiają, iż człowiek zauważa, że życie jest piękne i nawet ślimaki i ropuchy mają swój urok.

12. Pokazując dziecku samolot, możesz spojrzeć w górę i zobaczyć różne piękne rzeczy (niebo!) których wcześniej nie widziałaś.

13. Można bezkarnie walnąć lubego kulką śniegową (dziecko się cieszy).

14. W ich towarzystwie można zjeżdżać z górki na sankach i ulepić bałwana.

15.Można zrobić orła na śniegu albo na piasku i nikt nie powie, że jesteśmy nienormalni.

16. Dzięki nim człowiek odkrywa własne rozliczne talenty.

17. Miło wiedzieć, że ktoś na nas czeka.

18. Po pracy można się zdrzemnąć z maleństwem w ramionach (nie chciało puścić mamy).

19. Można łazić godzinami na spacery z wózkiem (bez wózka byłoby to już podejrzane: „Czego to tak łazi w kółko?”)

20. Dzięki dziecku można czytać w parku, nie walcząc z wyrzutami sumienia, że w domu nieporządek (maleństwo potrzebuje spacerów).

21. Z dzieckiem na kolanach można pobujać się na huśtawce.

22. Człowiek ma dużo ruchu, bo się nabiega za dzieckiem.

23. Można iść na bajkę do kina.

24. Nie je się cukierków i nie pije pepsi (zły przykład dla malucha).

25. Telewizor nie jest już włączony przez cały dzień (dziecko nie powinno długo oglądać telewizji).

26. Coś zawsze jest w lodówce... nawet obiadki bywają (maluch musi coś zjeść).

27. Zaginięcie każdej bardzo ważnej karteczki można zwalić na dziecko.

28. Można kolorować kolorowanki (w końcu trzeba dziecku pokazać, jak ma to robić).

29. Z dzieckiem można szaleć, śmiać się i wariować, zupełnie jak wtedy, gdy samemu miało się kilka lat.

30. Z każdej imprezy można wyjść, kiedy się chce ( dziecko czeka).

31. Można kupować takie małe, śliczne, kolorowe ubranka.

32.Z pieluch tetrowych można zrobić 10 000 ściereczek.

33.Gdy mówimy, że boli nas głowa niewyspania, wszyscy myślą, że to przez dziecko, a nie imprezkę.

34. Dzięki niemu wyjeżdżamy dwa razy na wakacje w różne miejsca (maluszek musi zmienić klimat).

35. Można taplać się przy brzegu morza, nie wstydząc się, że się nie umie pływać (w końcu pilnuje się dziecka).

36. Czasem można nie posprzątać (dziecko było marudne).

37. Można z nim iść na basen, albo na plażę, nie przejmując się swoim wyglądem.

38. Nareszcie jest ktoś, kto ma mniej rozumku.

39. Można usłyszeć, jak nazywa cię najpiękniejszym słowem MAMA.

40. Można czytać „Dziecko” i siedzieć w bb :biggrin2:.
 
Witamy moni ju i myszka f.
Ale sie wczoraj cieszylam jak wrocilam z zakupow. Dostalam taki fajny zimowy kombinezon z wyprzedazy. Przeceniony z 22 na 5 funtow. I jeszcze kilka innych rzeczy. Teraz jest przecena tego co w sumie najdrozsze-zimowych ciuszkow. Mowilam sobie ze nie bede kupowac ale jak tu sie oprzec takiej okazji. Oczywiscie meza na takie zakupy nie zabieram bo wrocilabym z niczym.:-D
Zycze milej niedzieli.
 
Cypisia - no to witaj w klubie:-D ! Ja słyszałam właściwie tylko dobre opinie od tych, którzy używają turystycznego ( że dziecko się nie uderza, że lekkie, że bardziej ustawne, że przytulniejsze, że dzieci które nie chciały spać w normalnym - od razu pokochały takie itp.). Wszyscy mieli wątpliwości, czy jest wystarczająco stabilne i wytrzyma dla dziecka trzyletniego. Ale przy użytkowaniu, te wątpliwości zniknęły, bo ponoć te łóżeczka się sprawdzają. Co do tradycyjnych ,to słyszałam, że dzieci się często uderzają głową w szczebelki , nawet jak są ochraniacze ( ponoć potrafią je pięknie ściągnąć:) ), albo wkładają sobie ręce albo nogi w szczebelki i nie mogą wyciągnąć i to są często powody nocnych płaczów. Tak jak Tobie, mi nie bardzo podobają się te kolory ( zwłaszcza dla dziewczynki ), no i wizualnie ładniej mi sie tradycyjne prezentuje. No ale przecież liczy się funkcjonalność, nie? I żeby dzidzia chciała w nim spać. A reszta dziewczyn? Co myślicie?

O wyborze lozeczka byla juz dluzsza dyskuja z plusami i minusami w watku o zakupowych szalenstwach, ale watek tak sie juz rozrosl, ze teraz nie umiem odnalesc dokladnie na ktorej stronie byly te plusy i minusy wypisywane :)


Witam i ja. Jestem Agnieszka i jestem w drugiej ciąży termin mam na 27 czerwca. Mam nadzieje że przyjmiecie mnie do swojego grona :)

Witaj Agnieszko :)
Ja tez mam termin na 27 czerwca :)
 
Moni_ju, Myszka_f witajcie :-) Do czerwca jeszcze mnóstwo czasu, a w gronie Czerwcówek oczekiwanie się mniej dłuży :tak:

Witam nowe Dziewczyny :-)

A słyszałyście, moje drogie, że mężowi przysługuje na żonę w połogu 14 dni L4?? Dowiedziałam się o tym wczoraj i choć nie poznałam jeszcze podstawy prawnej, jestem uradowana! Nie trzeba będzie brać urlopu!

O polityce prorodzinnej coś słyszałam, ale żeby aż tak...? :szok:

Kasia_Irlandka - może jeszcze popracujemy nad tą listą i rozszerzymy o kolejnych 40 pozycji? :-D

Witam Was Dziewczynki w niedzielę. Mam takiego lenia, że chyba nic poza obiadkiem nie będę robić. Tzn. poza zjedzeniem obiadku :-D bo sam obiadek już gotowy. Maluch mi szaleje w brzuchu, właściwie co tylko usiądę do kompa, to walczy z gumką od moich dresowych portek. Chyba czas przerzucić się na coś bardziej ciążowego :dry:
 
reklama
Kasia super lista, pośmiałam się:-D i tak jak Kalina uważam, ze gdyby się przyłożyć to można by wydłużyć listę skutecznie;-)
pozdrawiam
 
Do góry