reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

reklama
DZiekuje wam kochane- uspokilyscie mnie troche. Chyba usze cos wymyslec zeby w koncu przestac marudzic -- moze jakies nowo roczne postanowienie.

Tau ja tez nie wie jak to przeliczac ani jak iesiace na tryestry chociaz kiedys chyba Dilajla podawala jakies namiary.
 
Czyli wiem tyle ile wczesniej, jak nie policzymy, to i tak bedzie dobrze bo na ktoras metode napewno sie zalapiemy ;-)

Ja tam mam jeszcze śmieszniej co wizytę u lekarza, za każdym razem "tydzień ciąży + ileś dni" liczony wg ich kołeczka mi się nie zgadza:no:. Przypuszczam że biorą oni inną długość cyklu pod uwagę, lecz ja miałam poczęcie "wspomagane" hormonami i dokladnie znam dzień owulacji, więc liczę sobie po swojemu.
 
hej Dziewczynki!
Pixella ma właśnie usg - trzymam kciuki :tak:
Ja już jestem po swoim, wszystko jest dobrze, maluch jest nawet ciut starszy wg usg, niż z wyliczeń - ma teraz niemal 7 cm i 3 mm nosek :-D

Jeśli chodzi o różne bóle, to moja ciąża jest mega-bezobjawowa, ale ostatnio też mi się zdarza poczuć te wiązadła - coś, jakby się urywało. Raz poczułam to, gdy wysiadłam z auta i nagle się wyprostowałam, a drugi raz - kiedy jakoś wyciągnęłam się za mocno w nocy. Pęcherz również ciągle pełen, ale to wszystko przez maluszka, bo się rozpycha. U mnie macica jest jak spory grejpfrut, więc im dalej w las, tym więcej miejsca zajmuje w brzuszku. Tak więc nie ma się co martwić :tak:

A z liczeniem miesięcy itd... szaleństwo :nerd: Rzeczywiście nijak się nie zgadza! Ja sobie wykoncypowałam, że będę miała taki dłuższy 3. miesiąc, a od stycznia zacznę liczyć kolejne - mam to szczęście, że termin przypada mi na sam koniuszek czerwca, więc od nowego roku wszystko mi się będzie zgadzać. Na razie jestem w 13. tygodniu i raz to jest trzeci miesiąc, innym razem - czwarty. Nie mówiąc o trymestrach!:wściekła/y:
 
A ja znowu musze marudzic:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
Mialam sporzadzic dla klienta raport z zeszlego miesiaca ale kolega spierniczyl baze danych i teraz musze to wszystko poprawiac!!!!!! A mialo byc gotowe na rano!!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: I jeszcze twierzi ze nie wiedzial :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Czesc dziewczynki!!!
Ale sie dzisiaj rozpisalyscie,my wlasnie wrocilysmy z mala od fryzjera,bo malej bardzo juz wloski odrosly od ostatniej wizyty,a i ja przed swietami chcialam sobie fryzurke odswierzyc.:-D

Ja tez za bardzo nie wiem jak liczyc te tygodnie i tez mam te ksiazke co dilajla i sie nia kieruje.
Mnie tez bolal brzuch jak juz wczesniej pisalam,gdzies na poczatku 3.m. teraz jest duzo lepiej ale jak dluzej pochodze to musze uwazac bo bol wraca.;-)

Zauwarzylam ze nie moge szybko chodzic bo wtedy w brzuszku mi wszystko skacze widocznie dzidzius ma duzo miejsca i dokazuje,szczegolnie jak usiade to zaczyna pokopywaci pukac sobie w brzuszek,pamietam ze z Viki chodzilam spac o 3 w nocy bo dopiero w tedy w brzuszku sie uspakajala,a w dzien sobie spala.:happy2:

Wczoraj bylismy z mezem na zakupach i upatrzylam sobie sliczny kombinezonek dla maluszka,ale maz nie pozwolil mi kupic twierdzac ze jeszcze za wczesnie:-).......ale i tak go kupie ale bez niego...:happy2:

Widze ze nie tylko ja biegam co chwile do lazienki w nocy ,ja co jakies dwie godziny,ale pecherz mnie nie boli wiec chyba wszystko jest okay,z Viki w ciazy tez tak mialam,od poczatku ciazy do samego konca nawet mialam badania czy moze cos nie tak z nerkami ale wszystko bylo dobrze.:-p

Ja moze tak duzo nie pije ale jem duzo owocow,jablek mandaryneki arbuzow szczegolnie ten ostatni musze codziennie bo inaczej wariuje,nie wiem dlaczego picie jest takie warzne ale w ciazy z malacoj lekarz za kazdym razem powtarzal duzo pic, pic, pic, szczegolnie jak jest cieplo.:-D

Cos mnie zaczyna powoli kregoslup bolec jak dluzej siedze,uciekam dac malej mleczko i polozyc spac.:happy2:
 
a u mnie była właśnie mamusia z wałówką i ugotowała mi pyszną pomidoróweczke-niemoge sie nią najeść:happy::happy::happy: -pychotka , jutro dyżur:-)ma teściowa też mi upitrasi coś dobrego .

Beatko a gdzie ty znajdujesz arbuzy?????????????????????????????????????????? mi to chodzi po głowie już od kilku dni ale rodzinka nigdzie niemoże dostać!
 

Załączniki

  • 205.gif
    205.gif
    7,1 KB · Wyświetleń: 43
Andzia ja mieszkam w Canadzie a tutaj wszedzie mozesz dostac,ale w ciazy z mojaViki jak bylam w Polsce przez 3,m tez nigdzie nie moglam znalezc....Wyslalabym Ci pare ale chyba nie przezyja tej podrozy:-D:-D:-D
 
reklama
Hello :) ja dzis bylam troche pochodzic po miescie ale pogoda wybitnie niesprzyjajaca dzis...Kupilam mojemu mezowi pizame na Gwiazdke i szlafrok, mam nadzieje ze sie spodobaja.I pozatym nic ciekawego. Zastanawiam sie nad prezentem dla mojego Stasia, ale musialabym sie wybrac na zakupy bez niego, bo np w Smythsie zwykle to jest wielka gonitwa za synkiem zamiast spokojnej kontemplacji zabawek...
Poczytalam troszke Was i tez mam czasem watpliwosci w ktorym miesiacu jestem. Moja kolezanka to liczy na 1 mc ciazy - 4,5 tyg. czyli drugi miesiac zaczyna sie po 9 tc itd...
Czytalam ze Kluseczka sie bulwersuje mala iloscia usg w czasie ciazy - to ja powiem Tobie ze w poprzedniej ciazy mialam jedno usg - w 5tym miesiacu i ani jednej wizytu u ginekologa.Cala ciaze prowadzily polozne i GP. A co do szkoly rodzenia to tu u nas nie wyglada to jak w Polsce. Jest to cykl 3 wykladow podczas ktorych polozna mowi jak przebiega ciaza i porod i co sie dzieje z kolejnych etapach ciazy i porodu, i jest cos zdaje sie o korzysciach karmienia piersia i to wszystko.

 
Do góry