reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Witam ponownie
Kurcze właście analizuje moje wyniki krwi i moczy
powiedzcie mi czy to ze ja i mój mąz mamy taka samą grupe krwi ARH+ to jest jakis problem w przypadku ciąży?
W ogóle nie moge sie połapać w tych wtynikach.
Na jednej karteczce mam cos nabazgrane przez jakiego analityka medytcznego nic nie moge rozczytac
Z tewgo co zrozumiałam to mam takie problemy:
mono 8.44%M czyli za duzo chyba
rdw 11.4% czyli znowu za mało
pdw 20.8 czyli tez za duzo
czy ktos sie na tym zna i mozem i cos napisac na ten temat
bo ja do jutra zanim ppojde do lekarza chyba zwariuje
 
reklama
Witam ponownie
Kurcze właście analizuje moje wyniki krwi i moczy
powiedzcie mi czy to ze ja i mój mąz mamy taka samą grupe krwi ARH+ to jest jakis problem w przypadku ciąży?
W ogóle nie moge sie połapać w tych wtynikach.
Na jednej karteczce mam cos nabazgrane przez jakiego analityka medytcznego nic nie moge rozczytac
Z tewgo co zrozumiałam to mam takie problemy:
mono 8.44%M czyli za duzo chyba
rdw 11.4% czyli znowu za mało
pdw 20.8 czyli tez za duzo
czy ktos sie na tym zna i mozem i cos napisac na ten temat
bo ja do jutra zanim ppojde do lekarza chyba zwariuje
Więc tak...

MONO powinno być 1-8 %, więc masz trochę za dużo leukocytów, ale myślę że 0,44% powyżej normy nie powinno niepokoić. Miałaś robiony test na kiłę (inaczej próbę Wassermana)? Jeśli nie, to lekarz może ci kazać zrobić to badanie, bo wysoki wynik może świadczyć właśnie o kile.
RDW powinno być 11,5-14,5 %, więc wynik masz w normie, zwłaszcza, że tutaj im większy procent tym gorzej (wysoki wynik oznacza anemię wywołaną brakiem żelaza)
PDW powinno być 6,1-11 % to oznacza, że masz powyżej 20 % płytek krwi (trombocytów) różniących się od przeciętnej płytki. Ten wynik rozpatruje się razem z wynikiem badania PLT i MPV - miałaś to też w wynikach?

Twój wynik LEU 100/ul może świadczyć o infekcji układu moczowego, ale u kobiet ciężarnych zwykle jest podwyższona ilość białych krwinek w moczu.

Dziś pewnie lekarz rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Powodzenia!
 
Witam wszystkich. Dla mnie doba mogłaby miec 48godzin z czego 38 godzin bym przespała:-). Jestem notorycznie zmeczona nic mi sie nie chce. Dobrze ze pomyłam okna, lampy i szafki w zeszłym tygodniu bo w tym nic chyba nie zrobie:wściekła/y:.
 
Dzień Dobry Kobietki
U mnie dzis slonecznie, ale za to mrozno.
Zabieram sie za jakies sniadanko bo cala noc nic nie jadlam. ;-)

agata077 - jak zdrowko??

Meva - powodzonka u lekarza
 
Nanya dzięki za pomoc:-)
Wracając do tego to:
Testu na kiłe nie miałam robionego
Odnosnie tego PDW 20.8 to tak jak pisałaś miałam robione tez PLT 215. K/ul i MPV 8.92fl (te są niby w normie)
Niestety dzisiaj lekrza do ktorego chialam isc przyjmuje tylko do poludnia i niestety nie udalo mi sie wyrwac z pracy
Ale jutro przyjmuje popoludniu wiec na 100% ide.
Wczoraj nie potrzebnei się zdenerwowałam i dzisiaj od rana dość mocno bolal mnie brzuch teraz już mniej ale wciąz czuje lekkie pobolewanie pobrzusza.
Marzy mi sie zwolnienie lekarskie na swięta tak z 2 tygodnie. Ale nei iwem jak to bedzie w pracy koniec roku - mase roboty papierkowej.
 
reklama
Witam wszystkie mamusie

Wydaje mi się, że ta sprawa z wieprzowiną jest trochę naciągana tak jak mówi Magi nadchodzą święta i ktoś chce na tym zarobić badający to mięso mówią, ze nic nie grozi zauważcie też afery ptasiej grypy też wybijają tyle drobiu nie potrzebnie ptasia grypa była zawsze ale nikt tego nie badał nie nagłaśniał i nikt nie umarł a zresztą może tylko zaszkodzić jedząc surowe mięso a kto takie je? chyba nikt! nie martwcie się te mięso ponać tez trafiło do polski niby ma być wycofane a le duża część została już przez nas zjedzona ale ewentualne skażenie zostało zabite wysoką temperaturą.

Kwiatek mój mężuś też ciągle mnie straszy, że zablokuje mi internet, że za bardzo się nakręcam ale obiecałam, że już nie będem się denerwowac dla dobra dziecka ale on i tak mi nie wierzy i ciągle mnie goni od kąputera więc wykarzystują, że on jest w pracy a ja w domku i swobodnie mogę sobie tu skrobać i obchodzi się bez zbędnego gadania.
Kwiatek i Meva czekamy na wieści od lekarza :-)
Agatko wracaj szybciwtko do zdrowia:-)
 
Do góry