reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

U nas jest tak:
Kaszka na dobranoc - hipp owsianka ( z glutenem)
kaszka w dzien - rozne bobovita, nestle w płynie,
mleko bebilon comfort 2 jakos 2-3 razy dziennie ok 150ml
deserki najroznejsze- wczoraj dostał gerber egzotyczny po 9 miesiacu
obiadki rozne wszystkie jada - max po 6 miesiacu.
Kaszka na dobranoc od 2 miesiecy codzinnie chyba,ze zasnie po mleku ok.18tej, obiadki i kaszki na przemian jak dostaje kaszke to juz odpuszczam obiadek , bo bedzie za gruby.
 
reklama
U nas też
-rano - mleko NAN 2
-deserek i to bardzo różne ze słoiczków, albo starte różne owoce: gruszki, banany, jabłka, kisiel gotowany z mrożonych np truskawek lub z soku malinowego
- zupy albo ze słoika przeróżne, albo gotuję sama: z groszkiem zielonym, kalafiorem, jajkiem, masłem, oliwą z oliwek, z ziemniakami , kaszą, ryżem, bardzo urozmaicone,
- potem znów mleko
- wieczorem kaszka mleczno ryżowa owocowa

oczywiście w międzyczasie, biszkopty, bułki flipsy, chrupki ryżowe, lizaki, herbatki, soczki, i oczywiście polizanie takich smakołyków jak lód waniliowy, czekolada, ptasie mleczko i takie różne....

Apetyt mamy wielki i wszystko chętnie jemy :-)
 
U nas też
-rano - mleko NAN 2
-deserek i to bardzo różne ze słoiczków, albo starte różne owoce: gruszki, banany, jabłka, kisiel gotowany z mrożonych np truskawek lub z soku malinowego
- zupy albo ze słoika przeróżne, albo gotuję sama: z groszkiem zielonym, kalafiorem, jajkiem, masłem, oliwą z oliwek, z ziemniakami , kaszą, ryżem, bardzo urozmaicone,
- potem znów mleko
- wieczorem kaszka mleczno ryżowa owocowa

oczywiście w międzyczasie, biszkopty, bułki flipsy, chrupki ryżowe, lizaki, herbatki, soczki, i oczywiście polizanie takich smakołyków jak lód waniliowy, czekolada, ptasie mleczko i takie różne....

Apetyt mamy wielki i wszystko chętnie jemy :-)
Oli a mogłabym prosi o jakieś przepisy na te zupki bo pysznie wyglądają:-) a ja nie mam pomysłów, takie ograniczone te moje zupki :-( napisz jak możesz jaką kasz gotujesz i taie tam.Z góry dziękuje:-)
 
1.-
- marchewka, pietruszka, seler, por, ziemniak, kalafior, kawałek indyka, zalewam wodą gotuję pod przykryciem ok. godziny dodaję pół żółtka ugotowanego jajka i miksuję
2.
- marchewka, pietruszka, seler, por, ryż (surowy przelany wrzątkiem) kawałek schabu, zalewam wodą gotuję, 15 min przed końcem sypię 2 łyżki stołowe groszku mrożonego zielonego. Dodaję masełka trochę i miksuję
3.
- marchewka, pietruszka, seler, por, ziemniak, czerwony burak, kurczak z płata, zalewam wodą gotuję ok godziny, miksuję dodaję trochę oliwy z oliwek
4.
marchewka, pietruszka, seler, por, mięsko ziemniak, kasza jęczminna - taka co się do krupnika dodaje, gotuję i miksuję
5.
- marchewka, pietruszka, seler, por, mięsko, ryż, zalewam wodą gotuję na koniec przecieram przez sitko pomidora całego, trochę masełka, miksuję

Będę teraz robić też ze szpinakiem, brokułami.
Zawsze wszystko kroję w małe kawałeczki, szybko się wtedy gotuje.

SMACZNEGO :-);-)
 
1.-
- marchewka, pietruszka, seler, por, ziemniak, kalafior, kawałek indyka, zalewam wodą gotuję pod przykryciem ok. Godziny dodaję pół żółtka ugotowanego jajka i miksuję
2.
- marchewka, pietruszka, seler, por, ryż (surowy przelany wrzątkiem) kawałek schabu, zalewam wodą gotuję, 15 min przed końcem sypię 2 łyżki stołowe groszku mrożonego zielonego. Dodaję masełka trochę i miksuję
3.
- marchewka, pietruszka, seler, por, ziemniak, czerwony burak, kurczak z płata, zalewam wodą gotuję ok godziny, miksuję dodaję trochę oliwy z oliwek
4.
marchewka, pietruszka, seler, por, mięsko ziemniak, kasza jęczminna - taka co się do krupnika dodaje, gotuję i miksuję
5.
- marchewka, pietruszka, seler, por, mięsko, ryż, zalewam wodą gotuję na koniec przecieram przez sitko pomidora całego, trochę masełka, miksuję

będę teraz robić też ze szpinakiem, brokułami.
zawsze wszystko kroję w małe kawałeczki, szybko się wtedy gotuje.

smacznego :-);-)
dziękuje bardzo:-)
 
My też zagłosowałyśmy:-) a podajecie dzieciaczkom kaszę jaglaną? bo słyszałam że jest bardzo zdrowa
 
Ostatnia edycja:
.
Acha jeszcze mam do was pytanie apropo zabawek ... czym wasze dzieci sie bawią najwięcej?? sama nie wiem co nowego mogła bym mu kupic ze by go zainteresowało generalie zabawki mu się szybko nudza i najbardziej lubi pudełko z chusteczkami albo zwykły nadmuchany worek

mój Oskar uwielbia komórke , pilota , klawiature od komputera , choć pudełkiem od chusteczek też niepogardzi no i targać wszystkie gazety - a niech ktoś spróbuje mu zabrac:szok::-D pozatym chodzik jest na topie bo włazi gdzie chce :-)
 
reklama
Witam,
my po szczepieniu, Tymek wazy 9330, 71cm wiec kulka, doktor powiedziala,ze pieknie rosnie oby tak dalej , zadnych diet, bo nie jest gruby:-) zdrowy jak ryba, chyba go basen hartuje:)

piekne przepisy jejuuuuuuu:)ale u mnie sie nie sprawdza,bo :
- nie mam warzyw z rynku tylko z hipermarketu a one nie sa za dobre dla dziecka i dr powiedziala,ze lepiej słoiczki niz te chemiczne warzywa, poza tym sa roznorodne i mozna zmieniac wg uznania
- nie gotuje prawie wcale w domu wiec tym bardziej nie chce mi sie bawic w zupki:baffled:
- kazda mama daje wg swojego uznania i wie co dobre dla swojego skarba :) kolezanka daje wegety juz od 4 miesiaca w zupkach:szok: co dla mnie jest nie do pomyslenia. sama nie sole i malo pieprze, lubie zioła.

Tymek ma swojego pilota( został po skradzionym sprzecie) i stara komórke wlasnie do gryzienia ,bo tez je uwielbia :-D no i stukac w komputer rodziców rowniez, bo przeciez oni tez to robią:)
 
Do góry