reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Oli ja szczepiłam Filipa szczepionką 6w1 i nią także szczepi się w 6 tyg potem następna dawka po 6 tygodniach kolejnych no i później jeszcze 3 dawka po kolejnych 6 tygodniach. Potem troszkę wolnego i kolejne szczepienie tą szczepionką w 13 miesiącu życia malucha, ale to chyba też nie koniec ale nie jestem pewna. Jak się raz zaszczepi dziecko daną szczepionką to później trzeba to kontynować.
Na rotawirusa nie szczepię małego, bo pani doktor powiedziała że można nie trafić w konkretny szczep wirusa i dziecko mimo wszystko zachoruje i wyląduje w szpitalu (niedaj Boże), ale za to muszę wykombinować kasę na pneumokoki. Ewci to fajnie bo tą szczepionkę ma za darmo :tak:
A propos Ewunia cieszę się z dobrych informacji, kobieto przynajmniej troszkę odsapniesz od problemów jak ci jedno zmartwienie spadło z serca. :tak:
A ja niedługo zaczynam kurs angielskiego. Mam nadzieję że mnie całkiem nie odmóżdżyło i jakoś sobie poradzę bo jak niezdam egzaminów końcowych to będę musiała oddać całą kasę za kurs czyli 1600 zł :wściekła/y:
 
reklama
Ja też szczepiłam tą 6 w 1, a nie 3 w1 pomieszało mi się z tego wszystkiego :szok:
Jutro dzwonię do przychodni jak mnie nie przyjmą 14 - stego na 3 dawkę to znów muszę 7 stów szykować :wściekła/y::wściekła/y:
A na pneumokoki nie szczepię może jak do przedszkola pójdzie,
Chociaż ja to wogóle nie jestem za szczepieniami :eek:
Obowiązkowe no to oczywiście, a na rota mnie koleżanka namówiła - jest dobrym sprzedawcą pracuje dla jednej z firm sprzedających tą szczepionkę :laugh2::laugh2::laugh2:
 
My jutro mamy 2 dawke od poprzeniej minał rowno miesiac potem znow za miesiac i ostatnia w 13 mż ... naszczescie u nas jest za darmo :)
 
A my jutro na szczepienie, będzie ta 3 w 1, rotawirusy i melingokoki - tak radziła pani pediatra, ze względu na córcię, która może z przedszkola coś "przynieść". A może ktoś się orientuje ile kosztuje ta od rotawirusów?
 
Hej

Dzis w przedzkolu bylo znow bardzo fajnie :tak:
Sandrusia biegla zeby sie nie spoznic :-) Widac jaka dumna jest ze do przedszkola idzie :tak: Dzis pol godzinki bylismy razem, a a drugie pol byla sama i lafdnie sie bawila, placzu nie bylo, tylko co jakis czas zagladala przez szybke w drzwiach czy jestesmy na korytarzu ;-):tak:Oby tak dalej :-)
Aaa no i jeszcze dodam na koniec, ze po tej polgodzinnej zabawie bez rodzicow zla byla ze juz po nia przyszlismy bo dzieci sie jeszcze bawia i innych rodzicow nie ma :-D Ale rodzice zaczeli wchodzic, a pani zaczela rozdawc dzieciom prace ktore robily wczoraj wiec dumna zabrala swoje 3 rysunki i ladnie w podskokach szla do auta opowiadajac jak to fajnie bylo i jakie cisteczka upiekla po jednym dla kazdego z naszej rodzinki i kazdy dostal inny ksztalt :-) :-D

A w domku przymiezala gdzie przykleimy rysunki :tak:a pozniej ogladala bajke only in english :-) sama chciala :tak::-):-)
Potem obiadek, sprzatanko, prasowanko, zabawa z dziecmi i tak zlecial dzionek. A maz dalej kompami zawalony :-) dzis 3 naraz naprawial i wszystkie bebechy im wyciagal ale nasyfil :-pNiech robi bo kasiorka sie przyda :-)
I tak zlecial dzionek ;-)


Sunniva gratuluje Twojemu dzielnemu przedszkolakowi :-)
Dlugo jestescie razem :-) no i dlugi tez macie staz malzenski :-)

Ewcia no to naprawde swietne wiesci!!!:tak::-):-)
Super :-)

OliB nie dziwie Ci sie ze sie wscieklas .
Kupe kasy na te szczepienia wydalas :szok:

agatka na szczesie u nas tez za darmo :tak:
Maly za 9 dni konczy 3 miesiace i jeszcze zadne powiadomienie mi nie przyszlo :baffled:
Czekam tez na list z osrodka zdrowia bo ponoc Sandra jako 4-ro latka tez powinna dostac teraz szczepionke (blonnica, tezec, krztusiec, POLIO, odra, swinka i rozyczka).
 
Są dwie szczepionki na rotawirusa na rynku polskim, oby dwie orginalne. Jedna rotatrix firmy Glaxo i ta firma jest potentatem na rynku, ponieważ szczepionka jest starsza kosztuje ponad 300 zł i jest tylko na jeden szczep. Druga to rotateq firmy MSD koszt około 260 zł i ona jest na 5 szczepów. Ale ja musiałam ją zamówić w aptece i sama dostarczyć do przychodni bo wszędzie mają rotarix.:eek:
 
My w środę na szczepienie. 5w1, pneumokoki i rotawirus. Meningokoki nasz pediatra odradził więc nie szczepimy..... Ceny tych szczepionek są okrutne.....
 
Czesc,

U nas dni coś za szybko lecą.
Nedugo zacznie zjeżdzać się rodzina z za graicy (zlot na chrzciny)
Gabi grzeczniutka i kochaniutka.
My kolejne szczepienie mamy 10 wrzesnia - 6w1 a tydzien pozniej druga dawka rotarixa. Też musiaam sama go kupić i dostarczyć do przychodni.
Nie wiem czy to prawda ale tak mnie poinformowano wypisując recepte na rotarix. Jego są 2 dawki a tego drugiego 3, podobno wychodzi dlatego taniej...

Oli, bardzo dobrze Cię rozumiem. Zakupiłam szczepionke i wybrałam się z nią na szczepienie i "pocałowałam klamkę". Okazało się że przychodnia dzieci zdrowych jest na urlopie i nie szczepią. A ja ze szczepionka w torbie. Na szczęście wystarczyło trochę pokrzyczeć i małą zaszczepli, ale tylko z dobrej woli jednego z lekarzy
 
reklama
To fakt rotatequ są trzy dawki, w sumie to cenowo chyba na jedno wychodzi :-p

Wysadzić w kosmos tą publiczną służbę zdrowia. :wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry