reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Ale szał w końcu wczoraj przepuściłam dziewczynki w kolejce , to by się dobrze złożyło , jutro poleci Magda a ja mogę nawet tego samego dnia po niej albo w niedzielkę bardzo rano. Może przyjedzie mąż ( są duże szanse ) i wtedy to bym była prze szczęśliwa bo bym mogła z nim jechać do szpitala . Dziewczynki , wykrakałyśmy Agusię to kraczcie na Magdę a potem na mnie możecie bo straszne bym chciała żeby mąż jednak mnie sam zawiózł PLEASE !!!
Może i miały wcześniej jakieś skurcze tylko lekkie a jak wody odejdą to godne zapamiętania.
Milka ja swojej dałam parę ciuszków na razie t o chodzi i przebiera swojego bobaska , twoje też się pewnie nie mogą już doczekać
 
reklama
dorcia - a wczesniej nie bylo widac ze ona w poprzek lezy??
w takim razie zycze pozytywnego myslenia - sama bym sie przerazila - ale postaraj sie wyciagnac pozytywy z tej sytuacji - np taki ze znasz juz date narodzin malenkiej i ze od wtorku bedziesz juz taka prawdziwa mama:tak:
 
Milka dopiero teraz zauważyłam :-) Jagódka już wie, że Olga będzie spała w kołysce i żeby dzidzia sie nie nudziła oddała kilka lalek ;-) a na póleczce schowała małe co nie co :-D


No i dla Magdziarki:

KRA, KRA, KRA :-D:-D:-D

jak podziała, to będę krakać dla innych ;-)
 
Dorciarz to nie ma innego wyjście jak się ułożyła pooprzecznie. Nie martw się - zorbią ci cc i będziesz miała dzidzie przy sobie.
A AFi 23 to chyba nie jest źle? Czy źle to jest?
Kuyrde mi nigdy nie mierzy tego AFI tylko mówi że wód dużo ale w porzadku
 
Ostatnia edycja:
mi ginka w środę powiedziła, że nie zmierzy mi wód, bo nie mam rozwarcia :baffled: to kiedy w końcu się mierzy ilość wód, jak juz poród się zaczyna czy co :confused:
 
Agusia, pomyślnego rozwiązania

Mata - jeszcze raz powodzenia na egzaminach:tak:

Kasiu - będę dużo myślała, żeby mąż wiózł Cię w niedzielę :-)

Milkaaa - ładna półeczka. A moje dziecię leżało w poprzek od kiedy pamiętam. Jak się wypinała, to miałam dwie wyspy po obu stronach pępka:-D
Na poprzednim usg ( 2 tyg. temu ) okazało się, że zjechała głową w dół, ale jednak wróciła do swojej ulubionej pozycji;-). A cesarka przede wszystkim ze względu na dużą ilość wód. Mam dwa dni, żeby się z tą myślą oswoić tak do końca. Pociesza mnie to, że moja siostra też miała w październiku cc i prowadzi nas ten sam lekarz.
 
Wy mi nic nie piszcie że ja będę następna - bo się nastawię i potem co?????Ja już nie myślę....Z ato obżeram się niemiłosiernie wszystkim co możliwe - jednym słowem korzystam. I intensywne popołudnie poprawiło mi nastrój - to brak zajęcia działał na mnie tak destrukcyjnie. Na jutro już też poplanowałam zajęcia co i jak. Oczywiście rozdwajanie nie musi byc w planie ale jak się przytrafi to dobrze będzie!

Milkaaa szkoda, że stelażyk bez kołyski - ale jeszcze pewnie ją zobaczymy i to z " wkładką"

Głuszku dla ciebie:
W prawidłowym przebiegu ciąży wód płodowych przybywa systematycznie, a ich ilość w trzecim trymestrze ciąży nie powinna przekraczać dwóch litrów. Jeżeli ilość płynu owodniowego przekracza 2000 ml, wówczas mamy do czynienia z tzw. wielowodziem, natomiast stan, gdy objętość nie przekracza 100 ml określa się mianem małowodzia. Ilość płynu owodniowego określa się na podstawie badania ultrasonograficznego poprzez określenie tzw. indeksu płynu owodniowego (AFI - amniotic fluid index), który powinien wynosić od 5 – 20. Ilość wód płodowych wzrasta do 36 tygodnia ciąży, następnie zaczyna stopniowo zanikać. W 40 tygodniu jego objętość wynosi około 800 ml, a po 42 hbd gwałtownie maleje. Zarówno zbyt mała (małowodzie) jak i nadmierna (wielowodzie) ilość płynu owodniowego w stosunku do wieku ciążowego może świadczyć o występowaniu wad rozwojowych u płodu. W wyniku niedostatecznego wytwarzania lub też przedwczesnego odpłynięcia płynu owodniowego następuje niedobór lub też całkowity brak wód płodowych (bezwodzie) co stanowi duże zagrożenie dla dalszego rozwoju i życia płodu. Przedwczesne odpłynięcie płynu owodniowego najczęściej prowadzi do wystąpienia porodu przedwczesnego, a tym samym wcześniactwa noworodka. Małowodzie najczęściej współistnieje z wadami nerek u płodu oraz nieprawidłowościami czynności owodni lub też łożyska. Częściej występuje u ciężarnych z ciężką gestozą, chorobą naczyń lub nerek. W przypadku małowodzia płody są zazwyczaj dystroficzne czyli o niższej masie urodzeniowej aniżeli wynika to z wieku ciążowego. Całkowity brak wód stanowi złe rokowanie dla płodu i zagraża jego wewnątrzmacicznym obumarciem.

 
Ostatnia edycja:
:
Milka dopiero teraz zauważyłam :-) Jagódka już wie, że Olga będzie spała w kołysce i żeby dzidzia sie nie nudziła oddała kilka lalek ;-) a na póleczce schowała małe co nie co :-D


No i dla Magdziarki:

KRA, KRA, KRA :-D:-D:-D

jak podziała, to będę krakać dla innych ;-)
Ja poprawiam
KRA KRA KRA
 
gratuluję udanych wizyt,
agusia trzymam kciuki,
a tak swoją drogą to nasze starsze dzieciaczki są niesamowite:tak::tak::tak:
mata mój gin mi mierzył ilość wód podczas usg
dorciacz to tylko dla waszego dobra, głowa do góry, będzie dobrze,3mam kciuki
 
reklama
Głuszku, Mata - mi lekarz zmierzył pierwszy raz ilość wód w 31 tyg. Brzuch miałam jakoś za nisko, był duży i trochę rozlany na boki. Mówił, że generalnie tego nie robi, ale robił usg i to też postanowił sprawdzić. I AFI wynosiło wtedy 20, po trzech kolejnych wzrosło do 23 i już wtedy zaczą mówić o cc.
Z tego co gdzieś czytałam, to poziom AFI powinien być między 5-20.
 
Do góry