reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
w pierwszej ciązy przytyłam 20 kg (co teraz bym nie chciała) Zresztą czuję sie odwrotnie jak przy Oliwi, z nią czułam się znakomicie żadnych problemów prawie do końca ciąży, a tu ciągle coś
 
reklama
Ja myslałam, że bardzo utyję, bo mam tendencję do tycia, a tu jak na razie tylko 3 kg, czyli norma ;-). Za to brzuch robi mi się ogromny :-D. Zobaczymy pod koniec ciąży :-D ale mam nadzieję, że przyiorę max 15 kg. Ponoć w 2 trymestrze przybiera się ok.6-8 kg, a w 3 4-5, więc myślę że się "zmieszczę". Ale jak mi się więcej przytyje, to rozpaczać nie będę, bo do szczupłych nigdy nie należałam :-D
 
Niby nie ma reguły, ale są jakies tam siatki centylowe itd. dla kobiet w ciąży i wg nich tak powinno sie przybierać. Są to wartości uśrednione - więc możliwe są odchylenia ;-)
Czytałam też, że bardziej mogą przytyc kobiety szczupłe, ale cos mi się w to nie chce wierzyć :sorry2:
 
Ja pod koniec 18 tygodnia ciąży ciągle jeszcze chodzę w swoich "normalnych" ciuchach; nawet sobie już kupiłam trochę ciążowych, ale dopóki się mieszczę w moje, to jeszcze w tamte nie wskakuję. Też się martwiłam, że słabo z tym przybieraniem na wadze - ale skoro mój lekarz nie widzi powodu do niepokoju (a jest raczej z tych ostrożnych) to ja też się nie martwię :-)
 
A ja już w nic się nie mieszczę i mam właśnie problem. Jutro mam Studniówkę - uczniowie mnie zaprosili . Jestem na zwolnieniu i może nie wypada na zwolnieniu ale pójdę na 2 godzinki. I nie mam się w co ubrać:no:
 
a czym smarujecie swoje brzuszki, bo ja mam bardzo suchą skóre (myślę że to przez to że grubo się ubieram). Smaruję sie oliwką dla dzieci ale zbytnio nie pomaga. Po pierwszej ciąży nie mam ani jedego rozstępu ale wtedy nie miałam takich problemów ze skórą.
 
Sąsiadka poleciła mi Krem Mustella- kupiłam. Zobaczymy jakie będą efekty ale i tak mam rozstępy po pierwszej ciąży. Wtedy tez smarowałam sie a jak brzuch mi opadł przed samym porodem to i pojawiły się rozstępy.
 
reklama
Ja wcieram oliwkę Johnson's Baby (w mokrą skórę) po każdym prysznicu + 2 razy dziennie krem na rozstępy Mustella.
A co do problemów z eleganckim strojem - wczoraj dostaliśmy od znajomych zaproszenie na wesele 8 marca; to będzie 6 miesiąc ciąży, więc już na 1000% nie zmieszczę się w żadną moją sukienkę - będę musiała coś sobie kupić specjalnie na ten jeden dzień...
 
Do góry