reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCóWKOLAND 2008--wątek glówny

CZERWCÓWKOLAND 2008

  • dobrze

    Głosów: 0 0,0%
  • że już jest

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    14
Cześć mamusie!
Ja też już czuje ruchy, przeważnie wieczorem i rano jak leżę w łóżku i trzymam ręce na brzuchu. U mnie dzidzia jak się fajnie ułoży to widać taką 'górkę' na moim brzuchu, najlepiej ją czuje jak się przekręca i 'górka' z jednej strony wędruje na drugą. Bardziej czuje jak się kręci, niż jak kopie. No i te ruchy jeszcze nie są regularne.
Na ostatniej wizycie u lekarza tzn. 2 stycznia gin. zapytał się czy czuje ruchy jak mu powiedział że tak, to był w szoku bo stwierdził, żę "książkowo to ruchy powinno się czuć od 18 tygodnia". Więć mamusie które jeszcze nie czują ruchów nie mają się czym martwić.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja juz też mam brzyszek całkiem pokaźny. Wszystkie dotychczasowe ubrania leżą w szafie i czekają na powrót. Kupiłam spodnie ciążowe z workiem na brzuch. Nawet robiłam kilka zdjęc brzuszka do rodzinnego albumu ale jestem początkująca forumowiczką i nie potrafię wkleić zdjęcia. POzdraiwam wszystkie piękne brzuszki. Kobiety w ciąży maja w sobie "to coś":-)
 
Ja mam niewielki brzuszek, najbardziej go widać wieczorem. Przytyłam 2 kg, jem wszystko na co mam ochotę, czyli same słone, kwaśne i ostre potrawy (no i będzie chłopiec) słodyczy nie jem w ogóle, nie mogę na nie patrzeć. Ale tak ogólnie to dużo nie jem, myślałam przed ciążą że jak już będe nosiła w sobie maluszka to będe jadła bardzo dużo a wcale tak nie jest. No i smaruje od początku ciąży mój brzuszek i biust kremem na rozstępy.
 
Witam wszystkie czerwcowe mamusie:) Też do nich należe, termin pod koniec czerwca:) Brzuszek już rośnie, mały (bo po pewnie chłopak) ruchliwy (USG) i mam nadzieje, ze wytrzyma ze mną jeszcze te kilka miesięcy:) Niedługo pewnie wkleje jakies zdjecie:) Pozdrawiam
 
A ja wczoraj poczułam coś, co prawdopodobnie było kopniakiem :-), sidzałam na kanapie od dłuższego czasu i nagle nastąpiło puknięcie, coś zupełnie innego niż dotychczas znane wrażenia z brzucha. Bardzo przyjemne!:tak:
 
Azile dzieki za fajnego posta. Kochana jesteś. I jak tylko wylałam swoje lęki na bb to maluszek się poczuł odpowiedzialny za zamieszanie i dziś z całą pewnością mogę stwierdzić ze czuje ruchy!!!!! Jupi :tak::tak:
 
Dziewczyny ja wlasnie zaczelam 5 miesiac i brzuch mam taki duzy ze jak mnie siostra zobaczyła to powiedziala ze to wygląda na 8 miesiać hihihi:-D
Ale ja tam się cieszę, ważne żeby dzidzia była zdrowa! Tylko to się liczy, a w czwartek mam kolejna wizytę u lekarza to mnie zważy i zmierzy i juz się nie mogę doczekac żeby usłyszeć bicie tego maleńkiego serduszka :-)
Narazie nie robimy USG bo podobno nie robi się za często więc dopiero w lutym dowiem się czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Aczkolwiek mam nadzieję że bedzie dziewczynka :-)chociaz nie ma dla mnie znaczenia tak naprawdę :-D
Pozdrawiam i do usłyszenia
 
ja jestem w 16 tyg - poczatek 4 mies - mam brzuch taki jaki mialam w poprzednich ciazach ok 20-22 tygodnia...Ech....co poradze;-) Mam tylko nadzieje ze dzidzia nie bedzie wieksza niz Jagodka - 4 kg . w 9 mies mialam w pasie 122 cm:szok:
 
Mata-kow - ja pierwsze dziecko urodzilam majac 23 lata. bylismy wtedy juz ponad 2 lata po slubie, na studiach:tak: a dziecko bylo planowane. Podolalam i nigdy nie zalowalam decyzji. Agata rodzila sie 2 czerwca, Przemek mial 7 czerwca obrone pracy dyplomowej, w dodatku studia we wroclawiu - a mieszkalismy juz od miesiaca w bydgoszczy. Pamietam ze jechal do Wroclawia na obrone pociagiem a wsrod jego bagazy byl normalny stacjonarny komputer :szok: praca dotyczyla systemu multimedialnego - i mial obawy czy system ruszy z plytki....nie mielismy wtedy kasy...o laptopie mozna bylo zapomniec. Obronil na 5 :tak: Agata miala tydzien. Nie zadreczaj sie myslami. Zycie sie toczy i nie zmienisz tego. Maluszek juz jest z Wami. To nieodwracalne. Po co sobie psuc krew

Ja teraz tez mam znow wyzwanie. W czerwcu rodze. W lipcu/sierpniu planujemy wyprowadzke. Narazie nasz dom to budowa. Polowa za nami. Dzidzia bedzie juz na swiecie gdy bedziemy wykanczac dom. Bede od rana do wieczora na budowie. Z 3 dzieci. do tego czasu musze jeszcze zdac na prawo jazdy - bo wyprowadzamy sie 14 km za miasto i bez samochodu sobie nie dam rady. Potem bede wozila agate do szkoly - do tej do ktorej uczeszcza. Czyli do miasta. i bede kursowala tam z dwojka pozostalych dzieci...Rodzina - daleko, inne wojewodztwo. Albo jestem naiwna i glupia - albo silna - bo jakos mnie to wszystko nie przeraza. wiem ze musze. No i musze. Dam rade - i Ty tez:tak:
 
reklama
Jagoda.10 Hej hej dzisiaj piatek , więc jestem w ciąży 18 tydzień. W 16 tygodniu byłam na USG trójwymiarowym i z dzidzią wszystko w porządku. Teraz mam wizytę w 20 tygodniu u mojego ginekologa. Więc bardzo się niecierpliwie.
No witam was dziewczyny.fajnie ,że już wiesz ,że z dzidzia wszystko ok. Ja na badanie 3d ide gdzieś kolo 21 tygodnia(dzisiaj zaczynam 18 tydż)we wtorek ide do mojej giny to napewno jakas fotka wpadnie do kolekcji
 
Do góry