reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

ale tak zupełnie serio znam kilka osób co się stresowały jak nie mogły znaleźć tętna. A z doświadczenia wiem, że czasem bobo nie współpracuje, u mnie nawet w szpitalu zawsze młody uciekał od ktg i z 20 minut robiło się 40 min badania 🙂 Dziewczyny cieszcie się stanem, nie ma co na siłę się doszukiwać nieszczęść ❤️
Ja totalnie zdaje sobie z tego sprawę - sama wiem jak czasem trudno było mi znaleźć tętno robiąc ktg innym kobietom. Mam w domu stetoskop i i tak codziennie słucham czy aby już może czegoś nie słychać - z totalnym luzem, bo wiem, że to jeszcze bardzo wcześnie. W najgorszym wypadku później to kilka minut szukania i później cały dzień w spokoju ducha ;) ale wiadomo, że każda kobieta będzie miała inaczej, takie przypadki, o których piszesz, to już faktycznie szkodliwe :(
 
reklama
A juz znow panikuje,bo widzialam ze kolejna dziewczyna z inmego watku pozegnala sie bo serduszko przestalo bic w 9t😞 a ja jestem 9t2d. Wizyte mam w nastepnym tygodniu a stresuje sie zadzwonic i zrobic wczesniej wizytebo mnoe lekarz wkoncu zjebie.... ze co wyczytam na necie to zaraz robie wizyte na usg😞
straty się zdarzają niestety na każdym etapie. Na tych grupach np facebookowych jest naprawdę ogrom dziewczyn ale jest mnóstwo takich, które do grup nie należą a z ciążą jest wszystko ok. Na pewno u Ciebie tez jest dobrze, przecież nic się złego nie dzieje, prawda? ❤️
Czuje sie jak codzien,dzis mialam.z mamo stresowo rozmowe moze dlatego tak sobie do glowy to wszyatko wsadzam😕
 
A juz znow panikuje,bo widzialam ze kolejna dziewczyna z inmego watku pozegnala sie bo serduszko przestalo bic w 9t😞 a ja jestem 9t2d. Wizyte mam w nastepnym tygodniu a stresuje sie zadzwonic i zrobic wczesniej wizytebo mnoe lekarz wkoncu zjebie.... ze co wyczytam na necie to zaraz robie wizyte na usg😞

Czuje sie jak codzien,dzis mialam.z mamo stresowo rozmowe moze dlatego tak sobie do glowy to wszyatko wsadzam😕
ile masz lat?
 
Ja totalnie zdaje sobie z tego sprawę - sama wiem jak czasem trudno było mi znaleźć tętno robiąc ktg innym kobietom. Mam w domu stetoskop i i tak codziennie słucham czy aby już może czegoś nie słychać - z totalnym luzem, bo wiem, że to jeszcze bardzo wcześnie. W najgorszym wypadku później to kilka minut szukania i później cały dzień w spokoju ducha ;) ale wiadomo, że każda kobieta będzie miała inaczej, takie przypadki, o których piszesz, to już faktycznie szkodliwe :(
Oj ja strasznie nie lubiłam ktg bo u mnie też różne rzeczy się działy, kilka razy z przychodni po ktg kierowali mnie jeszcze na IP na kolejne ktg , dużo stresu a co do czego wszystko dobrze wychodziło, ale sprawdzic trzeba bylo
 
U mnie dziś od rana do bani 🙄 cukier na czczo 99 🙄 a biorę na noc insulinę 😪 nie wiem co robię nie tak 😏 dobrze ze jutro mam diabetologa. Obawiam się o te cukry na czczo bo cały czas się wahają 😏 ale nigdy jeszcze nie miałam tak wysoko odkąd biorę insulinę 🥺
 
U mnie dziś od rana do bani 🙄 cukier na czczo 99 🙄 a biorę na noc insulinę 😪 nie wiem co robię nie tak 😏 dobrze ze jutro mam diabetologa. Obawiam się o te cukry na czczo bo cały czas się wahają 😏 ale nigdy jeszcze nie miałam tak wysoko odkąd biorę insulinę 🥺
Nie wiem czy u ciebie pomoże, ale z doświadczenia z cukrzycą w poprzedniej ciąży u mnie działały dwie rzeczy na cukier na czczo:
1. Późna przekąska tłuszczowo - białkowa - ok 22 jogurt naturalny albo np. kawałek twarogu
2. Aktywność fizyczna wieczorem - jak było ciepło robiliśmy późne spacery, w chłodne lub deszczowe dni korzystałam ze stepera.
Ja też nie mogłam dojść do ładu z poziomem na czczo i próbowałam wszystkiego dosłownie, żeby tylko uniknąć insuliny i te dwie rzeczy faktycznie znacząco zmieniały glukozę.
 
U mnie dziś od rana do bani 🙄 cukier na czczo 99 🙄 a biorę na noc insulinę 😪 nie wiem co robię nie tak 😏 dobrze ze jutro mam diabetologa. Obawiam się o te cukry na czczo bo cały czas się wahają 😏 ale nigdy jeszcze nie miałam tak wysoko odkąd biorę insulinę 🥺
Ja 97 ;( ale insuliny nie biorę
 
reklama
Apropo detektora to my kupiliśmy jak byłam w ciąży z córką, ale jakoś chyba po 12 tygodniu? Używaliśmy może z 10 razy w sumie, ogólnie zwykle ja leżałam i mąż szukał, potem czasem jak on był w pracy to użyłam, ale właśnie żeby się nie uzależnić potem schowaliśmy i jak mała miała jakieś 2 mc to sprzedałam. Nam się zawsze udało znaleźć, ale wiedziałam z której strony się umiejscowiła także było łatwiej. Mamy super pamiątki, bo nagrywaliśmy to :) ale teraz zapewne nie kupię.
 
Do góry