reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Podobno w mojej miejscowości jest bardzo droga 🙁staramy się załatwić po znajomości za Free.Chyba jednak bym wolała tradycyjne spotkania niż online.Źle się czuje przed kamerą i też troszke inaczej jednak.
Wiele szkół rodzenia jest za darmo tzn, oni załatwiają dokumenty na NFZ. Płacisz tylko za męża 100zł.
 
reklama
Dokładnie, są szkoły rodzenia na NFZ, a jeśli nie szkoły to chociaż spotkania z położną. Plus milion filmów na YT, na których dziewczyny opowiadają o swoich porodach, filmy instruktazowe z pozycjami do rodzenia itd.

@M4łaMi a z tym znieczuleniem, nie jest tak, że ty sobie coś na lewo załatwisz, bo kogoś znasz w szpitalu. Jak nie ma anestezjologa, to nikt ci zzo nie poda.
 
Ja nie płacę za szkołę rodzenia, a warunkiem jest podnie prowadzącej jako położnej.
I wówczas wszystko odbywa się w ramach nfz :)
 
Dziewczyny a może warto dodać osobny wątek dot. porodu? 😊 Ja na razie omijam wszystkie posty dotyczące tej kwestii bo nie chcę się póki co tym stresować, a temat co chwile wraca tutaj jak bumerang 😊
 
Też na to liczę, że do czerwca już wyluzują z tym covidem i każda z nas będzie mogła przeżyć poród w jak najbardziej komfortowych warunkach ;)
Z tego co mi się wydaje to na lato ten covid trochę przygasa, więc mam nadzieję, że wyluzują z obostrzeniami.A z tymi odwiedzinami to podzielam też to zdanie ,że niekoniecznie jest to wgl komfortowe dla innych pacjentek bo z jednej strony sali siedzi facet przy swojej kobiecie a obok na łóżku innej wody odchodzą albo coś innego się dzieje.Nie jest to po prostu komfortowe.Tak samo po porodzie jest ból zmęczenie A tu tabuny obcych ludzi krążących w kółko po sali. zważywsy na to,że jak nic się nie dzieje to szybko są kobiety wypuszczają do domu więc można sobie darować spotkania na te kilka dni
 
Z tego co mi się wydaje to na lato ten covid trochę przygasa, więc mam nadzieję, że wyluzują z obostrzeniami.A z tymi odwiedzinami to podzielam też to zdanie ,że niekoniecznie jest to wgl komfortowe dla innych pacjentek bo z jednej strony sali siedzi facet przy swojej kobiecie a obok na łóżku innej wody odchodzą albo coś innego się dzieje.Nie jest to po prostu komfortowe.Tak samo po porodzie jest ból zmęczenie A tu tabuny obcych ludzi krążących w kółko po sali. zważywsy na to,że jak nic się nie dzieje to szybko są kobiety wypuszczają do domu więc można sobie darować spotkania na te kilka dni
Wiesz, "obcy" dla kogoś no cóż, szpital jest tym miejscem. Ja osobiście jesli bedzie możliwość odwiedziny bede chciala aby tesciowa czy maz przyszli bo ja w szpitalu zwariuje - mam fobię taką. I mnie za przeproszeniem nie obchodzą inni. Także nie będzie mi przeszkadzało jak ktoś do tych kobiet będzie przychodził nawet jak sama będę zmęczona bo wiem, że kobiety po porodzie zazwyczaj potrzebują tej drugiej osoby.
 
reklama
Wiele szkół rodzenia jest za darmo tzn, oni załatwiają dokumenty na NFZ. Płacisz tylko za męża 100zł.
Hmmm partnera/męża na szkole zawsze miałam bezpłatnie...
A on-line przed kamerą i z włączonym mikrofonem była tylko prowadząca lub jej goście prowadzący wykłady.
 
Do góry