reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Chyba nie zrozumiałaś. Są 3 zasady i można spełnić jedną:

1. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy w Warszawie
2. Płacenie podatków i zamieszkanie w Warszawie
3. Przebywają w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży lub w innej placówce opiekuńczej na terenie m.st. Warszawy lub takiej, z którą m.st. Warszawa podpisało właściwą umowę

Można wybrać jeden. Ja tylko uścieliłam, że sam podatek nie wystarczy trzeba jeszcze mieszkać. I że oficjalnie nie powinno się tak robić, ale ja np. teraz racji pandemii miałam przez jakiś czas taką sytuację. Nadal płaciliśmy podatki w Warszawie, ale mieszkaliśmy w ogóle poza Polską - więc w teorii by mi taka szkoła nie przysługiwała - bo choć płaciłam podatki, tu się urodziłam i mieszałam całe życie to nie mam tu meldunku, ani nie nie zamieszkiwałam też przez pół roku ;)
Mnie o mieszkanie nie pytali nigdzie, ale fakt w formularzu jest adres chyba :p
 
reklama
Ile czasu wcześniej trzeba załatwiać taką szkołę w urzędzie miasta żeby udało się zapisać? A mam takie pytanie w podobnym temacie, 500+ dla dzidziusia to gdzie sie załatwia? W opiece społecznej?Tak jak becikowe? I czy to jedyny "zasiłek" ,który przysługuje pierwszemu dziecku? Przed ciążą nie pracowałam,jeśli to ma coś do rzeczy.Słyszałam,że od 7 miesiąca coś niby przysługuje, Ale nie jestem zorienowana 🙂
przysługuje Ci świadczenie kosiniakowe poczytaj albo zadzwon do urzędu miasta/ swojej gminy do działu świadczeń. Na pewno procedura jest opisana.
 
Ile czasu wcześniej trzeba załatwiać taką szkołę w urzędzie miasta żeby udało się zapisać? A mam takie pytanie w podobnym temacie, 500+ dla dzidziusia to gdzie sie załatwia? W opiece społecznej?Tak jak becikowe? I czy to jedyny "zasiłek" ,który przysługuje pierwszemu dziecku? Przed ciążą nie pracowałam,jeśli to ma coś do rzeczy.Słyszałam,że od 7 miesiąca coś niby przysługuje, Ale nie jestem zorienowana 🙂

Zobacz tutaj
 
Należy Ci się becikowe jedno razowego 1000zl porodowe 1000zl jednorazowe. 500+, rodzinne, i macierzyńskie 12miesiecy po 1000zl i jeżeli to drugie dziecko to 12tys na dziecko drugie..
I to w urzędzie pracy się załatwia?Do becikowego jest potrzebne chyba jakieś zaświadczenie ,że jestem pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży to wystarczy mi np.opis usg z datą wykonania w 8tc?
 
reklama
I to w urzędzie pracy się załatwia?Do becikowego jest potrzebne chyba jakieś zaświadczenie ,że jestem pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży to wystarczy mi np.opis usg z datą wykonania w 8tc?
W szpitalu ci wydadzą takie zaświadczenie po porodzie. O becikowe składasz wniosek do MOPSu lub GOPSu. Wniosek o 500+ składasz do ZUS.
 
Do góry