reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Hej mamuśki. Ja się praktycznie w ogóle tu nie udzielam tylko czytam bo nie nadążam za wami. ;-) Dziś bylismy na wizycie kontrolnej. Jestesmy teraz 21+4 tc. Będzie chłopak waży teraz 560g. Lekarz powiedział że do maluchów to on nie będzie należał🤭. Ale ogolnie wszystko w jak najlepszym porządku. Troche mnie zastanowił fakt ze na kolejną wizytę kazał mi przyjść pomiędzy 27-28 tydzień. Pierwszy raz taka przerwa. Zostałam zarejestrowana na 15 marca. Wydaje mi się ze to troche długo. No ale nie wiem. Czy wy tez macie moze takie przerwy? Pozdrawiam cieplutko.
Ja mam wizyty co 3 tygodnie.
 
reklama
No ja wlaśnie czytalam, że niby z głodu potrafi wybić cukier. Ja tez jestem na insulinie nocnej 8j. I zauwazylam np. Ze jak wstane o 8 to cukier w granicach normy. A wystrczy, ze dzis wstałam po 8.30 i juz 91. Musialam też przesunąć podawanie insuliny na okolo 22.40. Bo przed 22 to nie bylo szans zeby zachować odpowiednią przerwę, żeby rano cukier był w normie. No i kanapka przed spaniem koniecznie. Bez niej rano tez cukier wyższy.
Ja od 4dni jem kolacje ok 20, jak podaje insuline ok 22 to też coś w sunę a później budze się ok 2 na siku i muszę coś zjeść bo nie zasnę z głodu.. Więc może też przesuną insuline.. Bo jak daje o 22 a mierze cukier o 9.30-10 bo tak się budze to może faktycznie to jest jakieś rozwiązanie..
 
Ok, dzięki, tak czułam że te wszystkie pierdółki do łóżeczka to po prostu ładnie wyglądają a nie są wcale wskazane. Przeraża mnie to, że ja w ogóle nie wiem co kupować dla takiego bobasa, co jest konieczne, co przydatne, a co wydaje się np sensowne a jest wrecz szkodliwe. Boję się, że jeszcze nie urodziłam a już jestem beznadziejna matka. No i w dalszym ciągu nie kręci mnie robienie wyprawki i w sumie nic nie mam i się boję że się nie zdążę przygotowac. Do tematu noworodkowych zakupów podchodzę jak do jeża.
Ja stwierdziłam, że kupuje tylko podstawowe rzeczy. Zawsze można dokupić jak się uzna, że w sumie to gdyby to było to byłoby lepiej.. Np myślę o kokonie w ten sposób. Mam już na niego kilka zastosowan ale widziałam, że równie dobrze można koc zwinąć i tak ułożyć.. Do łóżeczka na pewnie nie będę pakowała jakiś miśków i nie wiadomo czego... Tylko coś cienkiego żeby zabezpieczyć przed ewentualnym uderzeniem ale na pewno nie te modne warkocze...
 
Ja stwierdziłam, że kupuje tylko podstawowe rzeczy. Zawsze można dokupić jak się uzna, że w sumie to gdyby to było to byłoby lepiej.. Np myślę o kokonie w ten sposób. Mam już na niego kilka zastosowan ale widziałam, że równie dobrze można koc zwinąć i tak ułożyć.. Do łóżeczka na pewnie nie będę pakowała jakiś miśków i nie wiadomo czego... Tylko coś cienkiego żeby zabezpieczyć przed ewentualnym uderzeniem ale na pewno nie te modne warkocze...
Te warkocze położna mówiła że testowała i ogólnie w środowisku ma ksywkę pani gadżet, bo ma przetestowane nawet te niezalecane rzeczy - i co do warkoczy mówiła, ze fajnie one wyglądają, ale zdecydowanie odradza przy dziecku..
 
Ostatnia edycja:
Te warkocze położna mówiła że testowała i ogólnie w środowisku ma ksywkę pani gadżet, bo ma przetestowane nawet te niezalecane rzeczy - i co do warkoczy mówiła, zetfajnie one wyglądają, ale zdecydowanie odradzam przy dziecku..
Też tak myślę.... Bo wyglądają na prawdę ciekawie ale ile one miejsca zajmują w łóżeczku [emoji2356]
 
Czy też tak macie, że jak jecie to nagle was odcina jakby w momencie żołądek robił się przepełniony? Od jakiegoś czasu męczy mnie takie coś.. Zjadlam na śniadanie 1.5 kawałka chleba... Przy ostatnim kęsie nagle poczułam, że mi niedobrze i wszystko zwróciłam... Później obiad... Jem ze smakiem, czuje się głodna wszystko super i nagle to co mam w buzi mi puchnie, że nawet nie jestem w stanie przełknąć i mi niedobrze. Już jestem na to wyczulona i na śniadanie jem 1/4 bułki gdzie po 30min muszę zjeść kolejną ćwiartkę bo jestem głodna. Obiad jem na raty.. Jak się nie zapomnę to muszę się w między czasie przejść, położyc na 5min na lewym boku i mogę za chwilę dojeść. W sumie mam tak że wszystkim. Głód pojawia się nagle, jest ogromny a zjem jak ptaszek i jestem najedzona.. Tylko po 30 min, godzinie muszę znowu zjeść..
 
Dziewczyny, czaje się na coś w tym stylu Link do: 6-elementowa pościel do łóżeczka Velvet Gąski [PREMIUM] - Owieczka.com.pl
Ale nie wiem, na ile to są rzeczywiście potrzebne rzeczy. Jakiś rozek wiadomo że chciałabym mieć. Kokon tez wydaje mi się super rzeczą, ale zastanawiam się czy to jest jakby bezpieczne? Dziecko leżąc w takim kokonie się nie udusi? Wiem że to głupie pytanie, wybaczcie. No i tak samo ten warkoczowy ochraniacz do łóżeczka - z jednej strony wydaje mi się mieć on sens, ale co jak już jakieś większe dziecko przekręci się na bok i udusi takim materiałem, to już może lepiej żeby uderzyło się w szczebelki. No i w ogóle jak śpią małe dzieci? Bo w sumie też nie wiem, czy pod kołderką... Tak wysyłam Wam taki zestaw to wglądu, bo nie wiem czy byłby sens kupować wszystko z niego (też wolałabym poszukać używanego jak coś). Może połowa z tych rzeczy jest zbędna albo wręcz stwarzająca potencjalne zagrożenie.
A może któraś z mam ma doświadczenie z tą firmą i może się wypowiedzieć, czy te rzeczy są ok jakościowo itp? :)
Polecam zerknąć na stronkę Link do: Mamaginekolog
Co do pościeli, z mojego doświadczenia polecam śpiworki. Kocyki stosowałam tylko podczas spaceru albo drzemki, kiedy zerkałam na dzidziusia. A dzieci potrafiły się nakryć na buzi.
 
Polecam zerknąć na stronkę Link do: Mamaginekolog
Co do pościeli, z mojego doświadczenia polecam śpiworki. Kocyki stosowałam tylko podczas spaceru albo drzemki, kiedy zerkałam na dzidziusia. A dzieci potrafiły się nakryć na buzi.
Ja również polecam śpiworki, mieliśmy akurat taki do łóżeczka 120cm na wymiar rozpinany po bokach to młoda mogła wystawiać nóżki a plecy miała przykryte.
Ale to jak młoda miała roczek, wcześniej typowy niemowlęcy śpiworek 8-) (młoda się śmieje, że to worek na dziecko)
 
Cześć dziewczyny 😊jestem po wizycie i lekarz mówi ze albo amniopunkcja genetyczna lub nifti. Miała któraś robiona aminopunkcje?
Witam, ja mialam robioną amniopunkcje wczoraj jestem w 15 tyg ciàży zaluje bardzo ze sie na to zgodzilam wczoraj trafilam na oddzial parologii ciąży odeszły mi wody. Usg bylo dobre test pappa wyszedl nie ciekawy wysokie ryzyko zespolu downa 1:33. Teraz niestety wylewam morze łez i czekam na najgorsze. Bede sobie wyrzucac kazdego dnia ze sie zgodzilam na amniopunkcje
 
reklama
W tej kwestii z łóżeczkiem nie mam pojęcia.czyli prześcieradło i śpiworek tylko? Ja myślałam żeby kupić po prostu poduszeczke i kocyk czy to stwarza zagrożenie?
 
Do góry