reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Cześć Dziewczyny,
Mam pytanie o Wasz wagę, jutro zaczynam 20tc (19+0). Waga startowa to 64 kg, niestety przez moje dolegliwości ciążowe, które wciąż się utrzymują jestem na minusie, aktualnie 60,3 kg.
Jak to u Was wyglada?
Miłej soboty! 😘
 
reklama
Ja z kolei tyje w tempie ekspresowym, mimo że wcale nie jem jakoś dużo a staram się też być aktywna (wiadomo, nie zawsze mam siłę). W momencie zajścia w ciążę ważyłam 44,5 a dzisiaj już na pewno ponad 50, ale boję się sprawdzać czy jest to bardziej 51 czy 55. Niby nie mam jakiegoś poczucia że to jest już za dużo ale boję się że skończę ciąże ważąc 80kg skoro tak szybko mi idzie (a tego nawet nie widać, przytyła mi buzia i trochę nogi, brzuch urósł niewiele, piersi i ręce wcale xD)
 
Ja mam 167cm wzrostu i moja waga startowa wynosiła 58kg, dolegliwości ciążowe zrobiły swoje -3kg i długo ta waga się utrzymywała. Wczoraj na wizycie w końcu 1kg więcej i mam nadzieję, że będę zdrowo przybierać 😄
 
Przy czwartym dziecku połowa tej wyprawki niepotrzebna nie dlatego,że zostało po starszych dzieciach ale wiadomo już co zbędne.
Przy pierwszym i drugim dziecku bawiłam się z chusteczkami mokrymi,pupa się odparzala ,przy trzecim tylek pod wodę nie używałam chusteczek, na wyjścia płatki kosmetyczne takie kwadratowe zwilżone woda,nie używałam kremow do pupy i nie odparzyła się ani razu .
Tak samo z kosmetykami im mniej tym lepiej,u nas był tylko emolium do kąpieli nic wiecej.
No właśnie dlatego napisałam, że to moja wyprawka i rzeczy które mi się przydały, każdy musi podpasować pod siebie i swoje dziecko :)
Ja chusteczki wolę szczerze mówiąc z wygody, ale przy pierwszej córce nie używałam (tylko waciki), bo miała skłonności do odparzeń. Drugie dziecko nie, więc w ruch szły jednak najczęściej te chusteczki.
I tak przy córce musiałam pupę zawsze zabezpieczać linomagiem, synkowi sporadycznie.
Balsam i emolient u nas był konieczny bo dzieci miały wrażliwą skórę i skłonności do zmian atopowych.
Części dziewczyn nie przydadzą się wszystkie akcesoria związane z osiąganiem mleka bo po prostu nie będą tego robić.
Albo podgrzewacz do butelek - u mnie mega się przydawał bo ja właśnie często mleko odciagalam i trzymałam w lodówce i potem je podgrzewalam i to było wygodne.
Sterylizator - dużo mam już od tego odchodzi. Ja akurat sterylizowalam laktator i butelki.

Mi np nie sprawdziło się zupełnie łóżeczko dostawne. A dużo dziewczyn sobie chwali :)
 
Cześć Dziewczyny,
Mam pytanie o Wasz wagę, jutro zaczynam 20tc (19+0). Waga startowa to 64 kg, niestety przez moje dolegliwości ciążowe, które wciąż się utrzymują jestem na minusie, aktualnie 60,3 kg.
Jak to u Was wyglada?
Miłej soboty! 😘
Na początku ważyłam jakieś 56 miesiąc temu 64.Ale mi od razu piersi bardzo urosły teraz są mega ciężkie i duużo zachcianek miałam.teraz też w sumie.w pierwszych tygodniach byłam chora i dodatkowo straszne mdłości.Jadłam tylko suchary i cole na żołądek A i tak przytyłam.😅😅Mam 173cm wzrostu i skłonność do tycia
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny,
Mam pytanie o Wasz wagę, jutro zaczynam 20tc (19+0). Waga startowa to 64 kg, niestety przez moje dolegliwości ciążowe, które wciąż się utrzymują jestem na minusie, aktualnie 60,3 kg.
Jak to u Was wyglada?
Miłej soboty! [emoji8]
U mnie od początku przybyło 1,5kg, a sądziłam że będę szybciej tyc [emoji3526]
 
Dziewczyny, a czy tylko mnie przeraża temat wyprawki? Tzn ogólnie przeraża mnie macierzyństwo i to że będę musiała wychować człowieka... Ale wyprawka to już taki pierwszy krok. Stresuje mnie, że nie wiem co kupić, ile kupić, że w ogóle nic nie wiem. Że nie wiem jaki wózek będzie wystarczająco dobry, jakie łóżeczko, że ogólnie na niczym z tych rzeczy się nie znam... I w ogóle mnie nie ciągnie do robienia tych zakupów. Zawsze sobie wyobrażałam że w ciąży to aż się człowiek pali do tego żeby przygotować się na przyjście bobasa, że się tylko ciągle ogląda jakieś ciuszki, pieluszki, kocyki blabla itp., tymczasem ja jestem prawie w połowie ciąży, nie kupiłam dla dziecka dosłownie niczego, ani pół skarpetki i prawdę mówiąc strasznie nie chce robić tych zakupów. Wiem, że będzie trzeba, ale już czuje się beznadziejną matką że mnie ten temat w ogóle nie cieszy i że mnie absolutnie nie ciągnie do szykowania się na nowego członka rodziny...
Przede wszystkim czy wiecie że od 21 tygodnia ciąży należy Ci się już opieka położnej? Ja akurat mam rewelacyjna sytuację bo przyjeżdża praktycznie co tydzień do mojego domu. Sprawa o tyle fajna że możesz rozwiać swoje wątpliwości w rozmowie twarzą w twarz bez innych obcych ludzi. Możesz zapytać o wszystko...
Przy pierwszym dziecku byłam spanikowana do granic możliwości. Słuchałam przyjaciółki jak wyroczni bo imponowało mi jak chowa swoje pociechy, i przez to spędziłam masę dni płacząc bo u mnie nie było tak kolorowo. Naprawdę wszystko przyjdzie z czasem i wiem że i tak w głowie będą pytania czy powinnam tak zrobić? A może jednak tak? Oczywiście zapytaj, sprawdź w necie ale przede wszystkim słuchaj instynktu.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Mam pytanie o Wasz wagę, jutro zaczynam 20tc (19+0). Waga startowa to 64 kg, niestety przez moje dolegliwości ciążowe, które wciąż się utrzymują jestem na minusie, aktualnie 60,3 kg.
Jak to u Was wyglada?
Miłej soboty! 😘
19 tydzień zaczynałam od 52kg, wizyta w tym tygodniu 56kg. Dopiero od 13 tygodnia kilogramy ruszyły do przodu.
 
Do góry