reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

W sumie dobry pomysł z tymi zastrzykami na stojąco, chyba też spróbuję. Chociaż u mnie nie jest źle, tylko czasami zrobi się siniak. Ja to już myślę, kiedy się przerzucić na uda, bo mam schizę, że jak dziecko będzie większe, to je uszkodzę tą igłą 😅

Piszecie, że jeszcze macie mdłości i tak dalej. U mnie w 8/9 tc był na chwilę spokój i już sobie myślałam, że tak zostanie, a teraz od tygodnia znowu mdłości, zmęczenie, ból i zawroty głowy... Ale z drugiej strony nawet mnie to cieszy, bo wiecie, już prawie 2 tygodnie minęły od ostatniej wizyty, to przynajmniej dzięki tym objawom czuję, że nadal jestem w ciąży 😅
 
reklama
W sumie racja.. bywa że kobiety leżą w szpitalu i co drugi dzień mają USG.. jeśli jest konieczność
Nie mówiąc już o podłączenie pod ktg, które właśnie niby bardziej podnosi tą temperaturę...

Też uważam, że to jest najistotniejsze dla kropek, dlatego tak odwlekałam pierwsze USG, chociaż ciekawość mnie zżerała...
 
W sumie dobry pomysł z tymi zastrzykami na stojąco, chyba też spróbuję. Chociaż u mnie nie jest źle, tylko czasami zrobi się siniak. Ja to już myślę, kiedy się przerzucić na uda, bo mam schizę, że jak dziecko będzie większe, to je uszkodzę tą igłą 😅

Piszecie, że jeszcze macie mdłości i tak dalej. U mnie w 8/9 tc był na chwilę spokój i już sobie myślałam, że tak zostanie, a teraz od tygodnia znowu mdłości, zmęczenie, ból i zawroty głowy... Ale z drugiej strony nawet mnie to cieszy, bo wiecie, już prawie 2 tygodnie minęły od ostatniej wizyty, to przynajmniej dzięki tym objawom czuję, że nadal jestem w ciąży 😅
Do końca 1 ciazy robilam w brzuch :) mnie w uda okropnie bolalo, syn bez cech nakłucia 😅
 
Nie wyobrażam sobie w udo [emoji2356]jakoś tak strach mi nie pozwala.
A w rękę to przypomniałam sobie jak robili mi na Covida i że to nie bolało i spróbowałam i nie jest źle,tylko za mocno nie można ściskać mięśnia
Ja wcześniej robiłam tylko w udo. Potem zaczęłam w brzuch i ból był niewielki ale teraz coraz gorzej [emoji849]
 
Ja robię zastrzyki na stojąco i przykładam od razu na chwilkę taki żelowy wkład do lodówki ( ze względu na młodzież i ich przygody zawsze mam w zamrażarce🤣)
 
Czy są tu mamusie które biorę insuline? Właśnie wróciłam od diabetologa i niestety ale też dołączam do grupy insuliny na noc :( dodam że moje wyniki cały dzień super po posiłkach poniżej 140, ale rano na czczo wynik mam od tygodnia 91... stąd moje pytanie No trochę się obawiam zacząć ... :(
Ja jeszcze nie biorę ale 14 grudnia mam wizytę i już mi pani doktor zapowiedziała, że jeśli cukier mi nie spadnie to tez dostanę insuline. Wyniki mam takie jak ty ... po posiłku Ok ale na czczo zawsze powyżej 92 i staram siw ale nic nie spada. Też się trochę boje tej insuliny ale jak czytam wypowiedzi innych dziewczyn to jestem trochę spokojniejsza 🙂
 
Ja jeszcze nie biorę ale 14 grudnia mam wizytę i już mi pani doktor zapowiedziała, że jeśli cukier mi nie spadnie to tez dostanę insuline. Wyniki mam takie jak ty ... po posiłku Ok ale na czczo zawsze powyżej 92 i staram siw ale nic nie spada. Też się trochę boje tej insuliny ale jak czytam wypowiedzi innych dziewczyn to jestem trochę spokojniejsza 🙂
Podobno dzidzius na wyszy poziom glukozy niż my , stąd dla jego bezpieczeństwa i rozwoju czy nasz niższy tym lepiej... tak mi lekarka dziś tłumaczyła. Więcej korzyści z brania niż nie branie przy cukrzycy... ja zaczynam od małej dawki o 3j i oby tak zostało ;) o 3 w nocy muszę mieć budzić i sprawdzić cukier drugi pomiar na czczo trzeci po śniadaniu... ale 14.12 mam kolejna wizytę wiec mam bardziej że moje nocne pomiary się skończą ;)
 
Tu jeszcze cos takiego znalazłam. Oglądałam również Mama ginekolog i komentarze pod filmikiem i też były ciekawe
No dla mnie to jest kontrowersje.. Nie robić usg przez 2trymestry?? A później co? Dziecko będzie chore i co dalej? .. Trzeba będzie je urodzić.. Mamy XXI wiek.. A po za tym jak można brać za przykład tych lekarzy co topili noworodki i przeprowadzali badania.. Skoro topili to zmiany w mózgu musiały zachodzić.. No nie..
 
reklama
Dawniej to ludzie wierzyli że ziemia jest płaska.. Dzieci umierały i to było normalne.. Ale mamy medycynę że dzieci w brzuchu są operowane.. Przecież po 2trymestrze nie zobaczy nikt czy dziecko chore czy zdrowe czy co..
 
Do góry