reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Z tego co kojarzę to trzeba mieć udokumentowana wizytę do 10 tygodnia ale karty ciąży chyba nie
Ja nie miałam karty ciąży do 11 TC i miałam becikowe za każdym razem
a becikowe nie jest określane również przez finanse? Tam jakoś mega mało trzeba zarabiać żeby się załapać. Czy się mylę?
 
reklama
ja w poronionej ciąży jak poszłam do jednego lekarza do autentycznie szukał 2 zarodków z 10 minut. Przez 10 minut się nic nie odzywał aż wkoncu: eureka! Są 2 zarodki!
Jak zaczęłam plamić i poszłam do innego lekarza to ten 2 zarodki znalazł w 3 sekundy 😏
Także sprzęt dużo daje 😁
Ja chodzę na NFZ i na szczęście mają tam mega dobry sprzęt 👍
Moj też szukał drugiego zarodka... Ale powiedział że to jeszcze wcześnie i może się ujawni na kolejnej wizycie 🙄🙈 nie miałabym nic przecikwo, oby tylko było zdrowe 😜
 
Z tymi sprzętami to faktycznie porażka.. też miałam już przygodę i przełamałam dwa dni bo myślałam że pęcherzyk maleje a zarodek się zatrzymał.. 🙏😌
 
Mnie tylko lekarka nastraszyla. Chyba wiecej do niej nie pojde. Mowila ze ciaza powinna byc prowadzona na patologi ciazy w Poznaniu. Bo to ciaza wysokiego ryzyka. Mam sie zastanowic nad tymi nifty. Cena mnie przeraza. Taka byla nie delikatna. Chyba lepiej zostane przy swoim lekarzu prywatnie.
Weź, a czemu od razu ciaza zagrożona?
Zostan przy swoim lekarzu prywatnym. A na nfz znajdz kogoś moze... zeby wystawil skierowania. Ja wlasnie teraz patrzę ze gdyby nie skierowanie to musialabym zaplacic powyżej 400 zl. Masakra 😭 Tak ceny podnieśli w tych laboratoriach.
 
Dziewczyny, a to nie jest tak, że żeby mieć szansę na becikowe to trzeba mieć kartę ciąży założoną do 10 hbd? Ja ostatnio się nie załapałam, ale tak jak piszecie o tym odroczeniu założenia karty to mni przyszło na myśl.
Wystarczy poprosic o zawwiadczenie z pierwsza wizytą ciazy.
 
Weź, a czemu od razu ciaza zagrożona?
Zostan przy swoim lekarzu prywatnym. A na nfz znajdz kogoś moze... zeby wystawil skierowania. Ja wlasnie teraz patrzę ze gdyby nie skierowanie to musialabym zaplacic powyżej 400 zl. Masakra 😭 Tak ceny podnieśli w tych laboratoriach.
Moja jest zagrożona przez obciążony wywiad ginekologiczno-położniczy oraz historię medyczną... Wliczając fakt, że szansa na tą ciążę oscylowała w granicach procenta...
 
Dziewczyny, najprawdopodobniej jestem w 5-6 tc. Najprawdopodobniej, ponieważ nie byłam u lekarza jeszcze, testy wychodzą +.
Charakterystyczne bóle brzucha, tkliwość piersi, nudności występują od kilku dni. Natomiast do tego doszła biegunka i dosyć mocne kłucie lewego jajnika.
Czy któraś z Was miała podobnie?
Jestem pełna niepokoju, ponieważ 2 lata temu 1 ciąże poroniłam w 7tc.
 
Weź, a czemu od razu ciaza zagrożona?
Zostan przy swoim lekarzu prywatnym. A na nfz znajdz kogoś moze... zeby wystawil skierowania. Ja wlasnie teraz patrzę ze gdyby nie skierowanie to musialabym zaplacic powyżej 400 zl. Masakra 😭 Tak ceny podnieśli w tych laboratoriach.
Przy badaniach prywatnych przed pierwsza ciąża wydałam jakieś 700zl na badania, które i tak mało dały a już nie wspomnę o dalszym leczeniu ;/ ceny są masakryczne...
 
reklama
Dziewczyny, najprawdopodobniej jestem w 5-6 tc. Najprawdopodobniej, ponieważ nie byłam u lekarza jeszcze, testy wychodzą +.
Charakterystyczne bóle brzucha, tkliwość piersi, nudności występują od kilku dni. Natomiast do tego doszła biegunka i dosyć mocne kłucie lewego jajnika.
Czy któraś z Was miała podobnie?
Jestem pełna niepokoju, ponieważ 2 lata temu 1 ciąże poroniłam w 7tc.
Myślę że to jakby nie było to dość standardowe objawy i możesz być spokojna [emoji6]
 
Do góry