reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Witam 🤰🏽🤰🏽

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

@Mayred91 - wizyta 08.11
@Magdalena09 - wizyta 08.11

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️



@Anolik - wizyta 09.11
@Aniaaq - wizyta 10.11
@angeliskax - wizyta 10.11 priv
@Katarzyna542 - wizyta 10.11
@paxi_ab - wizyta 15.11
@Jetkaa - wizyta 15.11
@PsychoPatka91 - wizyta 16.11
@weronika9196 - wizyta 16.11
@Bosiek - wizyta 16.11 patologia ciąży
@Hankaa - wizyta 16.11
@meth - wizyta 16.11 prenatalne
@joszka - wizyta 16.11
@zaskoczONA - wizyta 17.11 prenatalne
@Stelle - wizyta 17.11
@Paulina_N - wizyta 18.11
@Hmmmm - wizyta 18.11 usg genetyczne
@Eevee - wizyta 18.11
@Lilka92 - wizyta 19.11
@Bosiek - wizyta 19.11 NFZ
@TuRuda - wizyta 19.11 prenatalne
@Iza-09 - wizyta 19.11 prenatalne
@angeliskax - wizyta 12.11 NFZ
@Genadia - wizyta 22.11 prenatalne
@Angelr - wizyta 22.11 prenatalne
@Tiruriru1 - wizyta 23.11
@Mimi94 - wizyta 23.11 NFZ
@Katarzyna542 - wizyta 23.11
@Passtelova - wizyta 25.11 prenatalne
@Mayred91 - wizyta 25-26.11 prenatalne
@Passtelova - wizyta 26.11
@MamaLama - wizyta 26.11 prenatalne
@MamaLama - wizyta 29.11
@chucherko - wizyta 29.11 prenatalne
@joszka - wizyta 30.11 prenatalne
@Eevee - wizyta 06.12 prenatalne
@Katarzyna542 - wizyta 10.12 prenatalne


Za bety do nieba i za Kropki, aby zechciały z nami zostać ✊🏼✊🏼
Możesz mnie też wpisać na wizytę 10.11...
 
reklama
Witam 🤰🏽🤰🏽

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

@Mayred91 - wizyta 08.11
@Magdalena09 - wizyta 08.11

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️



@Anolik - wizyta 09.11
@Aniaaq - wizyta 10.11
@angeliskax - wizyta 10.11 priv
@Katarzyna542 - wizyta 10.11
@paxi_ab - wizyta 15.11
@Jetkaa - wizyta 15.11
@PsychoPatka91 - wizyta 16.11
@weronika9196 - wizyta 16.11
@Bosiek - wizyta 16.11 patologia ciąży
@Hankaa - wizyta 16.11
@meth - wizyta 16.11 prenatalne
@joszka - wizyta 16.11
@zaskoczONA - wizyta 17.11 prenatalne
@Stelle - wizyta 17.11
@Paulina_N - wizyta 18.11
@Hmmmm - wizyta 18.11 usg genetyczne
@Eevee - wizyta 18.11
@Lilka92 - wizyta 19.11
@Bosiek - wizyta 19.11 NFZ
@TuRuda - wizyta 19.11 prenatalne
@Iza-09 - wizyta 19.11 prenatalne
@angeliskax - wizyta 12.11 NFZ
@Genadia - wizyta 22.11 prenatalne
@Angelr - wizyta 22.11 prenatalne
@Tiruriru1 - wizyta 23.11
@Mimi94 - wizyta 23.11 NFZ
@Katarzyna542 - wizyta 23.11
@Passtelova - wizyta 25.11 prenatalne
@Mayred91 - wizyta 25-26.11 prenatalne
@Passtelova - wizyta 26.11
@MamaLama - wizyta 26.11 prenatalne
@MamaLama - wizyta 29.11
@chucherko - wizyta 29.11 prenatalne
@joszka - wizyta 30.11 prenatalne
@Eevee - wizyta 06.12 prenatalne
@Katarzyna542 - wizyta 10.12 prenatalne


Za bety do nieba i za Kropki, aby zechciały z nami zostać ✊🏼✊🏼
Mogę prosić o dopisanie ? Wizyta 18.11 , prenatalne 2.12
 
Kurcze, ta pępowina mnie przeraża 🙈 więc lekarz na żadnym z USG nie widział tych węzłów? To się da w ogóle dostrzec w badaniu? Twój syn miał zatem niesamowicie dużo szczęścia ☺ dobrze ze historia zakończyła się szczęśliwie 🙂
dlatego pamiętaj, nie przechodz pod sznurkami na pranie bo dziecko owinie się pępowiną! 🤣🤣🤣
 
Kurcze, ta pępowina mnie przeraża 🙈 więc lekarz na żadnym z USG nie widział tych węzłów? To się da w ogóle dostrzec w badaniu? Twój syn miał zatem niesamowicie dużo szczęścia ☺ dobrze ze historia zakończyła się szczęśliwie 🙂
Teoretycznie można by to traktować jako błąd medyczny, ale generalnie jest tak, że często tego poprostu nie widać, bo dziecko już większe, pępowina przeplata się gdzieś między nóżkami, rączkami i za plecami dlatego ciężko jest to zauważyć na USG.
 
Teoretycznie można by to traktować jako błąd medyczny, ale generalnie jest tak, że często tego poprostu nie widać, bo dziecko już większe, pępowina przeplata się gdzieś między nóżkami, rączkami i za plecami dlatego ciężko jest to zauważyć na USG.
Jeden z moich synów miał pępowinę owiniętą wokół szyi, i gdyby nie to, że utknęła mu tam rączka, mogło hy skończyć się tragicznie. Na szczęście jestem z tych, co szybko rodzą..
I też mialam zrypke od teściowej, że to pewnie dlatego, że robiłam pierdoły na drutach dla relaksu.. także ten...
 
Fakt jest taki, pamiętam z pierwszym synem miałam łożysko z przodu i te ruchy nie były takie energiczne, późno je poczułam i były delikatne. w drugiej ciąży łożysko już miałam z tyłu, ucieszyłam się, bo myślę, że w końcu będę czuła jakoś normalnie te ruchy i trochę lepiej. No to miałam takie combo odkąd poczułam pierwsze ruchy do końca ciąży, że myślałam że młody wyskoczy przodem. Tak fikał że mężowi ręka podskakiwała na brzuchu a ja zaczynam się zastanawiać czy to jest normalne. Sam sobie narobił tych węzełków niestety.
 
U mnie już się zaciskały od dłuższego czasu stąd był też poważny wylew międzykomorowy i lekarze mnie bardzo szybko zaczęli przygotowywać na najgorsze "teraz już czekamy, aż się serduszko wyczerpie"... Młody wyskoczył w ostatniej chwili i bez najmniejszych szans (jakiś podrzędny szpital w Elblągu) 26 z wyglądem na 24tc, wyskoczył w zasadzie chyba tylko po to, żebym nie miała traumy, że urodziłam martwe dziecko (bo 12h jeszcze żyło)...
Gdybym urodziła martwe pewnie zaliczyłabym większą traumę...

Dlatego w tej ciąży profilaktycznie będę starała się, aby podało mi sterydy na rozwój płuc tak wcześnie jak tylko się są (ponoć 24tc)... Młoda dostała w 26tc (ona też się pchała na świat od 18tc) to w 36tc głośno oświadczyła światu, że już jest po tej stronie brzucha i chyba nie do końca jej się jednak podoba 😅
Dlatego ja jestem świadoma, że mnie również mogło coś takiego spotkać. I generalnie każdy sie dziwił że nie spotkało. Przy dwóch, a czasem nawet jednym węźle, ciążę często się tak kończą. I jak sobie pomyślę o moich planach przed tym porodem, to mimo że skończyło się jednak CC to i tak mam wyrzuty sumienia, że to ja mogłam go zabić. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty.
 
Jeden z moich synów miał pępowinę owiniętą wokół szyi, i gdyby nie to, że utknęła mu tam rączka, mogło hy skończyć się tragicznie. Na szczęście jestem z tych, co szybko rodzą..
I też mialam zrypke od teściowej, że to pewnie dlatego, że robiłam pierdoły na drutach dla relaksu.. także ten...
pierdoły na drutach? 🤣🤣🤣 Tego jeszcze nie słyszałam 🤣
 
Mój najstarszy syn był dwukrotnie opętlony na szyji pępowina ( to nie były czasy obowiązkowego usg) , poród wspominam koszmarnie, syn był siny . Jeszcze go ze mnie wypychali rzucając się na brzuch . Po latach wyszło, ze jego nadpobudliwość i nerwowość to skutek niedotlenienia po porodzie .
 
reklama
Kurcze, a ja obudziłam się o 5 na tabletkę na tarczycę i od tego czasu nie mogę zasnąć 🤦‍♀️ w ogóle codziennie budzę się z tak zapchanym nosem. Zastanawiam się nad zakupem nawilzacza powietrza do sypialni, może to kwestia suchego powietrza... Potem dmucham jak powalona w chusteczkę i codziennie kończy się to małym krwawieniem z nosa 🙈
Oo, u mnie dokładnie tak samo. Budzę się koło 5 na siku, biorę euthyrox i już ciężko z powrotem zasnąć. A co do tego zapchanego nosa - też to mam, bardzo mnie denerwuje. Tyle kobiet mówi o tym, że w ciąży jest wyczulona na zapachy - ja choćbym chciała to przez ten zatkany nos się nie da :D
 
Do góry