reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny jak sie liczy zasiłek chorobowy w ciązy, a jak zasiłek macierzyński?
Przykład:
Jezeli pójde na L4 np. od 1 stycznia, to z jakich miesiecy wynagrodzenia beda brane do wyliczenia zasiłku chorobowego na ciąze?
Jezeli urodzę w czerwcu to z jakich miesiecy wyliczą mi zasiłek macierzyński?

Wiem, ze chorobowe to 100%, macierzynski to 80% ale wlasnie sie zastanawiam z jakich miesiecy jest to liczone. Dostałam wlaśnie podwyżke i sie zastanawiam czy mi ona w ogóle jakos wplynie na wysokosc świadczeń.
 
Hej dziewczyny ja już po wizycie [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]
Aktualnie jest 6+5tc według USG jest serduszko i dzidzia ma 0.37cm
Boże jaka jestem szczęśliwa.
Kolejna wizyta 8.11 i zakładamy kartę ciąży :)
Pięknie! Aż miło słyszeć [emoji7]

Ja się ostatnio śmieje ze mąż mnie chce wykończyć [emoji23] wczoraj spowodował mi ogromny skurcz choć oczywiście nie chcący i spędziłam godzinę zwijając się z bolu [emoji85] a dziś przy śniadaniu dał mi do spróbowania malenki kawałek pomidora, po spróbowaniu którego tak mnie wydarło na wymioty jak nie wiem co [emoji85] wyglądał idealnie a smakował jak jedna wielka pleśn! A on zjadł 3 plasterki i miał wątpliwości [emoji87] resztą śniadania poszła mi jak po grudzie [emoji23]
 
Z tego co kojarzę to Ty masz podobnie ciążę jak ja, ja się nastawiam na sam pęcherzyk 🙄 mam nadzieję że będzie wysoko osadzony i o ładnym kształcie 🙏
Oczywiście mam dzisiaj więcej energii i już panikuję że pewnie ciąża przestała soe rozwijać 😒🤦‍♀️
Ja dzisiaj 5+1 z OM ale nie końca ogarniam kiedy miałam owulację, więc też mam nadzieję na pęchęrzyk, w poprzedniej ciąży na tym etapie miałam cudowną Panią doktor, która właśnie napisała mi na usg 'oznaki wczesnej ciąży' i chociaż karty nie założyła bo było za wcześnie to czułam się bardzo uspokojona. Teraz się przeprowadziłam i idę do lekarza, którego nie znam i boję sie trochę jak będzie, ale nie nakręcam się
 
reklama
Do góry