reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Tego sie obawialam. Przeciez ja sie tam porzygam 😱😱 glukoze trzeba kupic w aptece?
To zależy czy masz glukozę czy test obciążenia glukozą. Glukoza to po prostu pobranie krwi, a test obciążenia glukozą to idziesz, pobierają ci krew, później musisz wypić 75g glukozy rozpuszczonej w ok 250ml wody w ciągu 5 minut (niektóre placówki dają ci w kubeczku już rozrobioną glukozę, a niektóre każą żebyś sama się zaopatrzyła w glukozę i w wodę), następnie po 1 godz. Pobierają ci znów krew i znów po kolejnej 1 godz.
Ja wsypałam sobie glukozę do małej butelki wody w domu (pół butelki 0.5l wody) wymieszalam i z tym poszłam na badania- tylko po zrobieniu tego minęło jakieś 10 minut i już to piłam
 
Tego sie obawialam. Przeciez ja sie tam porzygam 😱😱 glukoze trzeba kupic w aptece?
Badanie wygląda tak: idziesz do labatorium i w większości bez kolejki pobierają Ci krew po czym wypijasz glukoze. Prawdopodobnie dostaniesz też wodę do przepicia. Po 1 h pobierają Ci znów i za 2 znów. Co do glukozy musisz zadzwonić do labo, bo u mnie było w cenie.
 
Cześć dziewczyny , dołączam do czerwcowych mam😊z OM 29.06 zatem będę miała okazje poczytać o Waszych rozwiązaniach zanim moje nadejdzie 😜Aktualnie to jest moja trzecia ciąża i ostatnia.Na stanie mam już dorosłego syna i dwulatka. Pierwszą wizytę z usg chciałabym zrealizować tak między 6-7 tygodniem, wcześniej nie widzę sensu. Potem po 10 tyg bede robić prenatalne i tu pytanie do Was mamy- które badanie polecacie? W poprzedniej robiłam panoramę ale w aktualnej klinice nie mają, są inne dostępne
 
Uff, wyskoczyły mi już wyniki z bety 🥺 jaki to jest stres zawsze jak otwieram ten plik... W poniedziałek miałam 168mlu/ml a dzisiaj 1402. Wg kalkulatora b hcg średni przyrost 185%. Taki długi odstęp bo lekarz chciał żebym przed poniedziałkową wizyta zrobiła żeby mniej więcej wiedzieć czego spodziewać się na obrazie USG. Ale w poniedziałek nie będę już powtarzać... Zrobi mi badanie to zobaczymy czy pęcherzyk wygląda jakoś dobrze rokująco 🙄
 
reklama
Do góry