reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
U mnie translokacja robertsonowska chromosomu 13 i 14. W sumie mam chyba ok 30% szans na zdrową ciążę... Bo albo dziecko będzie zdrowe, albo na tyle chore że się poroni, albo urodzi się z głębokimi wadami 🙄 ale u mnie jeszcze Hashimoto, niedoczynności, hiperinsulinemia, mutacje trombofilii, wysokie komórki nk 🤦‍♀️ a na USG już kilka razy słyszałam że mam coś tam z macicą ale i takie dawały radę donosić ciążę 🙄 więc ja naprawdę muszę czekać na jakiś cud 🤦‍♀️

No właśnie ja już przechodzę w tryb paniki 🙈 bo oprócz delikatnie tkliwych piersi i sutków to też nie mam żadnych objawów 🙄 trochę czuje czasami podbrzusze ale bardzo delilatnie. Nie mam żadnych kulinarnych ciągotek, od niczego mnie nie odrzucilo 🤷‍♀️ w piątek pojadę znów na betę bo jak w poniedziałek wizyta to mój lekarz chce wiedzieć jaka jest mniej więcej wartość żeby reż porównać z obrazem USG 🙄 mam nadzieję że będzie chociaż pęcherzyk żółtkowy już 🙏 to da mi nadzieję że zarodek też się pojawi... Ostatnim razem w pęcherzyku nic się nie wykształciło 🙄
Ojej dziewczyno trzymam kciuki aby sie tym razem udalo ☺
 
Cześć mamusie, u mnie narazie tylko ból podbrzusza piersi i czasem mnie w krzyżu zaboli. Pamiętam jak w ostatniej ciąży zbyt szybko cieszyłam się, że dobrze się czujesz. 🤣 za tydzień lub dwa możemy już nie być takie bezobjawowe 😄

@Kity6 Gratuluję podwójnie dobrych wieści.

W pierwszej ciąży liczyłam po cichu na bliźnięta (już kiedyś byłam w ciąży bliźniaczej)
Ale teraz boję się jak ognia 🤣 przy mojej malutkiej z dwójką małych dzieci byłoby bardzo ciężko 🙈

Miłego dnia dziewczyny i udanych wizyt.
 
To badanie bada geny. Nie jest na NFZ. Koszt 6tys zł.. Jest precyzyjny..nie bada się w ciąży. Ani nic. Tylko po urodzeniu wykonuje się to badanie.. To nie jest jak by prenatalne badanie.. Tylko jeżeli dziecko wskazuje na jakaś chorobę robi się to badanie. Ja i mąż mamy zrobiony WES. I wiemy jakie mamy geny i czy nasze geny nie przyczyniły się do choroby synka.. Bo czasem oboje rodziców mogą być Nosicielami czegoś.. Co w pokoleniu daje chorobę ..
 
To badanie bada geny. Nie jest na NFZ. Koszt 6tys zł.. Jest precyzyjny..nie bada się w ciąży. Ani nic. Tylko po urodzeniu wykonuje się to badanie.. To nie jest jak by prenatalne badanie.. Tylko jeżeli dziecko wskazuje na jakaś chorobę robi się to badanie. Ja i mąż mamy zrobiony WES. I wiemy jakie mamy geny i czy nasze geny nie przyczyniły się do choroby synka.. Bo czasem oboje rodziców mogą być Nosicielami czegoś.. Co w pokoleniu daje chorobę ..
O, a ok tej informacji mi brakowało, bo jednak ja chcę już zrobić w ciąży, aby wiedzieć czego się spodziewać, jak się urodzi to zobaczymy.

Sama nie znam swoich genów i nie mam możliwości prześledzenia drzewa genealogicznego...
 
O, a ok tej informacji mi brakowało, bo jednak ja chcę już zrobić w ciąży, aby wiedzieć czego się spodziewać, jak się urodzi to zobaczymy.

Sama nie znam swoich genów i nie mam możliwości prześledzenia drzewa genealogicznego...
Nam pomogło, poniewaz po wykonaniu Wes genetyk dał nam zielone światło w staraniu o dziecko. I też nasz WES potwierdził ze synek musiał mieć mutacje de novo.
 
O nie, ja chyba zaraz oszaleje, babcia już zaczęła gotować, tak pięknie pachnie w całym domu że mmmmmmmmm aż ślinka leci.
Zapomniałam napisać, trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i usg :)

Dziewczyny, które mają psa/psy. Czy wasze zaczęły się inaczej zachowywać? Mojemu odbiło całkiem, łazi za mną, cały czas mnie pilnuje, zrobil się jakby zazdrosny o mnie i odpycha nosem mojego męża, nie pozwala mu nawet brzucha dotykać [emoji50] i nie wiem czy on czuje i wie czy po prostu taki się zrobił. Jest z nami od kilku lat i wcześniej nigdy taki nie był.
 
reklama
Ja zastanawiam się czy robić wogole Nifty pro. Ona bada tylko te popularne wady... A np u nas była mutacja genów de novo..
Juz sama nie wiem co człowiek ma robić...
Ja jakoś do tych testów z krwi nie jestem przekonana.. To trochę dla mnie ze może wykryć, ale może nie, trochę ruletka. Dużo różnych historii na tym forum spotkałam [emoji2368]

A wiecie może czy na NFZ na prenatalne lekarz może dać skierowanie gdziekolwiek czy trzeba robić w swoim regionie? Wiem gdzie chciałabym, bo to będzie chyba jedna z niewielu osób, której będę potrafiła w tym względzie zaufać ale jest w Krk.
 
Do góry