reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Kod 2 zezwala na wykonywanie czynności mające na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. No może ZUS uzna kino za paląca potrzebę życiową 🤷‍♀️
W ramach odstresowania... Nie powinien się przyczepić chyba... Może dać ostrzeżenie lub coś, ale świadczenia nie powinien cofnąć...
 
reklama
Ja, akuraf mam Sfinksa wiec ona zawsze spi na mnie 🤭
Ja też mam sfinksa i on ciągle by chciał ze mną spać mąż teraz się na to złości i go wywala z łóżka a ja jakoś nie mam serca. Zazwyczaj śpi z synem w jego pokoju ale codziennie ok 4 w nocy robi koncert pod moją sypialnią więc go wpuszczam. Sfinksy już chyba tak mają że one muszą z kimś spać 😂🤣
 

Załączniki

  • 16343248001737694416473185525205.jpg
    16343248001737694416473185525205.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 51
Dziewczyny ja rozumiem, że na L4 chodzącym można załatwiać tylko podstawowe rzeczy na mieście typu apteka, spożywczy itp., ale to jak ktoś pójdzie do galerii po spodnie czy po bluzkę, bo już się nie mieści w większość rzeczy, czy do drogerii kupić kosmetyki i ZUS skontroluje to już od razu jest cofnięcie świadczenia? Chyba na początku wzywają do "wytłumaczenia" gdzie się było i wtedy podejmują decyzję. Ja będąc na L4 "chodzącym" tak naprawdę cały czas i tak leżę w łóżku i rzadko wychylam nos poza drzwi mieszkania, bo po prostu nie mam na nic siły, ale czasami muszę zrobić podstawowe zakupy i jak zapuka ktoś do mnie i mnie nie będzie to jak to później udowodnić, że byłam po bułki? Też jestem za tym, żeby nie wykorzystywać bez sensu zwolnień, ale ciekawi mnie to jak to wygląda.
 
Zadzwoni i poczeka aż wrócisz. Z założenia na l4 powinno się przebywać jak najbliżej domu. Nikt nie mówi, że zawsze pierwszego dnia musi być kontrola, ale zdarzają się.
A no i jak koleżanki z pracy zobaczą, że zamiast pod kołderką latasz po galeriach to pracodawca ma argument do podważenia zasadności świadczenia
Jak będą mnie sprawdzać to aby mocno pukali w drzwi, bo śpię jak zabita i często listonosza nie słyszę 🙈 to rozumiem, że nawet nie mogę na 2 godziny na obiad do rodziców iść?
 
Ja też mam sfinksa i on ciągle by chciał ze mną spać mąż teraz się na to złości i go wywala z łóżka a ja jakoś nie mam serca. Zazwyczaj śpi z synem w jego pokoju ale codziennie ok 4 w nocy robi koncert pod moją sypialnią więc go wpuszczam. Sfinksy już chyba tak mają że one muszą z kimś spać 😂🤣
Moj, tez ze mna spi xD kleora tj moja cora :D sfinksy sa boskie po prostu 🥰
 
Dziewczyny macie też tak że czujecie się tak nijako? Nie mam ochoty jeść ani spać ani leżeć wyjść z domu też niby mam ochotę a niby nie taka totalna nicość masakra
 
reklama
@Najra sory, ale nie bądź hipokrytką. Spoko, jesteś w ciąży, masz pracę jaką masz, chciałaś iść na L4. Idź. Ale skoro możesz iść na kilka godzin do kina, to nie wmawiaj nam, że masz leżeć, bo lekarz Ci kazał. No coś tu nie gra. Bez przesady, kino czy galeria to nie są podstawowe potrzeby. Ani nie jest to spacer po lesie dla zdrowia potomka...i z kulturą proszę, bo to nikt Cię tu nie obraża.

Za mną też chodzi Klara ;)
 
Do góry