reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Mi zaświadczenie wydali w szpitalu razem z całą dokumentacją przy wypisie. Mogło się zmienić, bo o ile dobrze pamiętam, to przy składaniu pierwszego wniosku o 500+ trzeba było dołączyć to zaświadczenie i może dlatego teraz wydają każdemu.

Przecież 500 plus nie ma żadnego obwarowania dotyczącego ciąży i nigdy nie miało - z resztą jakim cudem. Miało jedynie kiedyś próg dochodowy na pierwsze dziecko. I nie jest obowiązkowe jak każde świadczenie, można przystąpić do niego w każdym momencie.
I to jest logiczne bo jak np. mój syn ma 11 lat to niby skąd miałabym teraz wziąć jakąkolwiek dokumentację medyczną z prowadzenia ciąży, jak ten lekarz już nie żyje. Powiem więcej można zarabiać ponad milion rocznie i nadal 500 plus się należy - bo obecnie progu dochodowego żadnego nie ma i nie składa się żadnych dokumentów. Dlatego na luzie robi się to przez konto w banku - nigdy nie składałam inaczej
 
Nie wydają juz w szpitalu takich zaświadczeń, bo się zorientowałam. Musisz iść do przychodni w której prowadziłaś ciaze i tam lekarz lub w rejestracji wydadzą Ci takie zaswiadczenie ;) Chyba ze vo miasto to inaczej.

A możliwe, bo u nas w szpitalu jest program KOC (Kompleksowa Opieka WSzS nad kobietą w ciąży) i mój lekarz mimo, że chodzę do niego prywatnie to też kieruje do KOCu i tam wszystko mam załatwiane (od badań laboratoryjnych po szkołę rodzenia), więc pewnie dlatego wydają też zaświadczenie.
Sorki za wprowadzenie w błąd ;)
 
Przepraszam, ale nie wprowadzajmy w błąd. Macierzyńskie jest dla osób pracujących. A @M4łaMi może się starać o tzw. "kosiniakowe" tak brzmi prawidłowo ta nazwa.
Ok ok no tak ,nie pracuję,w zasadzie nie mam żadnych dochodów 😅partner bez umowy pracuje.Kase niby jakąś tam mamy Ale nie da się tego jakby pokazać
 
Przecież 500 plus nie ma żadnego obwarowania dotyczącego ciąży i nigdy nie miało - z resztą jakim cudem. Miało jedynie kiedyś próg dochodowy na pierwsze dziecko. I nie jest obowiązkowe jak każde świadczenie, można przystąpić do niego w każdym momencie.
I to jest logiczne bo jak np. mój syn ma 11 lat to niby skąd miałabym teraz wziąć jakąkolwiek dokumentację medyczną z prowadzenia ciąży, jak ten lekarz już nie żyje. Powiem więcej można zarabiać ponad milion rocznie i nadal 500 plus się należy
Napisałam, że o ile dobrze pamiętam, więc ręki za to nie dam sobie uciąć. Poza tym na tym zaświadczeniu nie ma nic o dochodach, tylko że byłaś pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży.
 
Napisałam, że o ile dobrze pamiętam, więc ręki za to nie dam sobie uciąć. Poza tym na tym zaświadczeniu nie ma nic o dochodach, tylko że byłaś pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży.

Ale to nic nie ma do 500 plus :) do becikowego tak, jest taki wymóg i przepis, ale w 500 plus nie ma, nie było i nie będzie bo to jest zupełnie inne świadczenie i czego innego dotyczy.
Tak samo jak jest 300 plus na dzieci szkolne albo było 500 na te wakacje i co tam też nagle ktoś by wyskoczył z prowadzeniem ciąży 😅

Po prostu napisałam, że źle pamiętasz i wprowadzasz błąd. Tyle ;)
 
Tylko becikowe musisz zgłosić najpóźniej w ciągu 3 miesięcy, to wyrównają od urodzenia, inaczej liczą od daty złożenia wniosku.
 
reklama
Do góry