reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Dziewczyny a jak u was z kg ? U mnje zeszło poki co 9kg w ciagu 2 mies, brakuje jeszcze 4kg by waga wrocila.. ale od 3tyg nic nie spada :( jakis sposób na szybkie zrzucenie? 🤔
To zależy tez od tego ile przytyłaś w ciąży
Ja przytyłam 4 kg. Obecnie waze tyle ile przed ciążą
 
reklama
@Emxka moja mała od początku spoczka nie chciała i do tej pory go za nic w świecie nie chce, wkalda rączki cały czas do buzi albo cokolwiek jej się nawinie 😀
@Natqaa mi waga spadła 13 kg i zostały jeszcze 3 kg do zrzucenia, też stoję w miejscu i jeśli będzie jak przy poprzednim dziecku to tak mi zostanie, odstawie KP kiedyś i przytyje i dopiero jak się wezmę za siebie to wrócę do swojej wagi 😉
 
Ja ważę 1 kg mniej niż przed ciąża, ale tez mało przytylam, bo jakies 6-7kg.
Dziewczyny po cc cwiczycie juz? Ja robię takie proste ćwiczenia na kręgosłup i masakra jaki slaby jest brzuch. Za pierwszym razem od razu bolala mnie blizna, ale teraz już jest lepiej
 
Jeszcze jedno pytanie mialam . Co myślicie o piciu wody gazowanej podczas karmienia piersią? Wierzycie w to ze dzidzius moze miec przez to kolki ? Zdania są podzielone ,jedni mówią że mogą powodować kolki inni zaś uważają ze nie . Jak to jest u was ,myślicie ze szklanka wody gazowanej może zaszkodzić dziecku ?
Ja jakos nie wierze ze bąbelki z wody dostawaja się do pokarmu 🤣 taka troche abstrakcja to dla mnie.. zresztą, nie wierze w diete matki karmiacej - przetestowałam i nie zauwazylam różnicy- żadnej. Tak się chyba nam wydaje, bo w szpitalu karmia nas tym jalowym jedzeniem i dzidzie ladnie spia itd, a jak wracamy do domu i do zwykłej diety za jakiś czas pojawiają się kolki- i tak by się pojawiły i tak.. tak to juz z wiekiem dziecka idzie. Zazdroszczę rodzicom których dzieci nie maja problemow z brzuszkiem
 
Dziewczyny jak teraz przykrywacie dzieci podczas spania w nocy ? Mojej zakladam zawsze pajaca z bawełny, spowijam cienka muslinowa pielucha 100x100 i ... no właśnie, zazwyczaj dodstkowo przykrywam ja cienkim kocykiem typu ciucius lub klade i okrywam lekko w rozku - kark ma zawsze cieply- ale na nim lezy to chyba dziwne zeby był zimny ? Czasami wierzga nogami i nie wiem wtedy czy jej za gorąco czy po prostu się wybudziła i juz nie moze zasnac/gazy. A wy jak mocno opatulacie dsieci na noc ? U mnie w domu temp teraz tak około 22 stopnie.
 
Dziewczyny jak teraz przykrywacie dzieci podczas spania w nocy ? Mojej zakladam zawsze pajaca z bawełny, spowijam cienka muslinowa pielucha 100x100 i ... no właśnie, zazwyczaj dodstkowo przykrywam ja cienkim kocykiem typu ciucius lub klade i okrywam lekko w rozku - kark ma zawsze cieply- ale na nim lezy to chyba dziwne zeby był zimny ? Czasami wierzga nogami i nie wiem wtedy czy jej za gorąco czy po prostu się wybudziła i juz nie moze zasnac/gazy. A wy jak mocno opatulacie dsieci na noc ? U mnie w domu temp teraz tak około 22 stopnie.
Ja przykrywam kołderką ,pajac na dlugi rekaw na gołe stópki . I to wszystko. Nie marznie ,jak były upały to spał w samym bodziaku przykryty pieluszką.
 
Cześć, dawno mnie tu nie było, mały wymaga w dzień dużo uwagi bo mało śpi wiec sobie spacerujemy ćwiczymy i się bawimy, w nocy ładnie śpi. Wcześniej przesypial od 4 do 7 godzin budził się na jedzenie i spał jeszcze 3 h a teraz zasypia ok 21 potem je po 1 i 5 i śpimy do 8/9 wiec nie narzekam.
W pokoju mamy 22 stopnie i mały śpi w pajacu i w otulaczu bawełnianym.
Jeśli chodzi o wagę to ja przytyłam 14 a 2 tyg po porodzie zeszło 11 kg i tak sobie waga stała a teraz już 1 kg przytyłam wiec uznałam ze to ten moment gdzie spacery nie są wystarczające i trzeba zacząć ćwiczyć, Leon ładnie leży na macie i mi się przygląda a do niektórych ćwiczeń biorę go na ręce i mam wtedy dodatkowe obciążenie 😝
Smoczek używamy Bibs mały go potrzebuje bardzo rzadko ale ten mu najbardziej przypasował.
Cały czas karmie piersią i miesiączki nadal nie widać i myśle ze już jej nie zobaczę bo w następnym tygodniu zakładam spirale 😁
 
Cały czas karmie piersią i miesiączki nadal nie widać i myśle ze już jej nie zobaczę bo w następnym tygodniu zakładam spirale 😁
To napisz co i jak. Ja muszę jeszcze zaczekać, bo dlugo plamilam po porodzie i musi sie wszystko ustabilizowac i musi być pewnosc, ze juz nie plemię. Mój gin mowil, ze najlepiej zakładać w czasie miesiączki, bo wtedy jest mniejszy dyskomfort przy zwkladaniu...
 
reklama
To napisz co i jak. Ja muszę jeszcze zaczekać, bo dlugo plamilam po porodzie i musi sie wszystko ustabilizowac i musi być pewnosc, ze juz nie plemię. Mój gin mowil, ze najlepiej zakładać w czasie miesiączki, bo wtedy jest mniejszy dyskomfort przy zwkladaniu...
mi tez tak mówił ale ja chce karmić jak najdłużej a moje siostry i mama dopóki karmiły to nie miały miesiączki wiec u mnie pewnie będzie tak samo wiec nie chce już zwlekać z antykoncepcja bo narazie nie planujemy drugiego dziecka, dopiero tak za 3 lata 🙂
 
Do góry