reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Kurde xzasami mysle ze za duzo kombinuje, zmieniam itd. Chciałabym ja zacząć uczyć zasypiania samodzielnego w łóżeczku, ale póki nie wiem co jest przyczyną tego prezenia nocnego i jej nerwow, to nie chce jej dodatkowo stresować kolejnymi zmianami, chociaż tez juz sie powoli zastanawiam czy nie przyzwyczaiłam jej do zasypiania na rekach i przez to jak ja odkladam to się wybudza bo chce spac w ramionach.. eh, juz nie mogę się doczekać aż miną te problemy, strasznie mnie to stresuje i jak przychodzi wieczór to już się boję i zastanawiam jak będzie tym razem, od miesiąca jak ona idzie spać o 20 to ja tez cały czas przy niej juz w łóżku, bo boje się że mi się obudzi z mega płaczem (zdążyło się, zawsze wtedy bylam np w łazience czy cos), przez co przy niej czuwam i nie mam wolnych wieczorów- gdzie teoret6cznie duzo rodziców wtedy jak dziecko spi korzysta z tego i nadrabia zaległości różne.
Kochana nic się nie martw ,nic nie zmieniaj. Ja córkę 6 lat temu i teraz syna również usypiam na rękach ,czasem w chuście. Tul ,noś i całuj półki jeszcze mozesz :)
 
reklama
@sariska wiotkość krtani podobno jest przez zle napięcie mięśni . Juz mu przeszło ,na początku spałam z otwartymi oczami . Teraz jest ok.

Od 3 dni mamy dramat ,Oli przed każdym snem niesamowicie płacze, nigdy wcześniej nie miał problemów z zasypianiem. Teraz jest kosmos płacz ,zamknięte oczy nic nie pasuje . Zanim uda mi się go uspokoić to sama jestem spocona. A on poprostu pada z wycieńczenia . Nie to nie są kolki.

Ktoras z was tez ma takie imprezy?

Co do ślinienia się, to tak ślini sie na potęgę :) Próbuje się podnosić i całkiem sprawnie mu to idzie . Waży 6 kg ,ma za chwile 13 tygodni .
Jeśli chodzi o spowijanie, to Oliwier nigdy tego nie lubił, ciekawe dlaczego 🤔
Ale Ci zazdroszczę tych 6kg. U nas ciagla walka o kilogramy... za to zasypia przy cycusiu. U nas dzisiaj 3 miesiące
 
@Nerwicówka35 a jak z Twoją laktacją? Poprawiło się? Bo ja mam teraz wrażenie, że mam jakiś kryzys, bo z powodu tego, że mała nie pije efektywnie to ściągam kilka razy dziennie pokarm i dokarmiam, ale ostatnio mam go mniej. NIe wiem czy to dlatego, że mała zaczęła lepiej pić czy dlatego, że mi laktacja siada. Kupiłam nawet słód jęczmienny, ale nie jestem go w stanie przełknąć...
@sariska my już mieliśmy jedno podcięcie, ale okazało się, że powinno być jeszcze drugie. Tylko stomatolog wykonująca zabieg stwierdziła, że jej po masażach się mocno poprawiło i mamy jeszcze popróbować z rozmasowaniem. Mam żal do służby zdrowia, że z powodu koronawirusa i ograniczonych wizyt lekarskich/położnych tak późno to wyszło.... Mamy teraz małą wagę i problemy, bo laktacja już nie taka jak powinna i ciągle walczymy...
Pierwszą córkę karmiłam do roku i nie zakładałam, że będą jakieś problemy, szczególnie, że i w szpitalu i położna na wizycie mówili, że się mała dobrze przystawia do piersi... Teraz mam wyrzuty sumienia, że ją głodziłam i ciągle się boję, że znowu coś wyjdzie nie tak. Z tego wszystkiego coraz bardziej zastanawiam sie czy nie przejść jednak na mm...
 
@sariska wiotkość krtani podobno jest przez zle napięcie mięśni . Juz mu przeszło ,na początku spałam z otwartymi oczami . Teraz jest ok.

Od 3 dni mamy dramat ,Oli przed każdym snem niesamowicie płacze, nigdy wcześniej nie miał problemów z zasypianiem. Teraz jest kosmos płacz ,zamknięte oczy nic nie pasuje . Zanim uda mi się go uspokoić to sama jestem spocona. A on poprostu pada z wycieńczenia . Nie to nie są kolki.

Ktoras z was tez ma takie imprezy?

Co do ślinienia się, to tak ślini sie na potęgę :) Próbuje się podnosić i całkiem sprawnie mu to idzie . Waży 6 kg ,ma za chwile 13 tygodni .
Jeśli chodzi o spowijanie, to Oliwier nigdy tego nie lubił, ciekawe dlaczego 🤔
Moja ma 9tyg.. jeszcze parę dni temu tak samo mialam, co chwile zasypiala i sie budziła- od 20 do 22 mniej więcej, placz itd. U mnie jednak pomogło spowijanie chusta, szumis i smoczek podczas kolysania (spowinieta i główka skierowana w stronę mojej klatki piersiowej,a jak za długo się rozglada to lekko nakładam pieluszkę na glowke) i znowu spi w miare spokojnie i coraz dluzej..
 
Ja mojego spowijałam jak odruch moro miał... a w sumie od 2 tygodni go wcale nie ma i śpi mi luźno tzn przykryty pieluszką lub kocykiem. Wieczorem jest w kokonie lub w rożku, ale luźno zawiązanym.
Może u Was to skok i niedługo wszystko wróci do normy.
Hej. Czas na samodzielne zasypianie przyjdzie. Nasze maluszki są malutkie :). I wiesz ja moje córki lulałam do 10 miesiąca(a potem się nauczyły samodzielnie zasypiać). Każdy mnie pytał dlaczego lulam a ja im mówiłam, że uwielbiam je tulić do snu. 5 minut kołysanki i spały odkładałam było ok. Remi zasypia sam :/ i jego się nie lula, bo on się złosci. Więc jemu nucę i głaskam po główce. Przytulamy się w chuście ;). No i vo mogę Ci podpowiedzieć to żebyś się nie stresowała przy usypianiu. Bo dzieciaki czują każdą naszą emocję i też tak reagują.
No wiesz.. łupanie 5-15 min moze byc przyjemne nawet, ale juz 30-1h to po prostu rece nie dawaja rady- chociaz zalezy jak kto buja. Na szczęście mojej albo nagle minęły wszystkie dolegliwości, albo ma to związek z tym ze spowijam ciaśniej i innym materiałem- chusta/ wxzesnjej rozkiem
 
Hej dziewczyny [emoji4] Może polecicie mi jakiś smoczek dla dzieci które standardowych smoczków nie chcą. Na początku używaliśmy smoczków Lovi i było wszystko ok, ale odkąd udało nam się powalczyć o laktacje i mały nie dostaje butelki całkowicie odrzucił smoka. Za smoczek uważa moja pierś a przydałoby się żeby się czasami od niej odkleił.
 
@Emxka tez chetnie się dowiem 😂 Oliwier również cycka za smoka zrobił ...

Od kilku dni włączamy biale szumy, Oli przy nich się uspokaja ,dzięki mojemu mężowi. On się uparł na te szumy :)

Dziewczyny czy wam wrocila może @ ?
 
@Emxka tez chetnie się dowiem 😂 Oliwier również cycka za smoka zrobił ...

Od kilku dni włączamy biale szumy, Oli przy nich się uspokaja ,dzięki mojemu mężowi. On się uparł na te szumy :)

Dziewczyny czy wam wrocila może @ ?
Mi wróciła po 7 tyg.. ale wtedy też zaczelam brac tabletki anty. Wiec nie wiem czy one ja wywołały czy i tak by miała być- bo podobno przy tych tabletkach nie ma wogole @.
Moja smoka lovi ten uspokajający okrągły który ma nie zaburzac odruchu ssania. Osobiście nje wyobrażam sobie usypiania bez smoka.. dzięki niemu tez w nocy mala jak się przebudza i dostanie smoka, to spi dalej. Uczę ja tak aby uczyła się ze noc to spanie, jak juz jest bardzo glodna to oczywiście smok nic nie daje :)
 
Dziewczyny a jak u was z kg ? U mnje zeszło poki co 9kg w ciagu 2 mies, brakuje jeszcze 4kg by waga wrocila.. ale od 3tyg nic nie spada :( jakis sposób na szybkie zrzucenie? 🤔
 
reklama
Jeszcze jedno pytanie mialam . Co myślicie o piciu wody gazowanej podczas karmienia piersią? Wierzycie w to ze dzidzius moze miec przez to kolki ? Zdania są podzielone ,jedni mówią że mogą powodować kolki inni zaś uważają ze nie . Jak to jest u was ,myślicie ze szklanka wody gazowanej może zaszkodzić dziecku ?
 
Do góry