reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Czesc dziewczyny :) Mam termin na 4.06 z USG a z OM na 9.06. Ile wazyly Wasze dzieciatka w 36 tyg? Kurcze wy tez sie tak pocicie w nocy. Mi sie codziennie sni porod i budze sie doslownie mokra 😁 Tak ogladalam zdjecie Doris, jej brzuszka i ja to chyba w lipcu urodze 😂 mi to chyba nic a nic nie opadl 😁 a juz mam naprawde dosc nieprzespanych nocy z powodu zgagi. tak mnie meczy ze ciezko zasnac . A jak zasne to cholera porod mi sie sni 😁 i jestem upocona 😂 pokazcie swoje brzuszki dla porownania :)
 
reklama
@karolinka1990 hej ☺️ na zgagę migdały sobie kup, jak mocno Cię męczy to warto spróbować pospać sobie na pół leżąco

Ja się bardzo nie mogę doczekać porodu 😍 Ale dzisiaj wstałam i już wiem że to nie ten dzień :(
 
@karolinka1990 hej ☺ na zgagę migdały sobie kup, jak mocno Cię męczy to warto spróbować pospać sobie na pół leżąco

Ja się bardzo nie mogę doczekać porodu 😍 Ale dzisiaj wstałam i już wiem że to nie ten dzień :(
Hej :) Tez bym chciala miec juz go za soba ale strasznie sie boje. Ostatni raz rodzilam 9 lat temu i bylo troszke problemow. Bo corka wazyla 4335g i strasznie ciezko bylo mi ja urodzic. Straszne sie obie nameczylysmy. Niestety polamali jej bark przy porodzie bo probowali ja wydostac na rozne sposoby. I teraz czym blizej ,to poprostu mi sie to juz sni. Mam nadzieje ze tym razem unikne takich akcji. Ale juz nie moge sie doczekac na mojego Kacperka 😍 a Ty na kiedy masz termin?
 
Hej dziewczynki.
Lenia mam, że ho ho
@karolinka1990 ja jeszcze nie wiem ile w 36 bo dopiero w środę zaczynam, a ktg i wizytę mam w piątek... jak był 34.5 tyg ważył 2, 5 kg. To się omęczyłaś przy porodzie, trzymam kciuki by tym razem poszło szybciutko i bez takich okropnych przygód. A na zgagę albo migdały albo rennie.
 
Słońce tak naprawdę ilość mleka zależy od wagi dziecka, ale to przedział 10-30 , jeśli waga będzie do 3500 kg to wystarczy 10-15. Ale też daj mleczko z piersi i wtedy 10 ml jeśli zje wszystko I nie zaśnie to możesz spróbować 15 ml. Ja moja druga miałam cały czas na piersi ona miała 3890 po 3 dniach wyszliśmy i cały czas pierś choć byłam zabezpieczona i mieszankę miałam .. na 5 dzień przyszła położna i mówi, że młoda głodna i żebym jej zrobiła mm no i kazała zrobić 50 ml .. młoda zjadła 30 ml tylko że ona większa.
Kwestia odbijanie, jeśli jest na piersi nie kazali odbijać i nie odbijałam... jedynie jak butle dawałam ;)(Bo podobno wtedy dziecko łyka powietrze:)).
Wierz mi, że ja przy 3 też tak się przejmuję.. To chyba już instynkt działa;). Mimo, że wiemy jak ale stres i tak jest.
To mnie pocieszyłaś 🙂 już będę wiedziała, że nie mam co wlewać za dużo i oczywiście mam nadzieję że swój pokarm będę miała jednak szybciej niż ostatnio 🙂 a co myślicie o pozycji do spania? Poprzednio kładłam dziecko na boku ale wyczytałam, że najlepiej na plecach i kłaść główkę na boku... Tyle opinii i nie wiadomo co najlepsze...
 
To mnie pocieszyłaś 🙂 już będę wiedziała, że nie mam co wlewać za dużo i oczywiście mam nadzieję że swój pokarm będę miała jednak szybciej niż ostatnio 🙂 a co myślicie o pozycji do spania? Poprzednio kładłam dziecko na boku ale wyczytałam, że najlepiej na plecach i kłaść główkę na boku... Tyle opinii i nie wiadomo co najlepsze...
Ja zawsze kładłam na plecach i główkę raz na jeden, raz na drugi bok :). Moja młodsza np uwielbiałam na brzuchu spać i tak często w dzień ją kładłam z główką na boku, ale fakt zawsze jak ona na brzuszku to leżałam koło niej. A pokarm na bank się szybko pojawi:). Ja już wiem, że to głowa i trzeba o nim myśleć, że będzie, A nie stresować się, że mało. Jak się rozchula to na całego :).
 
Jestem ... ,a raczej dogorywam po spędzeniu 5 godzin na izbie przyjęć 🤦‍♀️
Dziewczyny takiego przyjęcia to żadnej z was nie życzę...
Godz. 8 rano poszłam ze skierowaniem tak jak nakazano . Pani w IP bardzo złośliwa o wredna mówi do mnie że po co ja tu przyszłam 😳 ,pokazuje jej więc skierowanie ,na co ona mówi że nic tu nie widzi 😂😂
Stwierdziła że cukrzyca nie jest wskazaniem i wysłała mnie obok na poradnie na KTG. Poszłam ... tam zrobili kazali zjeść i za 30 minut podejść na badanie . Podczas badania okazało się że mały nic A nic nie zamierza się ruszać,więc mmie na oddział. Wróciłam na izbę... - znowu te wredne babsko... 🤬 Na początku udawała że mnie nie widzi ,później po 10 minutach mnie łaslawie zaprosiła do okienka ... 🙈🙈 i słuchajcie tego ,ona do mnie pretensje że ordynator skierował mnie na oddział... napisane jak byk że znikające ruchy płodu. A ona wielkie pretensje. Myślę sobie nie, nie przywalę jej ,nie dam się sprowokować 😂
Zrobili mi na izbie znowu KTG i UWAGA znów atrakcje . Najpierw młody nie wykazywał żadnych chęci do tego żeby się ruszać. Później tętno spadło poniżej 100 to pani położna walnęła w aparat pięścią 😂🙈 bo jak stwierdziła że to z aparatem coś nie tak. Dobra, leżę dalej ,po 20 minutach okazuje się że ktg nie zapisuje tego co na ekranie ,i znów akcja reanimacja, odłączyli kabel z prądu 😂 i znowu 40 minut leżenia. Łącznie pod kto leżałam 3 godziny, z czego 5 na izbie przyjęć . Bo pani wredna awanturowała się z ordynarorem że ona nie widzi wskazań. Cukrzyca i zaniki ruchu to rzeczywiście wielkie nic . O 13 wzięli mnie na oddział. DOPIERO 😱
Mam dosyć kochane już dziś wszystkiego .
Dziś o 19 wszystkiego się dowiem co i jak. Póki co pytali jak chce urodzić. Mówiłam że sn ,to mówią że będziemy próbować. Uff mam dosyc 😂😂
 
Jestem ... ,a raczej dogorywam po spędzeniu 5 godzin na izbie przyjęć 🤦‍♀️
Dziewczyny takiego przyjęcia to żadnej z was nie życzę...
Godz. 8 rano poszłam ze skierowaniem tak jak nakazano . Pani w IP bardzo złośliwa o wredna mówi do mnie że po co ja tu przyszłam 😳 ,pokazuje jej więc skierowanie ,na co ona mówi że nic tu nie widzi 😂😂
Stwierdziła że cukrzyca nie jest wskazaniem i wysłała mnie obok na poradnie na KTG. Poszłam ... tam zrobili kazali zjeść i za 30 minut podejść na badanie . Podczas badania okazało się że mały nic A nic nie zamierza się ruszać,więc mmie na oddział. Wróciłam na izbę... - znowu te wredne babsko... 🤬 Na początku udawała że mnie nie widzi ,później po 10 minutach mnie łaslawie zaprosiła do okienka ... 🙈🙈 i słuchajcie tego ,ona do mnie pretensje że ordynator skierował mnie na oddział... napisane jak byk że znikające ruchy płodu. A ona wielkie pretensje. Myślę sobie nie, nie przywalę jej ,nie dam się sprowokować 😂
Zrobili mi na izbie znowu KTG i UWAGA znów atrakcje . Najpierw młody nie wykazywał żadnych chęci do tego żeby się ruszać. Później tętno spadło poniżej 100 to pani położna walnęła w aparat pięścią 😂🙈 bo jak stwierdziła że to z aparatem coś nie tak. Dobra, leżę dalej ,po 20 minutach okazuje się że ktg nie zapisuje tego co na ekranie ,i znów akcja reanimacja, odłączyli kabel z prądu 😂 i znowu 40 minut leżenia. Łącznie pod kto leżałam 3 godziny, z czego 5 na izbie przyjęć . Bo pani wredna awanturowała się z ordynarorem że ona nie widzi wskazań. Cukrzyca i zaniki ruchu to rzeczywiście wielkie nic . O 13 wzięli mnie na oddział. DOPIERO 😱
Mam dosyć kochane już dziś wszystkiego .
Dziś o 19 wszystkiego się dowiem co i jak. Póki co pytali jak chce urodzić. Mówiłam że sn ,to mówią że będziemy próbować. Uff mam dosyc 😂😂
No to niezły cyrk a ta babka to widzę, że zna się lepiej niż lekarz czy ordynatora... Pięścią walić w ktg😂😂 niezła akcja . Ja mam skierowanie na środę jestem ciekawa co z tego będzie lecz mój lekarz wyraźnie napisał na skierowaniu o tym że jestem niepełnosprawna i na co choruje. Poza tym że słabsze czucie ruchów 😂😂 bo ja ani skurczów ani rozwarcia i teoretycznie by mogli mnie nie przyjąć.
 
reklama
Hej :) Tez bym chciala miec juz go za soba ale strasznie sie boje. Ostatni raz rodzilam 9 lat temu i bylo troszke problemow. Bo corka wazyla 4335g i strasznie ciezko bylo mi ja urodzic. Straszne sie obie nameczylysmy. Niestety polamali jej bark przy porodzie bo probowali ja wydostac na rozne sposoby. I teraz czym blizej ,to poprostu mi sie to juz sni. Mam nadzieje ze tym razem unikne takich akcji. Ale juz nie moge sie doczekac na mojego Kacperka 😍 a Ty na kiedy masz termin?
2.06 ale na ostatnim USG doktor powiedział że bobo już 3600 waży i że im szybciej tym lepiej :( ostatnio rodziłam 1.5 roku temu i moja ginekolog wymierzyła bobasa na 3500 a na izbie przyjęć powiedzieli że będzie 4000 i bobo urodziło się 3450 więc mam nadzieję że i tym razem trochę im się obsunęły obliczenia 🤪
 
Do góry