reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Ja dziś poleciałam ambitnie i robię na obiad gołąbki z sosem pomidorowym [emoji16]
Ojej <3 ale bym wszamała, No nie moge dziewczyny od samego poczatku patrzec i wachac mięsa,Za to jadłabym wszelkiego rodzaju kluski,pierogi,makarony i gołąbki ;)
Ja przy pierwszym porodzie zostałam dość mozno nacięta,Jeszcze w szpitalu rana mi sie paprała , dostałam gorączki,Przy drugim synu,nie miałam ani oxy ani nacięcia,ale pekłam sama, Nie miałam za to problemu z gojeniem,saidaniem itp. Wogóle drugi poród w porównaniu do pierwszego to pikuś,Wszystko poszło szybciej i łatwiej,Mam nadzieje,że trzeci poród będzie jeszcze lżejszy,
 
reklama
Hej!
Co do porodu. Ja pierwszy miałam tragiczny. Córka postanowiła wyjść tydzień po terminie, zaczęło się wszystko okropna biegunką i bólem brzucha. Godzinę czasu leżałam w łazience co raz wstając tylko na sedes, myślałam że mam taką niestrawność. Jak wkoncu dowloklam się do łóżka i poinformowałam pielęgniarki to zabrały mnie na porodowkę. Od samego początku miałam bóle parte.cale 12 godzin. Masakra!! Rozwarcie szło okropnie wolno, dali mi oksytocyne. Ciśnienie miałam 160/100, skacząc na piłce odlatywalam, mąż mnie budził. Na koniec gdy już bylo rozwarcie pełne to ja nie miałam siły przec. Dla córki zanikalo tętno, nawalili mi się na brzuch i ja wypchenli. Mała nie oddychala, owinięta była dwa razy pępowina. Niestety ze względu na to że ja wypchenli, ja peklam calutka. W środku. Plus nacięcie. Szyli mnie 2 godziny bez znieczulenia. Do tej pory mam problemy. Na tylek nie siadalam ponad dwa tygodnie. Miałam dopiero co skończone 20 lat.. Po wszystkim miałam depresję poporodowa, bo wszystko było inaczej niż zaplanowałam. Na szczęście moj cudowny mąż chodził wokół mnie, dzięki niemu się ogarnęłam po miesiącu. Także było strasznie..
A z kolei syn stwierdził że wychodzi i w ciągu 30 minut był na świecie. Sama chciałam wstać i iść z porodowki żeby się wykąpać.

Dobra ale ja nie o tym. Dziewczyny wyszły mi erytrocyty w moczu i cukier na górnej granicy. Myślicie że mogę mieć cukrzycę ciążowa??? Któraś miała??
Dopiero jak zrobisz krzywą cukrową będzie można stwierdzić czy masz cukrzycę ciązową
 
Dopiero jak zrobisz krzywą cukrową będzie można stwierdzić czy masz cukrzycę ciązową
Napisz ile tego cukru w moczu wyszło i jaki poziom glukozy?cukromocz w ciąży nie musi od razu wskazywać na problem zdrowotny, a może wynikać ze stresu, nadmiernej aktywności fizycznej czy spożycia w dniu poprzedzającym badanie dużej ilości węglowodanów prostych.

 
Cześć dziewczyny dowiedziałam się że jestem w ciąży tydzień temu /dwa testy pozytywne/ i na następny dzień ginekolog potwierdził pecherzyk ciazowy na USG. Kolejna wizyta w ciągu dwóch tygodni żeby usłyszeć echo serca ❤ to moja pierwsza ciaza, totalna niespodzianka, jeszcze to do nas nie dotarło zastanawiam się czy warto zrobić badanie BetaHCG z krwi czy jeśli byłam już u lekarza który nie zlecił mi tego badania to nie muszę? Lekarka mówiła że na następnej wizycie jak zobaczy serduszko to wyśle mnie na wszystkie badania. Ale zastanawiam się czy to BetaHCG zrobić wcześniej dla siebie ;) pozdrawiam!
 
Witaj! A na kiedy masz termin? Ja bym bety nie robiła jak widziałam pęcherzyk, ale to twoja decyzja. Będziesz może pewniejsza, jak zobaczysz na piśmie. [emoji6]
 
reklama
Cześć dziewczyny dowiedziałam się że jestem w ciąży tydzień temu /dwa testy pozytywne/ i na następny dzień ginekolog potwierdził pecherzyk ciazowy na USG. Kolejna wizyta w ciągu dwóch tygodni żeby usłyszeć echo serca [emoji173] to moja pierwsza ciaza, totalna niespodzianka, jeszcze to do nas nie dotarło zastanawiam się czy warto zrobić badanie BetaHCG z krwi czy jeśli byłam już u lekarza który nie zlecił mi tego badania to nie muszę? Lekarka mówiła że na następnej wizycie jak zobaczy serduszko to wyśle mnie na wszystkie badania. Ale zastanawiam się czy to BetaHCG zrobić wcześniej dla siebie ;) pozdrawiam!
Gratulacje [emoji3526]

Ja również nie robiłam Bety. Miałam kilka testów pozytywnych, brak miesiączki i spokojnie poczekałam do pierwszej wizyty. Celowo poszłam dość późno i był już zarodek z zalążkiem serca.
 
Do góry