reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Cześć dziewczyny dowiedziałam się że jestem w ciąży tydzień temu /dwa testy pozytywne/ i na następny dzień ginekolog potwierdził pecherzyk ciazowy na USG. Kolejna wizyta w ciągu dwóch tygodni żeby usłyszeć echo serca ❤ to moja pierwsza ciaza, totalna niespodzianka, jeszcze to do nas nie dotarło zastanawiam się czy warto zrobić badanie BetaHCG z krwi czy jeśli byłam już u lekarza który nie zlecił mi tego badania to nie muszę? Lekarka mówiła że na następnej wizycie jak zobaczy serduszko to wyśle mnie na wszystkie badania. Ale zastanawiam się czy to BetaHCG zrobić wcześniej dla siebie ;) pozdrawiam!
Gratulacje ja bym poczekałam do wizyty ;)
 
reklama
Orzeszkowamamusia, Annamariam, Liily dziękuję ♥ terminu jeszcze nie mówiła lekarka, bo ona mówiła że dopiero jak będzie serduszko to założy kartę ciazy i wgl. Wg obliczeń od ostatniej miesiączki która miałam 17 września to termin sobie obliczylam na 24 czerwca 2020 ❤ jestem taka podekscytowana, chciałabym żeby było wszystko ok bo dostałam Duphaston 2 razy dziennie na podtrzymanie (chyba tak na wszelki wypadek mi przepisała gin no i dlatego że pracuje fizycznie). Ok, bo czytałam że dzięki temu można sprawdzić czy wszystko się prawidłowo rozwija jak rośnie ta Bhcg i zastanawialam się czy trzeba i warto. Wizyta już za tydzień to może do niej poczekam. Dziękuję Wam ♥
Gratulacje!
Odpuść już betę :)
I będziemy pewnie rodzić podobnie, moja OM też 17.09 :)
 
Ale dobrze że jesteście! Gratuluję Wam też i wspaniale że możemy tu być razem i się nawzajem wspierać ❤ myślę że mamy piękna datę na koniec czerwca- będzie śliczne lato! Właśnie moja przyjaciółka zarezerwowala datę ślubu na 18 lipca 2020. Ona ma nadzieję że ja przyjdę, wiem że to jeszcze daleko Ale chyba już wiem że nie ma szans żebyśmy się pojawili na tym weselu.. życie płata figle!
 
Hej dziewczyny. Postanowiłam i ja się ujawnić. Wolałam poczekać na moment w którym będę po.pierwszej wizycie na której lekarz zobaczy zarodek i bicie serduszka.
Byłam przez chwilę w majówkach ale poroniłam w 6 tygodniu samoistnie. Na koniec października miałam mieć wizytę kontrolną po poronieniu. Czekałam na kolejne krwawienie po poronieniu lecz nie nadchodziło. Zrobiłam test ciążowy który wyszedł pozytywny, lecz pomyślałam że być moze bhcg utrzymuje się jeszcze po poprzedniej ciąży więc aby to sprawdzić zrobiłam test z krwi który wyszedł 1577. Zadziwiająco duży. Lekarz kazał po poronieniu zrobić wyniki na toksoplazmozę i cytomegalie. Zrobiłam więc po dwóch dniach wspomniane wyniki zalecone przez lekarza jak i ponowne bhcg które wyniosło już 4063. Zadzwoniłam do lekarza co o tym myśleć bo wizyta dopiero miała być za ponad 2 tygodnie. Powiedział że "jest Pani w ciąży. Natura jest niesamowita".
Cytomegalia wyszła wątpliwą co mnie martwi. Fakt, mam przeciwciała igg 300 lecz mam też igm reaktywne na poziomie 1,4. Wspomniana wizyta potwierdziła kolejną ciążę. Ciąża z wielkości zarodka mniejsza o tydzień. Serduszko bije. No ale to krawieienie przecież nie było miesiączką a poronieniem i trwało dłużej (10 dni) więc nie wiem jak liczyć kiedy miałam dni płodne. Martwi mnie ta cytomegalia. Nie wiem czy przeciwciała miałam wcześniej czy dopiero pierwszy raz ją przechodzę. Podobno można na nią chorować wtórnie. Parę dni temu robiłam wyniki na awidność igg po których lekarz stwierdzi od jak dawna mam przeciwciała. Następna wizyta 20.11 z powodu obciążonego wywiadu. Oby ta cytomegalia była z dawnych czasów.
 
reklama
Kobietki, a czy na ta wizytę z biciem serduszka pierwszym byliście że swoim mężem /partnerem? Bo to usg chyba jeszcze bedzie dośrodkowe ;) więc nie wiem czy nie byłoby skrępowania w tej pozycji ;) jakie badania na początku zleci mi lekarz?
 
Do góry