reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Moj brzuch powoli mnie przerasta :) w pierwszej ciąży serio taki miałam w kwietniu
20181229_121525.jpeg
 
reklama
Jedna z nas poczuje w 16 tygodniu, inna w 22 ;) ja ciągle o tym piszę bo to dla mnie taki mały kosmos, wyjątkowo przyjemne zjawisko [emoji3]
No dokladnie! Jest cos niesamowitego, nawet ja mam juz do tego stopnia ze potrafię powiedziec "no dalej daj znac mamusi ze u ciebie wszystko dobrze" a pozniej czekam i ciesze sie jak glupi do sera ze dalo znac , choc doskonale wiem ze to tylko zbieg okolicznosci [emoji23][emoji23]
A szkoda mi mojego meza troche bo ewidentnie juz widac jak w tym miejscu brzuch sie podnosi i czasem kilka razy pod rzad i on tak patrzy i patrzy , oczywiście w tym czasie male nie ruszy sie (albo robi to w taki sposób ze nawrt ja nie czuje) i on taki zawiedziony i w momencie kiedy maz sie poddaje i zaczyna coś robic swojego to male z automatu zaczyna fikac [emoji23][emoji23]
 
Umow sie do diabetologa. Z cukrzyca nie ma żartów. A diabetolog bedzie wiedzial i da ci najnowsze informacje.
Jesli chodzi o poród jesli wszystko jest z dzieckiem dobrze, rosnie w porzadku, przeplywy sa ok to wcale nie trzeba wywolywac wczesniej. Ja wiem ze jesli nie bedzie wskazan to na pewno nie zgodze sie na wczesniejsze wywolanie.

W zeszlym miesiącu kolezanka urodzila córkę, i jak sie okazalo miala cukrzyce ale lekarz ginekolog prowadzacy jej ciaze olal sprawe mimo ze miala wyniki 88-189-100 i wcześniej musieli rozwiązac ciaze bo mala przestala odpowiednio rosnąć i tak jak czesto dzieci matek z cukrzyca rodza sie większe tak tez zdarza sie ze rodzą sie sporo mniejsze i u nich tak bylo bo mala miala 2100 i 49cm.Ja na lezaco nie czuje, jedynie jak siedze, zwlaszcza pochylona do przodu to wtedy tak wyraźnie [emoji6] no i oczywiscie ze poniżej pepka [emoji6]
kochana wizyte u ginekologa mam w czwartek wiec pewnie da mi skierowanie do diabetologa. właśnie czytalam ze wprowadzili odgórnie ze rozwiazanie porodu w 39 czy sa wskazania czy nie. zapytam ginekologa o to. nie zalamuje sie tym. przynajmniej nie przytyje nie wiadomo jak. we wszystkim trzeba widziec plusy. dla dzieciatka zrobie wszystko [emoji4]
 
kochana wizyte u ginekologa mam w czwartek wiec pewnie da mi skierowanie do diabetologa. właśnie czytalam ze wprowadzili odgórnie ze rozwiazanie porodu w 39 czy sa wskazania czy nie. zapytam ginekologa o to. nie zalamuje sie tym. przynajmniej nie przytyje nie wiadomo jak. we wszystkim trzeba widziec plusy. dla dzieciatka zrobie wszystko [emoji4]
Jak dostaniesz skierowanie to super [emoji4] od diabetologa dostaniesz tez od razu glukometr [emoji4]
Tylko te kupowanie paskow jest wkurzajace [emoji53] jak chodzi sie prywatnie to niestety troche one kosztuja [emoji53]
 
Takie typowe zawroty głowy miałam w 1 trymestrze, teraz to bardziej "palpitacje" serca i fale ogólnej słabości, na szczęście nie jakoś wybitnie często.
Ja mam dopiero od 2 trymestr i są strasznie uciążliwe. Jak nie usiądę to mi się właśnie serce kołacze i czuję że zaraz zemdleje:(

U mnie to samo. Do tego czasem lekkie kołatanie serca i dziwne osłabienia. Dziś na przykład podczas pakowania i krzątania się w domu mnie złapało, aż musiałam usiąść :(
Ja mam tak kilka razy dziennie strasznie to denerwujące.

Cześć dziewczyny, nadrobiłam Was :) Ja wczoraj miałam wypad do Kina na film "Teraz albo nigdy" super, bardzo mi się podobał, polecam :) Trochę mi to dobrze na głowę zrobiło, takie wyjście :)
Zaraz zabieram się za obiad, dziś tylko ogórkowa ;)
Tak czytam o tych waszych sokach z buraków, a macie jakiś przepis na sok do sokowirówki?? Bo ja niestety też muszę łykać żelazo... :/
U mnie też dzisiaj ogórkowa:)
 
Ja mam dopiero od 2 trymestr i są strasznie uciążliwe. Jak nie usiądę to mi się właśnie serce kołacze i czuję że zaraz zemdleje:(

Niestety mam podobnie, wczoraj mi puls pod 120 podchodził, ot tak, bez większych powodów :(

/dziś po odkurzeniu całego domu jedynie 93. Nie łapię tych zależności. Naszymi organizmami steruje zawartość macicy [emoji2960]
 
Tak herbatka z pokrzywy, brokuły i żółtka jaj, no i najważniejsze czerwone mięso. Należy także pamiętać o Wit. C inaczej żelazo źle się wchłania czyli papryka, pomidory, żelazo najlepiej popić kwaśnym, wycisniety sok z pomarańczy, grejpfruta, bądź woda z cytryną.
a to nie wiedziałam, dziękuje za radę :)
 
reklama
Jak dostaniesz skierowanie to super [emoji4] od diabetologa dostaniesz tez od razu glukometr [emoji4]
Tylko te kupowanie paskow jest wkurzajace [emoji53] jak chodzi sie prywatnie to niestety troche one kosztuja [emoji53]
Ja w poprzedniej ciąży chodziłam do diabetologa na NFZ, bo wizyta wiadomo musi być szybko umówiona i tak raz w miesiącu, i dostawałam receptę na paski
 
Do góry