reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

hej hej. u mnie dzisiaj pracowity dzien. wysprzatalam samochod bo chce go sprzedac nie potrzebne nam sa dwa tym bardziej ze moj maz nie jezdzi swoim do pracy. ogarnęłam dom i bede brac sie za obiad. dzisiaj nastapila wymiana zdan miedzy mna a mezem odnośnie cukrzycy ciazowej. powiedzial ze jak usłyszy od lekarza to dopiero uwierzy a nie informacje z internetu. nie przekonam go i koniec..... czytalam przerozne fora i te normy to jest jakas wielka sciema. dawniej jak moja bratowa rodzila byly na czczo do 100 . zmieniaja je co chwile. tylko ciekawe po co. czytalam tez ze u osob z cukrzyca wywoluja porod w 39 tygodniu i koniec. a jak Wam mija sobotnie "prawie" popołudnie [emoji4]
Umow sie do diabetologa. Z cukrzyca nie ma żartów. A diabetolog bedzie wiedzial i da ci najnowsze informacje.
Jesli chodzi o poród jesli wszystko jest z dzieckiem dobrze, rosnie w porzadku, przeplywy sa ok to wcale nie trzeba wywolywac wczesniej. Ja wiem ze jesli nie bedzie wskazan to na pewno nie zgodze sie na wczesniejsze wywolanie.

W zeszlym miesiącu kolezanka urodzila córkę, i jak sie okazalo miala cukrzyce ale lekarz ginekolog prowadzacy jej ciaze olal sprawe mimo ze miala wyniki 88-189-100 i wcześniej musieli rozwiązac ciaze bo mala przestala odpowiednio rosnąć i tak jak czesto dzieci matek z cukrzyca rodza sie większe tak tez zdarza sie ze rodzą sie sporo mniejsze i u nich tak bylo bo mala miala 2100 i 49cm.
Ja nie wiem jak wy dziewczyny coś czujecie, ja to nic. Ostatnio godzinę leżałam w ciszy jak jakaś wariatka [emoji85][emoji23] nawet nie wiem w którym miejscu lokalizowac dziecko w brzuchu? Koło pępka niżej czy wyżej?
Ja na lezaco nie czuje, jedynie jak siedze, zwlaszcza pochylona do przodu to wtedy tak wyraźnie [emoji6] no i oczywiscie ze poniżej pepka [emoji6]
 
reklama
A nie wyczuwasz macicy tak poniżej pępka jakieś 4-5cm? Ja czuję w tych okolicach właśnie delikatne kopniaki ;) potrafię cały wieczór przeleżeć z ręką na brzuchu [emoji2960][emoji2960][emoji2960]
Nic tam nie czuję raczej takie przelewania w jelitach[emoji85]chyba za wcześniej dla mnie.
 
hej hej. u mnie dzisiaj pracowity dzien. wysprzatalam samochod bo chce go sprzedac nie potrzebne nam sa dwa tym bardziej ze moj maz nie jezdzi swoim do pracy. ogarnęłam dom i bede brac sie za obiad. dzisiaj nastapila wymiana zdan miedzy mna a mezem odnośnie cukrzycy ciazowej. powiedzial ze jak usłyszy od lekarza to dopiero uwierzy a nie informacje z internetu. nie przekonam go i koniec..... czytalam przerozne fora i te normy to jest jakas wielka sciema. dawniej jak moja bratowa rodzila byly na czczo do 100 . zmieniaja je co chwile. tylko ciekawe po co. czytalam tez ze u osob z cukrzyca wywoluja porod w 39 tygodniu i koniec. a jak Wam mija sobotnie "prawie" popołudnie [emoji4]
Wydaje mi się, że tu nie jest kwestia "uwierzy czy nie uwierzy" tylko chyba jednak zapobiegawczo lepiej się zastosować do zaleceń cukrzycowych. Przecież taka dieta dla kobiet bez tego problemu również jest zdrowa, także chyba nie ma co debatować z mężem o tym :)
Mój dzień przez nocne zastoje w spaniu zaczął się dość późno, dlatego mam sporo domowych prac jeszcze. Poza tym mam ambitny plan poukladac w swojej szafie... szacuje, że zajmie mi to co najmniej 3 godziny, bo mam miliony zapomnianych ubrań, które trzeba uporządkować;)
 
Dziewczyny 4.01 idę do hematologa w związku z moim wzw c ... ciekawe co mi powie. Denerwuje się. Z tego co wyczytałam, czeka mnie prawdopodobnie cesarka.... A tak nie chciałam.... A 10.01 zobaczę szkraba[emoji7]
 
na anemie, jeszcze jest dobre picie pokrzywy....
Tak herbatka z pokrzywy, brokuły i żółtka jaj, no i najważniejsze czerwone mięso. Należy także pamiętać o Wit. C inaczej żelazo źle się wchłania czyli papryka, pomidory, żelazo najlepiej popić kwaśnym, wycisniety sok z pomarańczy, grejpfruta, bądź woda z cytryną.
 
reklama
Wydaje mi się, że tu nie jest kwestia "uwierzy czy nie uwierzy" tylko chyba jednak zapobiegawczo lepiej się zastosować do zaleceń cukrzycowych. Przecież taka dieta dla kobiet bez tego problemu również jest zdrowa, także chyba nie ma co debatować z mężem o tym :)
Mój dzień przez nocne zastoje w spaniu zaczął się dość późno, dlatego mam sporo domowych prac jeszcze. Poza tym mam ambitny plan poukladac w swojej szafie... szacuje, że zajmie mi to co najmniej 3 godziny, bo mam miliony zapomnianych ubrań, które trzeba uporządkować;)
Ja tez się musze zabrać za porządki w szafie. Musze wszystkie "male" ciuchy pochować na mam nadzieje jakis rok nie dłużej :)
 
Do góry