reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@olala25 Mi też brzuch opadł. Czuje to jak siadam- najlepiej mi sie sie siedzi w pozycji półleżącej, inaczej "gniecie" mnie brzuch. I wszelkie spodnie, czy spodnice ciazowe też mnie już uciskaja w brzuch, wiec nie naciągam już tej "gory ciazowej" na brzuch. Najwygodniej mi w sukienkach. Wczoraj jak jechalam autem to też już mi bylo średnio wygodnie, bo pas mi przeszkadzal. A za tydzien czeka nas 4godzinna podroź autem na Komunie mojego chrzesniaka, nie wiem jak to zniose. Chyba siade z tylu i nie będe sie zapinac pasem... Do porodu mam jeszcze dobre 7 tygodni, ale czuje że chyba urodze przed czasem.
Wczoraj po gimnastyce jedna dziewczyna opowiadala, że położna jej mowiła, że jak jest pełnia to na porodowce mają ruch jak w ulu. Wiec ta dziewczyna sprawdziła kiedy jest prlnia i czy nie pokrywa się z jej terminem porodu. Z jej nie, ale z moim troche- pełnia ma byc 30.06, a ja mam termin z om 29.06 i z usg 25.06.... Ale z racji nieregularnych miesiaczek, co 28-32 dni liczę, że bardziej wiarygodny będzie termin z usg. Poza tym starsza corka urodzila sie 25.06 ;)
Właściwie po ostatniej pełni 4 dziewczyny z czerwcowej grupy na fb urodziły, także kto wie, również słyszałam o tej teorii ;)
A co do pasa, może wypożycz sobie adapter? Albo kup na olx używany - był kiedyś taki filmik, jak w trakcie wypadku jedyna osoba niezapięta pasami lata po samochodzie i właściwie zabija innych, tak mi to siadło na psyche, że nawet nie lubię jeździć z niezapietymi osobami. Wiadomo, że życzę żebyscie dotarli bez problemu ale może warto poszukać rozwiązania :)
 
reklama
@olala25 Mi też brzuch opadł. Czuje to jak siadam- najlepiej mi sie sie siedzi w pozycji półleżącej, inaczej "gniecie" mnie brzuch. I wszelkie spodnie, czy spodnice ciazowe też mnie już uciskaja w brzuch, wiec nie naciągam już tej "gory ciazowej" na brzuch. Najwygodniej mi w sukienkach. Wczoraj jak jechalam autem to też już mi bylo średnio wygodnie, bo pas mi przeszkadzal. A za tydzien czeka nas 4godzinna podroź autem na Komunie mojego chrzesniaka, nie wiem jak to zniose. Chyba siade z tylu i nie będe sie zapinac pasem... Do porodu mam jeszcze dobre 7 tygodni, ale czuje że chyba urodze przed czasem.
Wczoraj po gimnastyce jedna dziewczyna opowiadala, że położna jej mowiła, że jak jest pełnia to na porodowce mają ruch jak w ulu. Wiec ta dziewczyna sprawdziła kiedy jest prlnia i czy nie pokrywa się z jej terminem porodu. Z jej nie, ale z moim troche- pełnia ma byc 30.06, a ja mam termin z om 29.06 i z usg 25.06.... Ale z racji nieregularnych miesiaczek, co 28-32 dni liczę, że bardziej wiarygodny będzie termin z usg. Poza tym starsza corka urodzila sie 25.06 ;)
Mnie ostatnio egzaminator na prawko pokazał jak zapinać pasy żeby w brzuch nie gniótł dół pasa.
Zapinasz sobie normalnie na fotelu pas i przeciągasz górę na siebie. Na brzuchu nie masz pasa, a przytrzymuje cię od szyi. Średnio jestem do tej metody przekonana. Bo to jednak tak średnio bezpieczne zapięcie pasa.
Ale znalazłam filmik jak prawidłowo zapinać.
 
Mnie ostatnio egzaminator na prawko pokazał jak zapinać pasy żeby w brzuch nie gniótł dół pasa.
Zapinasz sobie normalnie na fotelu pas i przeciągasz górę na siebie. Na brzuchu nie masz pasa, a przytrzymuje cię od szyi. Średnio jestem do tej metody przekonana. Bo to jednak tak średnio bezpieczne zapięcie pasa.
Ale znalazłam filmik jak prawidłowo zapinać.
Dla mnie to ułożenie pod brzuchem jest ok tylko jak jedziemy jako pasażer (a i wtedy nie wiadomo jak się ułoży pas w razie wypadku), bo jako kierowca zawsze pas podnosił mi się do góry, bo to jednak pozycja aktywna. Na ostatnie 2 miesiące wypożyczyłam sobie adapter (u nas 19 zl/mies., na szkole rodzenia polecili), wtedy w razie wypadku pas zaciska się na udach a nie na miednicy. Jednak główka dziecka jest teraz nisko, wiec nawet to przełożenie pod brzuchem może niewiele dać. Ale tak czy siak chyba lepiej się zapinać niż nie, bo lepiej żeby nam się pas zacisnął na brzuchu niż wylecieć przez szybę. I pamiętajcie dziewczyny, żeby odsuwać fotel pasażera maksymalnie do tyłu jak na nim jedziecie, wtedy w maluszka nie trafi poduszka powietrzna ;)
 
Mi aplikacja pokazuje 32 dni do terminu, nie moge uwierzyc jak to zlecialo... mam nadzieje ze malutki bedzie czekal do terminu bo u nas caly czas remont...
Stoimy teraz przed wyborem materaca do lozeczka. Macie juz? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat, bo w sklepach rozne opinie a roznica w cenie ogromna.

Milego dnia wszystkim i duzo sil:)
 
Właściwie po ostatniej pełni 4 dziewczyny z czerwcowej grupy na fb urodziły, także kto wie, również słyszałam o tej teorii ;)
A co do pasa, może wypożycz sobie adapter? Albo kup na olx używany - był kiedyś taki filmik, jak w trakcie wypadku jedyna osoba niezapięta pasami lata po samochodzie i właściwie zabija innych, tak mi to siadło na psyche, że nawet nie lubię jeździć z niezapietymi osobami. Wiadomo, że życzę żebyscie dotarli bez problemu ale może warto poszukać rozwiązania :)
Sa wypożyczalnie, 2 dychy chyba na tydzien? Warto. Ja tez bym nie ryzykowala i sir zapiela
 
Mi aplikacja pokazuje 32 dni do terminu, nie moge uwierzyc jak to zlecialo... mam nadzieje ze malutki bedzie czekal do terminu bo u nas caly czas remont...
Stoimy teraz przed wyborem materaca do lozeczka. Macie juz? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat, bo w sklepach rozne opinie a roznica w cenie ogromna.

Milego dnia wszystkim i duzo sil:)
My mamy ten
Link do: DARMOWA DOSTAWA Hevea Duo Activia 140x70 materac piankowy wysokoelastyczny
Ważne,zeby byl elastyczny i sie szybko odkształcal.
 
Właściwie po ostatniej pełni 4 dziewczyny z czerwcowej grupy na fb urodziły, także kto wie, również słyszałam o tej teorii ;)
A co do pasa, może wypożycz sobie adapter? Albo kup na olx używany - był kiedyś taki filmik, jak w trakcie wypadku jedyna osoba niezapięta pasami lata po samochodzie i właściwie zabija innych, tak mi to siadło na psyche, że nawet nie lubię jeździć z niezapietymi osobami. Wiadomo, że życzę żebyscie dotarli bez problemu ale może warto poszukać rozwiązania :)
O, dzieki że przypomnialaś o adapterze do pasa! Mowili nam na warsztatach z "Mamo to ja" że można je wypożyczyć. Muszę zadzwonić po weekendzie do sklepu i zapytać, czy mają wolny...
 
reklama
Dziewczyny dziś mi lekarz powiedział że jak na 36 Tc to duże dziecko mam... I to nie patrząc na wagę tylko dotykając brzucha! I tak myślę mam niby początek 37 Tc, mała waży 3300 czy to rzeczywiście tak dużo. Wg siatki centylowej w normie. Ale fakt jakbym donosiła do terminu to by mogła sporo ważyć. ciekawe Ile teraz tygodniowo przybiera. W sumie najważniejsze żebym tydzień donosiła do tego 13. A chciałabym dwa tygodnie jeszcze. A przecież te wagi mogą się mylić sporo więc nie wiem czy martwic się że może być cc czy nie wynyslac.... Aaa jeszcze jutro pewnie będą mnie badać przed wypisem to będę pytać.
Ale kurcze nie wierzę że to już tak niewiele zostało.... [emoji39]
 
Do góry