reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U nas 1 komunia na początku maja, tyle ze 300km od Krakowa. Ale to moj chrzesniak i musze jechac.. Mam nadzieje ze te półtorej miesiąca przed porodem jeszcze dam rade ;)
A macie jakies pomysly na prezenty? Moj chrzesniak ma wszystko- tablet, telefon, komputer.. Myslalam moze o jakims wypasionhm zegarku, takim bardziej sportowym, do nurkowania itp bo on jest sportowym dzieckiem. A jak nie to, to nie mam kompletnie pomyslu :/


Moja starsza corka urodzila sie na koniec czerwca, dokladnie tak jak ma sie urodzić synek. Chrzciny robilismy 12 wrzesnia i wszyscy sie dziwili co tak wczesnie :) Nie wiem jak bedzie teraz, ale na pewno nie bedziemy sie tym zajmowac przed porodem. W ostatecznosci zrobimy w domu, mamy mala rodzine ok. 12 osob z nami, wiec damy rade :)


Dowiedz sie, czy siostra nie może byc "świadkiem chrztu". Tak jest z osobami, ktore nie maja bierzmowania- rodzicem chrzestnym nie mogą być, ale są wtedy wpisywani jako "świadek chrztu:. Wydaje mi sie, że nie ma różnicy, jedynie w zapisie... Aha, tylko świadek nie może na chrzcie przystąpic do Komuni..
Pewnie dowiem się od proboszcza. Dzięki za podpowiedź.
Ja już rozmawiałam z mężem chcemy do września ochrzcić. Zobaczymy. Obiad raczej będę robić u babci w domu czy w ogrodzie ( dlatego jakby jeszcze pogoda dopisała )
 
reklama
Wy tu już o planowanych chrzcinach a ja dla dzidziusia jeszcze nie mam nic przygotowane... W każdym razie od dzisiaj jeszcze 3 tygodnie w pracy i kończę karierę na ten rok [emoji16] po świętach będę się zabierać za wyprawkę. Muszę też pomyśleć o położnej, jakie teraz są ceny,czy warto wogole kogoś mieć przy takim oblężeniu na porodowkach,kiedy trzeba się umówić itd.
Dobrze że mamy nasza wyprawkową listę, to jest się gdzie posiłkować [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wreszcie się ociepliło. Dzisiaj rano tu na Śląsku było tylko -5 a później było dużo na plusie. Prawie cały dzień świeciło słońce. A pędzelek-rybka do tego pokruszonego pudru się sprawdza :) nie zmarnuje się. Jutro idę z dziećmi do dentysty na kontrole :baffled:
Oby znowu był taki fajny dzień.
 
U nas 1 komunia na początku maja, tyle ze 300km od Krakowa. Ale to moj chrzesniak i musze jechac.. Mam nadzieje ze te półtorej miesiąca przed porodem jeszcze dam rade ;)
A macie jakies pomysly na prezenty? Moj chrzesniak ma wszystko- tablet, telefon, komputer.. Myslalam moze o jakims wypasionhm zegarku, takim bardziej sportowym, do nurkowania itp bo on jest sportowym dzieckiem. A jak nie to, to nie mam kompletnie pomyslu :/


Moja starsza corka urodzila sie na koniec czerwca, dokladnie tak jak ma sie urodzić synek. Chrzciny robilismy 12 wrzesnia i wszyscy sie dziwili co tak wczesnie :) Nie wiem jak bedzie teraz, ale na pewno nie bedziemy sie tym zajmowac przed porodem. W ostatecznosci zrobimy w domu, mamy mala rodzine ok. 12 osob z nami, wiec damy rade :)


Dowiedz sie, czy siostra nie może byc "świadkiem chrztu". Tak jest z osobami, ktore nie maja bierzmowania- rodzicem chrzestnym nie mogą być, ale są wtedy wpisywani jako "świadek chrztu:. Wydaje mi sie, że nie ma różnicy, jedynie w zapisie... Aha, tylko świadek nie może na chrzcie przystąpic do Komuni..

My ostatnio dzieciakom brata zamiast prezentów fundowalismy wyjazd: Antek był w Barcelonie na meczu, a Miśka w Paryżu w Eurodisneylandzie. Wyszło cenowo całkiem nieźle, a frajda dużo większa!
 
Dzisiaj kupiłam bambusowy otulacz i pieluszkę. Dlaczego nikt mi do tej pory nie powiedział, ze to jest takie mega miękkie i milusie? Owinęłam sie dzisiaj w robocie - nie mogłam sie powstrzymać.


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
My chrzcilismy synka jak miał 3 mce i teraz też tak planuję. Chrzciny będziemy robić u siebie w domu. Raz daliśmy radę to i drugi damy. Nasza rodzina jest dość liczna. Z mężem mamy łącznie 11 rodzeństwa i część juz po ślubie [emoji23] Ale co tam. Pewnie mąż będzie znowu ogarniał kuchnię. Oo bigos ostatnio dobry zrobił [emoji23]

Ja na komunie chrześniaczce kupię rower miejski. Taki mocno dziewczyński z koszykami [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas chrzciny będą na pewno kameralne. Myślę sobie że będą dziadkowie,prababcia jedyna, nasze rodzeństwo plus chrzestni. Ale pewnie i tak to wyjdzie koło 20 osób bo mąż ma 3 siostry i każda już ma dzieci. Z tymże z tego co myślimy to chrzestny będzie z rodziny męża, a chrzestną moja przyjaciółka. A Wy już myślałyście kto będzie rodzicami chrzestnymi dzidziusia? Z rodziny czy może przyjaciele, znajomi?

U nas będzie moja przyjaciółka i przyjaciel męża. U nas będzie też bardzo kameralnie.

Dla mnie chrzczenie miesięcznego dziecka to za wcześnie. Wydaje mi się, że to mało na poznanie się na wzajem, laktacja nie unormowana i mnie by to dużo stresu kosztowało. 3 m-ce w zwyż dla mnie najlepiej.
 
My chcemy chrzic w trzecia niedziele sierpnia. Maly bedzie miał niecałe 3 miesiące. Na chrzestną mamy wybraną moją przyjaciółkę. Zas z chrzestnym jest problem nie ma bierzmowania.
 
Hej dziewczyny, dzisiaj moja kolej na glukozę, zero kolejek, elegancko, wypiłam przed chwilą z cytryną i muszę stwierdzić, że jak dla mnie to taka lemoniada, całkiem spoko[emoji4] zobaczymy co będzie dalej, zaczynam czekanie na wygodnej kanapie z książką w ręku, obym się źle nie poczuła [emoji4]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@lap_ciuch to powodzenia:) obyś wytrwała do końca:)

Mąż zaprowadził młodą do przedszkola a ja nie mogę się zmotywować w zasadzie do niczego. Muszę się ogarnąć do lekarza policzyć PITy posprzątać w domu i wstawić pranie. Szczęśliwie przy obiedzie nie muszę stać bo od wczoraj gotowy:)
Czy któraś z Was ma bóle miednicy i spojenia takie ze nie można dać kroku?
 
Do góry