reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Jak noc u Was? U mnie tragedia jakiś idiota od 22 do 2 w nocy nawalał młotkiem w klatce obok ubić to mało...
Widzę że temat ciuszków na tapecie:) ja nie zamierzam kupować drogich rzeczy dla noworodka. Planuję udać się do sh i tam kupić niezbędne rzeczy. Ewentualnie może ktoś będzie miał jakąś fajną paczkę na allegro to wtedy tam zamówię i tyle. Mam czas do maja żeby zrobić zakupy później wszystko wyprać i tyle. Zastanawiam się czy wózka nie kupię dopiero jak mała się urodzi bo fotelik mam po starszej... Jakoś przy drugim dziecku się nie spieszę z niczym:p wcześniej to na tym etapie miałam kupione ciuchy na pierwszy rok życia wózek wszystko poprane poprasowane i popakowane w woreczki żeby wszystko było gotowe.
U mnie też noc w strzępach bo młody kaszle jak najety, do tego katar, męczy się biedulek... [emoji17]

Co do wyprawki itd to też podchodzę do tego na całkowitym luzie, wręcz nawet o tym nie myślę. Czasu przecież jeszcze jest sporo [emoji4] no ale jest ten komfort że dużo rzeczy mam po starszym więc nie muszę się organizować tak jak dziewczyny, które oczekują pierwszego malenstwa- trzeba kupić wszystko od A do Z a to niemały wydatek, więc jak najbardziej rozumiem [emoji6] na pewno coś dokupie na lato bo Dawid był zimowym dzieckiem, ale lista wyprawkowa dopiero w planach. Od kwietnia siedzę w domu więc wtedy zacznę się organizować

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zależy czy miałaś w tym czasie jakieś chorobowe, opiekę itp... Bo licz okres bez tego.
Ja np na L4 poszłam w październiku a chorobowe wyliczyli mi od maja 2016 do czerwca 2017..
Bo musi być jakiś okres 3 miesięczny bez zwolnienia...
A ja miałam na przełomie lipca/ sierpnia 2 tyg L4, jeszcze jakaś opieke w między czasie 2 dni...

Sprawa jest dosyc prosta:-) Podstawa wynagrodzenia/zasilku chorobowego obliczana jest jako srednie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesiecy. Nowa podstawa jest naliczna jesli chodzilyscie do pracy pelne 3 miesiace. Np ja mialam opieke nad chorym dzieckiem w grudniu (srednia wyplata z miesiecy (grudzien 2016-listopad 2017). Zeby mi naliczyli nowa podstawe musze chodzic do pracy i nie brac zadnego l4 do konca marca. Jesli pojde na zwolnienie od kwietnia to ksiegowa musi mi naliczyc nowa podstawe za (kwiecien 2017-marzec 2018) co jest dla mnie bardziej korzystne gdyz otrzymuje w tym roku wyzsze wynagrodzenie... I pozniej oczywiscie podstawa macierzynskiego wynosi tyle co wlasnie chorobowego tylko 80% lub na poczatku 100% a pizniej 60%.
 
U mnie dzis równo 6ty miesiąc, kurde jak ten czas zasuwa. Dopiero co robiłam test i szlam na potwierdzenie u gina, a tu już powoli trzeba sie szykować na rozwiązanie [emoji16] bardzo sie cieszę ale też boje.

Wysłane z iPhone za pomocą Forum
BabyBoom

Zdecydowanie czas strasznie leci:) zobaczysz wszystko będzie ok:) strach to normalna sprawa
 
Cześć dziewczyny. Nie kojarzycie mnie bo nie często się tu udzielam.
Wystąpiły u mnie ostatnio problemy . Byłam dosyć mocno przeziębiona i na ostatniej wizycie dowiedziałam się że przez to mój synek ma w główce dwie torbiele wielkości 8,7mm. Boję się okropnie bo podobno to może prowadzić do nieodwracalnych zmian jak będą się powiększać.
Miałyście kiedyś podobną sytuacje albo może słyszałyście o czymś takim ? Jestem w 23 tc.
 
Cześć dziewczyny. Nie kojarzycie mnie bo nie często się tu udzielam.
Wystąpiły u mnie ostatnio problemy . Byłam dosyć mocno przeziębiona i na ostatniej wizycie dowiedziałam się że przez to mój
synek ma w główce dwie torbiele wielkości 8,7mm. Boję się okropnie bo podobno to może prowadzić do nieodwracalnych zmian jak będą się powiększać.
Miałyście kiedyś podobną sytuacje albo może słyszałyście o czymś takim ? Jestem w 23 tc.

Nie byłam w takiej sytuacji. A co mówi Twój lekarz?
 
Sprawa jest dosyc prosta:-) Podstawa wynagrodzenia/zasilku chorobowego obliczana jest jako srednie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesiecy. Nowa podstawa jest naliczna jesli chodzilyscie do pracy pelne 3 miesiace. Np ja mialam opieke nad chorym dzieckiem w grudniu (srednia wyplata z miesiecy (grudzien 2016-listopad 2017). Zeby mi naliczyli nowa podstawe musze chodzic do pracy i nie brac zadnego l4 do konca marca. Jesli pojde na zwolnienie od kwietnia to ksiegowa musi mi naliczyc nowa podstawe za (kwiecien 2017-marzec 2018) co jest dla mnie bardziej korzystne gdyz otrzymuje w tym roku wyzsze wynagrodzenie... I pozniej oczywiscie podstawa macierzynskiego wynosi tyle co wlasnie chorobowego tylko 80% lub na poczatku 100% a pizniej 60%.
A mozesz mi powiedziec jak sytuacja wyglada u mnie? W styczniu 2017 bylam na chorobowym 4 dni i w lutym 2017 bylam trz 4 dni. Od marca nie bylam na zadnym zwolnieniu czy opiece. Chcialabym pracowac do konca lutego wiwc zwolnienie bedr miec od 1 marca 2018.
 
Cześć dziewczyny. Nie kojarzycie mnie bo nie często się tu udzielam.
Wystąpiły u mnie ostatnio problemy . Byłam dosyć mocno przeziębiona i na ostatniej wizycie dowiedziałam się że przez to mój synek ma w główce dwie torbiele wielkości 8,7mm. Boję się okropnie bo podobno to może prowadzić do nieodwracalnych zmian jak będą się powiększać.
Miałyście kiedyś podobną sytuacje albo może słyszałyście o czymś takim ? Jestem w 23 tc.

W główce, czyli konkretnie gdzie?
 
A mozesz mi powiedziec jak sytuacja wyglada u mnie? W styczniu 2017 bylam na chorobowym 4 dni i w lutym 2017 bylam trz 4 dni. Od marca nie bylam na zadnym zwolnieniu czy opiece. Chcialabym pracowac do konca lutego wiwc zwolnienie bedr miec od 1 marca 2018.

Podstawa za miesiące marzec 2017 - luty 2018
 
reklama
Do góry