reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@ZUZA.80 mnie też staniki z Lidla rozmiarowo nie odpowiadają, mają tylko "typową", sklepowa rozmiarówkę, tak samo h&m i tym podobne...
A reszta rzeczy jak ciuchy dla dziecka czy bluzki do karmienia są ok.
 
reklama
No właśnie jakaś dziwna ta rozmiarowka tych stanikow...
Ja wczoraj kupiłam stanik w esotiq ...dwa rozmiary wiekszy i jeden w obwodzie niż dotychczas...nie mówiąc już ze nie potrzebowałam już takiego push upa....
Więc muszę się rozejrzeć za takim stanikiem do karmienia ...Ale gdzie i jaki rozmiar?Bo one chyba inaczej wypadają niż takie normalne?


 
No właśnie jakaś dziwna ta rozmiarowka tych stanikow...
Ja wczoraj kupiłam stanik w esotiq ...dwa rozmiary wiekszy i jeden w obwodzie niż dotychczas...nie mówiąc już ze nie potrzebowałam już takiego push upa....
Więc muszę się rozejrzeć za takim stanikiem do karmienia ...Ale gdzie i jaki rozmiar?Bo one chyba inaczej wypadają niż takie normalne?


@Just&yna ze stanikiem do karmienia poczekaj, nie ma sensu teraz kupować, bo biust jeszcze na pewno Ci się zmieni = urośnie. Taki stanik to jednak większy wydatek, a i podczas samego karmienia zmienia się rozmiar jak się laktacja ustabilizuje, więc moim zdaniem nie ma sensu kupować na zapas już teraz.
Najlepiej patrzeć w samej końcówce ciąży, albo po porodzie. optymalnie jest pójść do sklepu z brafittingiem, żeby Ci taki stanik dobrali, bo rozmiar rozmiarowi nierówny. ja do karmienia miałam staniki Happymum, Feliny i Triumpha (tego ostatniego nie polecam, bo zrobiła się z niego szmata po kilku miesiącach). jak chcesz bezszwowy, to ktoś wcześniej polecał Medeli. ja będę też teraz testować Carriwell (Smyk ma w ofercie).

EDIT: nie polecam też staników Canpolu, o tych: Link do: Canpol Babies, Biustonosz klasyczny, 75DD bo to też dziwna rozmiarówka, niby do DD, ale miski są małe. wg mnie sprawdzi się tylko u dziewczyn, które w końcówce ciąży noszą miskę B
 
Ostatnia edycja:
Hej[emoji4]Ja jestem po krzywej cukrowej. Przyjemne to nie było...nie dość że spać się chciało od tego czekania na korytarzu, to jeszcze to potrójne pobieranie krwi. Sama mikstura nie taka straszna, woda z dużą ilością cukru...spodziewałam się czegoś gorszego po opowiadaniach koleżanek. Mialam ze sobą cytrynę, trochę pomogła. Cieszę się, że nie zwlekałam jak zwykle i badanie to wykonałam jak najszybciej się da[emoji4] przynajmniej mam już z głowy [emoji4]mam nadzieję że wyniki będą ok [emoji4]

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie jakaś dziwna ta rozmiarowka tych stanikow...
Ja wczoraj kupiłam stanik w esotiq ...dwa rozmiary wiekszy i jeden w obwodzie niż dotychczas...nie mówiąc już ze nie potrzebowałam już takiego push upa....
Więc muszę się rozejrzeć za takim stanikiem do karmienia ...Ale gdzie i jaki rozmiar?Bo one chyba inaczej wypadają niż takie normalne?



Stanik do karmienia najlepiej kupować tak ze 2 tygodnie przed porodem, bo tak jak pisała @zuza80 biust będzie nam się jeszcze zmieniał... :)
 
Staniki i koszulki do karmienia z Lidla mam juz sprawdzone i polecam! Są dobre jakościowo.
Ubranka w moim wypadku wydają się mieć zawyżoną rozmiarówkę.

Mam tez dokladnie ten sam zestaw kołdry i poduszkę, bo kupowałam w poprzedniej ciąży, ale oddałam. W prawdzie wyciagnelam je do uzytku dopiero kilka miesięcy temu, ale wedlug mnie byla bardzo sztywna i nie wiem jak to ujac - "nie tulila" w snie i kopnieta w jednym miejscu cala schodzila z dziecka :/ Dla mnie sprawdzila sie koldra z IKEI.

Ja ruchów az tak czesto nie odczuwam. Tudziez swiadomie nie zwracam na nie uwagi. Moze kilka kopniec na dzien. Nie przejmuje sie tym, bo akurat to jest na tym etapie jeszcze OK.

A wiecie jak ulozone są Wasze dzieci? Niby jeszcze maja duzo czasu na przekrecenia. Moja tydzien temu byla nozkami w lewą pachwinę a glową pod prawym zeberkiem.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie na USG w 20tc Mała była ułożona "podluznie glowkowo" tak mam w opisie. I chyba na razie tak sobie siedzi.
Staników w lidlu nie będę kupować bo nie moja rozmiarówka. Jeden mam z esotiq, który kupiłam sobie jako ciążowy ale ma też odpinane ramiączka, zobaczymy czy po porodzie będzie dobry. Na stronie "szykowna mama" widziałam nawet fajne w wiekszych rozmiarach i cenowo też ok.
 
reklama
Didi133 dziekuje :) mialam sie brac od poniedzialku za cwiczenia ale chyba zaczne od jutra ;p
Jasmina88 u mnie wczoraj ulozenie posladkowe, miesiac temu tez tak bylo. Jest czas jeszcze na zmiane ale przez to zadnego zdjecia nie mam ladnego bo posladkowo i buzka do mojego kregoslupa :D

Co do stanikow z lidla, skusilam sie na jeden w obwodzie 80 bo stwierdzilam ze jak nosze caly czas 75 to troche przytyje, no i tylko 25zl. Ale jak go mierzylam to mam wrazenie ze to nawet nie jest 80 tylko jeszcze wiecej, sam sie podnosi do gory na plecach a regulacja ramiaczek nic nie daje. Woec lepiej bylo te 25zl miec juz na dolozenie do jakiegos lepszego ;) z drugiej strony fajnie byc taka 'standardowa' , mozna wtedy naprawde zaoszczedzic ;)

Jeszcze sie pochwale ze synus ma sie bardzo dobrze i wazy 620gram :)
 
Do góry