reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt i slodkich maleństw.
Moja badania polówkowe bede miała jak chyba juz wszystkie bedziecie po, bo dopiero na koniec lutego. Juz sie nie moge doczekać.
Na ostatnim USG nasz maluch miał dopiero 12cm
 
reklama
Gratulacje pięknych maluszków, jakiś dzień na usg się trafił :) mi lekarz szyjki nie mierzy, tylko mówi, że jest ok, bo za każdym razem bada. Pewnie jakby była krótka, to by mierzył.
@Wiera a miałaś badane ft3? Bo jak jest ft4 niskie, a ft3 w miare wysokie, to wtedy zazwyczaj oznacza, że jest mało jodu i ft3 nie przekształca się w ft4. Mi w ciąży modyfikowano dawkę już trzykrotnie, na podstawie wysokiego tsh i niskiego ft4, ale na początku badałam też ft3 i było ok.
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej ciazy mialam zalecenie rezimu lozkowego od 8 tc. Najpierw byl krwiak - 6 tygodni lezenia, zeby sie wchlonal. Potem przeszlo w problem z szyjka i dalszy rezim. Przelezalam juz pozniej do konca ciazy caly czas w domu - urodzilam w 37 tc. Z tym, ze mialam 2 cm rozwarcia juz od 35 tc. Urodzilam w dniu, w ktorym lekarka skierowala mnie na patologie ciazy :) W pierwszej nie mialam nic zaklaldanego - bardzo sie oszczedzalam i naprawde lezalam. Zadnych goracych kapieli - lezenie przez 85% czasu. Zero sprzatania, prania - totalne oszczedzanie sie i nicnierobienie :)

Teraz - niestety juz tak lezec nie lezalam,w dodatku przechorowalam miesiac - kichajac, kaszlac - a to ma znaczenie. I co wizyte bylo gorzej, stad teraz dostalam skierowanie na zalozzenie szwu. Mam to szczescie, ze mam bardzo dobra lekarke i wsparcie w jej szpitalu.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Wow cala musialas lezec, podziwiam ale jak trzeba to zrobić dla dobra dziecka to musimy lezec, pirod w 37 z problemem szyjki to swietny wynik!! Właśnie choroby w naszym przypadku jeszcze bardziej wszystko poteguja!!!
Szewek to dobre rozwiązanie, ciekawe czy bedziesz mogla chociaz troszke funkcjonowac ( ugotowac obiad) w jakim wieku masz dziecko? Moj synek w marcu bedzie mial 3 latka i trudno bedzie przy nim lezec, chociaz ja w pierwszej ciąży trochę funkcjonowalam,
W którym tyg ciąży jestes ?
 
Ja wózki, które mają "kubełkowe" spacerówki od razu skreśliłam, ponieważ dziecku do leżenia/spania jest nie wygodnie. Dziecko, które już jeździ w spacerówce potrzebuje wygody podczas snu a pewnie często na spacerach usną. Muszą mieć miejsce żeby się położyć na boku, pokręcić a w takich wózkach nie ma tej możliwości.
 
Hej, moja szyjka w ciągu miesiąca skróciła się z 4,3 na 2,9 i nie miałam żadnych objawów. Od tygodnia mam twardnienie brzucha, w ten piątek idę na założenie pessara, zobaczymy co się wydarzyło z moją szyjką. W pierwszej ciąży nie miałam problemów, urodziłam 39/40 tygodniu... ale to było 10 lat temu.
Hej, widze ze jestesmy w podobnych tyg ciazy, ty tydzien do przodu :)obie bedzbędz mialy zakladany pessar
Faktycznie miałas dluga szyjke ja startowalam z 3 cm, napisz mi proszę po piątkowej wizycie jakie zalecenia dostałaś od llekarz ?i ile wynosi twoja szyjka, ja od niedzieli mam luteline i magnez tylko tyle w pierwszej ciąży od 19 tyg tez baralam ten sam zestaw lekow
Masz o tyle komfortowa sytuacje ze w domu 10 letnie dziecko, samo sie ogarnie, zje a ja musze z mojm 3 latkiem troszkę posiedzieć przy jedzeniu, kapanie no i muszę coś ugotugotowac,
 
Dziewczyny z probleme szyjkowym wzielam sobie Was do obserwowanych, nie wiem czy pozniej bede umiala z tego skorzystac bo ja dopiero od tej ciąży na takim forum
Bede wtedy pamietac do kogo pisac w razie pytan, mam nadzieje że będę mogla :)
 
Ja mam te połówkowe 18 tego:). A wczoraj mi się zrobiła opryszczka w nosie. Odkąd nauczyłam się ją zwalczać na ustach (np czosnkiem )to paskuda robi się w nosie. Tym razem dosyć głęboko. Boli :(
 
Dziewczyny wiem ze było sle nie pamietam na której stronie. Ci na zime uzywalsycie tzn opryszczkę choroba mnie puszą to ta pipa mi wyskoczyła
 
Przecięty ząbek czosnku przyłożyć ale jak najszybciej jak tylko poczujesz. To naturalny antybiotyk. Oprócz czosnku zostały mi jeszcze tabletki po dziecięcej ospie ,heviran. Robię taką papkę z tej tabletki i przykładam jak nie mam czosnku. Ale czosnek najlepszy. Niestety do nosa go nie wcisne ale na ustach zawsze zwalczam. Dlatego świnia już tylko w nosie atakuje .
 
reklama
Dzięki za pomoc! Poczytałam na szybko trochę recenzji i faktycznie za taką kasę to musiałby być wózek idealny, a nie jest. Więc myślę że pójdę za Wami i wybiorę jakieś Bebetto albo Adamex. Zaoszczędzimy teściom trochę kasiory [emoji56]

I tak jak czytam o tych Waszych szyjkach to jestem przerażona! Ostatnio w Polsce badalam i było bardzo dobrze bo coś ponad 5 cm. Tyle że tutaj szyjki się NIE KONTROLUJE ZUPEŁNIE dopóki nic ma bolesnych skurczy i krwawień. Tzn tak mówi moja położna... [emoji26]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam spacerówkę bebetto i jest kiepskiej jakości, koleżanka miała wózek 3w1 i potem spacerówki długo nie używała, tylko wózek sprzedała. A Adamex bartella z tego co widziałam ma porządna ramę, amortyzację też lepsza niż w bebetto...
 
Do góry