reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Ewa.se nam ostatnio w sklepie proponowali x-lander move, ma dużą gondolę i spacerówkę i wózek Mutsy, najlepiej wejdź na jakieś forum na facebooku i poczytaj....
 
reklama
Dziewczyny, to mój pierwszy post wózkowy bo nie mam ZIELONEGO pojęcia w tym temacie. Tak się składa że moi teściowie kupują nam wózek w Polsce, więc będę go brała niejako w ciemno. Zaproponowali mi maxi cosi quinny moodd (mam się zdecydować czy ten a jak nie to sama mam wybrać inny
emoji21.png
) przejżałam Wasze posty i pisałyście o maxi cosi ale tylko o fotelikach. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi wózkami? Ja jak próbuje coś czytać to od razu się zniechęcam bo nie mam pojęcia o niczym zupełnie
emoji19.png


Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
maxi cosi są wszędzie, więc najlepiej sobie obejrzyj na żywo, to będziesz wiedziała czy Ci spasuje czy nie. o wózkach jest trochę w wątku wyprawka czerwcowej mamy: Link do: Wyprawka czerwcowej mamy - tam dziewczyny piszą jakie biorą pod uwagę. z tego, co kojarzę Quinny to on ma małą gondolę, a rozmiar dla naszych letnich dzieci będzie miał znaczenie, bo one zimą będą się przesiadały do spacerówek, więc lepiej jak pojeżdżą dłużej w gondoli. reszta to kwestia gustu i tego jak będziesz wózek używać - w mieście, po wiejskich drogach, jak zmieścisz do bagażnika.
ja mam maxi cosi, ale inny model - Mura, kupiłam go 9 lat temu przy pierwszym, jeździło w nim już dwoje dzieci i będzie jeździł trzeci, więc na pewno mogę napisać, że solidny i wytrzymały. gondola jest spora, spacerówka montowana przodem i tyłem, jest kompatybilny z fotelikami maxi cosi, łatwo się składa. reszta to kwestia własnych upodobań i preferencji :)
 
Dzieki za odp, a teraz w ktorym tyg jestes? Czy w ppierwsze ciąży tez mialas cos zakladane? Jak cos to od którego tyg t? I czy w miare moglas funkcjomowac?? Sorki ze tak dopytuje ale bardzo sie boje
W pierwszej ciazy mialam zalecenie rezimu lozkowego od 8 tc. Najpierw byl krwiak - 6 tygodni lezenia, zeby sie wchlonal. Potem przeszlo w problem z szyjka i dalszy rezim. Przelezalam juz pozniej do konca ciazy caly czas w domu - urodzilam w 37 tc. Z tym, ze mialam 2 cm rozwarcia juz od 35 tc. Urodzilam w dniu, w ktorym lekarka skierowala mnie na patologie ciazy :) W pierwszej nie mialam nic zaklaldanego - bardzo sie oszczedzalam i naprawde lezalam. Zadnych goracych kapieli - lezenie przez 85% czasu. Zero sprzatania, prania - totalne oszczedzanie sie i nicnierobienie :)

Teraz - niestety juz tak lezec nie lezalam,w dodatku przechorowalam miesiac - kichajac, kaszlac - a to ma znaczenie. I co wizyte bylo gorzej, stad teraz dostalam skierowanie na zalozzenie szwu. Mam to szczescie, ze mam bardzo dobra lekarke i wsparcie w jej szpitalu.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ważna jest też dobra chusta, bo jak kupisz tanią, kiepską tzw pościelówę to się zrazisz.. Wtedy noszenie będzie nie wygodne, ramiona będą boleć, chusta będzie się luzować itp...
Lepszez tańszych, można kupić za ok 120zl wzwyż.
Omijaj firmę womar zafforo bo to te poscielówki...

Dlatego warto nabyć ta z Lidla, bo kosztuje 69zl, za tą kwotę nigdzie nie kupisz porządnej chusty...
Ja w nią nie motałam jeszcze, ale sugeruje się opiniami znawców..[emoji5]
Do tego koleżanka kt, nosi od grudnia, ma moja chustę, na niej się uczyła, ma też tą z Lidla i sobie chwali...
Na FB jest profil Śląsk w chuście, może w Twoim regionie też się znajdzie podobny...
Szału w kolorach nie ma bo albo w paski beżowe, albo szare, ale za tą cenę to nie ma co wymyślać..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Wow, dzięki wielkie[emoji2] Wezmę to wszystko pod uwagę. No na pewno jakość chusty wpływa na komfort nie tylko mamy i dziecka ile na bezpieczeństwo. Super cenne rady [emoji2]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, to mój pierwszy post wózkowy bo nie mam ZIELONEGO pojęcia w tym temacie. Tak się składa że moi teściowie kupują nam wózek w Polsce, więc będę go brała niejako w ciemno. Zaproponowali mi maxi cosi quinny moodd (mam się zdecydować czy ten a jak nie to sama mam wybrać inny[emoji21]) przejżałam Wasze posty i pisałyście o maxi cosi ale tylko o fotelikach. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi wózkami? Ja jak próbuje coś czytać to od razu się zniechęcam bo nie mam pojęcia o niczym zupełnie [emoji19]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Quinny mood jest dość popularny, w necie znajdziesz sporo recenzji Link do: Quinny Moodd

Link do: Quinny Moodd – wózek, który zwraca uwagę
Mi się osobiście średnio podoba ten design i fakt, że ma 3 kółka. Oglądaliśmy wózki w ten weekend w sklepie stacjonarnym i dobralismy pod nas Espiro Next - zwyciężył dzięki sporej gondoli zawieszonej wyżej niż np. W x-landerze bądź mutsy, jest też od niego po prostu ładniejszy no i ma super opcję wypinania gondoli jedną ręką. Zamawiać pewnie będziemy dopiero w kwietniu jednak.

Naprawdę warto się przejść, podotykac I pogadać ze sprzedawcą, dzięki temu uniknie się wątpliwości czy zdjęcie z neta oddaje prawdę :)

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wszystkim dziewczynom gratuluję maluszków i udanych badań! Dzieciaczki cudne [emoji2]
Ja polowkowe miałam już ponad tydzień temu - jak ten czas leci! Wszystko wyszło w porządku, synuś rośnie zdrowo [emoji2]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczynki :) ja mam termn na 4.07.2018
z USG na 28.06 a moim największym marzeniem jest donisic do poczatku czerwca,
Jestem teraz w 17+5 a moja szyjka przez ostatnie dwa tyg skrocila się z 3 cm na 2,4 w przyszly poponiedziałe mam miec zalozony pessar :/ dodam ze w domku mam synka który w marcu konczy 3 latka, i w pierwsz ciąży też mialam zalozony pessar od 19 tyg (szyjka 2,5) urodzilam w 36 tyg nie dalo się zatrzymać skurczy pomimo fenetrolu (funkcjonowalam w miare nirmalnie)
Mam do Was pytanie czy któraś boryka się z podobnym problemem co ja?
Z góry dzięki za odpowiedź

Hej, moja szyjka w ciągu miesiąca skróciła się z 4,3 na 2,9 i nie miałam żadnych objawów. Od tygodnia mam twardnienie brzucha, w ten piątek idę na założenie pessara, zobaczymy co się wydarzyło z moją szyjką. W pierwszej ciąży nie miałam problemów, urodziłam 39/40 tygodniu... ale to było 10 lat temu.
 
reklama
Dzięki za pomoc! Poczytałam na szybko trochę recenzji i faktycznie za taką kasę to musiałby być wózek idealny, a nie jest. Więc myślę że pójdę za Wami i wybiorę jakieś Bebetto albo Adamex. Zaoszczędzimy teściom trochę kasiory [emoji56]

I tak jak czytam o tych Waszych szyjkach to jestem przerażona! Ostatnio w Polsce badalam i było bardzo dobrze bo coś ponad 5 cm. Tyle że tutaj szyjki się NIE KONTROLUJE ZUPEŁNIE dopóki nic ma bolesnych skurczy i krwawień. Tzn tak mówi moja położna... [emoji26]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry