reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A ja mam pytanie czy tez macie większe upławy? Bo mi się wydaje ze chyba mam więcej nie wiem czy to normalne?

Tak, zauważylam też u siebie od kilku dni. Wydaje mi sie, że to normalne, w pierwszej ciąży miałam takie upławy, że biegałam do wc i sprawdzałam czy czasem mi jakieś wody nie lecą, do końca ciąży miałam.
 
reklama
Czyli na nasze dzieci będą miały kolo 65-70 cm :-)
No ogólnie w rozmiarówce chyba jest tak że:
0-3 = 56
3-6 = 62
6-9 = 68
9-12 = 74
12-18 = 80
18-24 = 86
Oczywiście w każdej firmie to trochę inaczej wygląda ;) W sensie, ze niektóre firmy mają zaniżoną a inne zawyżoną numerację :) Na Święta ja się nastawiam na ubranka 68, a życie to zweryfikuje :D
 
Dziewczyny ( ja to się dzisiaj rozgadałam :D )
Czy macie misia Szumisia? Nigdy nie miałam dla synka i żalowalam, że nie mam, bo każdy tak zachwalał, że taki super, czy te z bijącym serduszkiem misie czy te szumiące. Mojego synka nic nie uspokajało i tak z perspektywy czasu pomyślałam, że mogłam go mieć, ale i nie włączałam mu nawet szumów w tel..
Teraz sobie pomyślalam, że kupię, ale to ustrojstwo nie jest takie tanie..I pytam o zdanie mam, które może mialy z misiem styczność :)
Może to tylko niepotrzebny gadżet?
Ja mam, bo dostalam niedawno- koleżance sie nie przydał. Przy starszej corce nie używałam, bo wtedy (prawie 8 lat temu) nie bylo takiego wynalazku.. Ale slyszalam, ze nie na każde dziecko szumiś "dziala"- u koleżanki właśnie nie sprawdzil sie. Te oryginalne sa drogie, ale pamiętam ze kiedyś byly tańsze odpowiedniki chyba w Biedronce, więc jak któraś z Was chce kupić to ja bym na razie się wstrzymala.. Może "rzucą" na Wielkanoc albo Dzien Dziecka znowu, a jak nie to przed Dniem Dziecka na pewno w jakis sklepach internetowych beda promocje i będzie można kupić w dobrej cenie.
:)
 
Dziewczyny ( ja to się dzisiaj rozgadałam :D )
Czy macie misia Szumisia? Nigdy nie miałam dla synka i żalowalam, że nie mam, bo każdy tak zachwalał, że taki super, czy te z bijącym serduszkiem misie czy te szumiące. Mojego synka nic nie uspokajało i tak z perspektywy czasu pomyślałam, że mogłam go mieć, ale i nie włączałam mu nawet szumów w tel..
Teraz sobie pomyślalam, że kupię, ale to ustrojstwo nie jest takie tanie..I pytam o zdanie mam, które może mialy z misiem styczność :)
Może to tylko niepotrzebny gadżet?
my mamy i u nas bardzo się sprawdza :), do tej pory używamy a synek ma 26 miesięcy. tanie nie jest, ale fajny na prezent - może ktoś by chciał Wam sprawić ;)?
 
my mamy i u nas bardzo się sprawdza :), do tej pory używamy a synek ma 26 miesięcy. tanie nie jest, ale fajny na prezent - może ktoś by chciał Wam sprawić ;)?
Siostra twierdzi, że wygra znowu w konkursie jakimś dla nas :D ( ostatnio wygrała dla swojego malucha)
A jak nie, to zastanawiam się nad kupnem. Może faktycznie bliżej dnia dziecka trafi się jakies promo :)
Oglądam też używane, ale czy ja wiem..nie przemawia to do mnie.
 
Ja też uwielbiam szale i chusty.[emoji7]
Szczególnie jak dorwę coś w ciuchu, bo jak tu nie kupić pięknej chusty za 7 czy 12 złotych. Ale już próbuje się hamować w tej kwestii.
Ostatnio kupiłam komin wełniany na wyprzedaży, bo już nie miałam nic tak ciepłego, dużego.
Te w których nie chodzę dłuższy czas, albo mi się nie podobają już to oddaje np biedniejszej znajomej, jeśli coś sobie wybierze, albo do Caritasu, bo mogłabym utonąć w nich...

Torebki też uwielbiam, ale nie szaleje, staram się przynajmniej, wolę kupić jedną a porządna a nie 3 na pół sezonu..
Ostatnio kupiłam jedynie, małą listonoszkę przez neta, bo mam same duże torebki raczej, prócz wieczorowych, a nie wygodnie mi było teraz dźwigać dużą torbę.
Do tej wejdzie mi karta ciąży w tej małej teczce, kt dostałam, portfel, telefon. Ma dużo przegrodek więc i chusteczki i szminki, błyszczyki pochodzą i się nie płatają.
Pokazy pewnie pójdzie w odstawkę.
mamy chyba podobną garderobę, bo u mnie też królują duże torebki. u mnie kupowane są najczęściej przez męża jako prezenty urodzinowe lub świąteczne (po wskazaniu linku/ modelu oczywiście ;)), czyli średnio 2 do roku :)
 
Tak, zauważylam też u siebie od kilku dni. Wydaje mi sie, że to normalne, w pierwszej ciąży miałam takie upławy, że biegałam do wc i sprawdzałam czy czasem mi jakieś wody nie lecą, do końca ciąży miałam.
No właśnie tez tak mam ze czasem aż lecę do wc sprawdzić bo nie wiem co to :-) :)
 
reklama
Siostra twierdzi, że wygra znowu w konkursie jakimś dla nas :D ( ostatnio wygrała dla swojego malucha)
A jak nie, to zastanawiam się nad kupnem. Może faktycznie bliżej dnia dziecka trafi się jakies promo :)
Oglądam też używane, ale czy ja wiem..nie przemawia to do mnie.
ten szum można też nagrać i puszczać dziecku. u nas z wszystkich usypiaczy (a mieliśmy kilka, które dostaliśmy jako prezenty właśnie) tylko Szumiś się sprawdził. on ma jedna wielką przewagę nad innymi - świetnie wycisza hałasy

BTW - przypomniała mi się znajoma, której córka zasypiała tyko przy dźwięku odkurzacza, więc oni ten odkurzacz tak sobie włączali przy każdej drzemce/ śnie Młodej do momentu aż im przyszedł po miesiącu rachunek za prąd :D wtedy wpadli na pomysł nagrania odkurzacza :D
 
Do góry