reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Mi od kilku tygodni strasznie się skóra na czole łuszczy. Muszę smarować nawilżającymi kremami, bo przypudruje twarz, to na czole widać strupki tej skóry.
Ja będąc w domu się nie nudzę, ruchu mam aż nadto :D bieganina do przedszkola i z przedszkola, zakupy, sprzątanie po moim małym bałaganiarzu, wyprawy na sale zabaw, zajęcia po przedszkolu, Codziennie coś wynajdę. Dzisiaj szorowałam zacięcie kafelki w kuchni :D
Ale zamierzam ( jak w końcu ogarnę wszystkie zaległe książki) nadal szkolić język niemiecki. Pracuje z tym językiem, ale przerwa powoduje u mnie, że zapominam się :) Muszę coś czytać codziennie, żeby nie wyjść z rytmu, bo wrócę do pracy i będzie problem :)
No i w maju zaczęłam prawo jazdy ( dopiero pokonałam lęk przed samochodem) zostały mi egzaminy, zamierzam teraz do marca zdać. Nie skończyłam przed nowym rokiem jak sobie obiecałam, bo moje samopoczucie uniemożliwiło mi usiąść za kierownicą. Teraz czuję się o wiele lepiej i wracam :) Krótkie przypomnienie, kilka jazd i zdajemy :) Jeszcze mąż mnie do tego motywuje, bo jednak muszę mieć auto przy dwójce, a jego ciągle nie ma i jestem skazana sama na siebie.
Ja prawo jazdy w zdawałam 2 egzaminy w zeszłym roku i jakoś odpusciłam, też ze względów finansowych jednak dodatkowe jazdy i egzamin w miesiącu to lekko 400 zł , a ja jeswzcze muszę dojechać do miasta na jazdy. Chciałabym przed porodem jednak to dokończyć zacisnąć zęby i zdać :) Czego i Tobie życzę :) Bo czasem przydałoby się fakt, niby mieszkam w centrum miasta ale większe zakupy czy załatwić coś dalej trzeba i problem z autobusami u mnie jest różnie. Mieszkam w miasteczku lekko ponad 30 tyś mieszkańców.

Znalazłam tą ofertę z Biedronki:
Link do: Okazje tygodnia - oferta od 15.01 - Gazetka - Biedronka.pl
Może zapoluję na kocyk z samego rana , zobaczę jaki będzie w dotyku.

Do mnie dziś dotarła poducha ciążowa :D A do tego gratis jest podusia i kołderka taka lekka dla dzidziaka. Będzie do wózeczka myślę w sam raz :)
26941489_1719840694703441_1667108568_o.jpg
 

Załączniki

  • 26941489_1719840694703441_1667108568_o.jpg
    26941489_1719840694703441_1667108568_o.jpg
    213 KB · Wyświetleń: 405
reklama
Wiem, sama robię córce np ciecz nieniutonowska, ale to najczęściej w lato, na dworze się bawi, albo masa z mąki ziemniaczanej i mydła w płynie.

Domowe Play doh też jednak robiłam, ale w porównaniu z tym kupnym kleiło się i nie dało się tak ładnie wyciskać w tych wszystkich akcesoriach z ciastoliny..
Bede w domu to posle Ci taki przepis ze bedziesz zachwycona:) bylam na szkoleniu i tam nam podawali jest na prawde super - nic sie nie klei, długo trzyma tylko trzeba przechowywac w woreczku zamknietym i nic sie z tym mie dzieje
Na zaj otwartych robiłam z rodzicami i każdy mial ten sam komentarz- "nigdy wiecej nie kupię takiej ciastoliny w sklepie":)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ja prawo jazdy w zdawałam 2 egzaminy w zeszłym roku i jakoś odpusciłam, też ze względów finansowych jednak dodatkowe jazdy i egzamin w miesiącu to lekko 400 zł , a ja jeswzcze muszę dojechać do miasta na jazdy. Chciałabym przed porodem jednak to dokończyć zacisnąć zęby i zdać :) Czego i Tobie życzę :) Bo czasem przydałoby się fakt, niby mieszkam w centrum miasta ale większe zakupy czy załatwić coś dalej trzeba i problem z autobusami u mnie jest różnie. Mieszkam w miasteczku lekko ponad 30 tyś mieszkańców.

Znalazłam tą ofertę z Biedronki:
Link do: Okazje tygodnia - oferta od 15.01 - Gazetka - Biedronka.pl
Może zapoluję na kocyk z samego rana , zobaczę jaki będzie w dotyku.

Do mnie dziś dotarła poducha ciążowa :D A do tego gratis jest podusia i kołderka taka lekka dla dzidziaka. Będzie do wózeczka myślę w sam raz :)Zobacz załącznik 835467
Piękna! A gdzie kupilas?

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ja prawo jazdy w zdawałam 2 egzaminy w zeszłym roku i jakoś odpusciłam, też ze względów finansowych jednak dodatkowe jazdy i egzamin w miesiącu to lekko 400 zł , a ja jeswzcze muszę dojechać do miasta na jazdy. Chciałabym przed porodem jednak to dokończyć zacisnąć zęby i zdać :) Czego i Tobie życzę :) Bo czasem przydałoby się fakt, niby mieszkam w centrum miasta ale większe zakupy czy załatwić coś dalej trzeba i problem z autobusami u mnie jest różnie. Mieszkam w miasteczku lekko ponad 30 tyś mieszkańców.

Znalazłam tą ofertę z Biedronki:
Link do: Okazje tygodnia - oferta od 15.01 - Gazetka - Biedronka.pl
Może zapoluję na kocyk z samego rana , zobaczę jaki będzie w dotyku.

Do mnie dziś dotarła poducha ciążowa :D A do tego gratis jest podusia i kołderka taka lekka dla dzidziaka. Będzie do wózeczka myślę w sam raz :)Zobacz załącznik 835467
Trzymam kciuki i za Ciebie :) Ja muszę mieć, nie będę zimą z wózkiem do przedszkola się targać z dwójką. Czy jakiś lekarz czy coś i muszę być pod męża zmiany ustawiona. Ja tez mieszkam w takim miasteczku, ale najbardziej zależy mi żeby jeździć , bo jak wróce do pracy to żlobek i szkola w dwóch różnych miejscach, a od mojej pracy jakieś 5 km jak nie lepiej. I już miałam dość tego właśnie, że od pracy do przedszkola prawie 2km dzień w dzień chodziłam czy śnieg czy deszcz.

Podusia śliczna :) też mam rogala cudnie mi się na nim śpi :D
 
Trzymam kciuki i za Ciebie :) Ja muszę mieć, nie będę zimą z wózkiem do przedszkola się targać z dwójką. Czy jakiś lekarz czy coś i muszę być pod męża zmiany ustawiona. Ja tez mieszkam w takim miasteczku, ale najbardziej zależy mi żeby jeździć , bo jak wróce do pracy to żlobek i szkola w dwóch różnych miejscach, a od mojej pracy jakieś 5 km jak nie lepiej. I już miałam dość tego właśnie, że od pracy do przedszkola prawie 2km dzień w dzień chodziłam czy śnieg czy deszcz.

Podusia śliczna :) też mam rogala cudnie mi się na nim śpi :D
Dokładnie Cię rozumiem :) dlatego też bym chciała przed rozwiązaniem to zrobić bo jak będzie potem to nie wiem. A czy podwieźć dziecko do żłobka czy lekarza i dojechać do pracy to niby blisko , ale na nogach się robi a właśnie nieważne czy deszcz czy śnieg...
 
Cześć dziewczyny :)

Dziewczyny ( ja to się dzisiaj rozgadałam :D )
Czy macie misia Szumisia? Nigdy nie miałam dla synka i żalowalam, że nie mam, bo każdy tak zachwalał, że taki super, czy te z bijącym serduszkiem misie czy te szumiące. Mojego synka nic nie uspokajało i tak z perspektywy czasu pomyślałam, że mogłam go mieć, ale i nie włączałam mu nawet szumów w tel..
Teraz sobie pomyślalam, że kupię, ale to ustrojstwo nie jest takie tanie..I pytam o zdanie mam, które może mialy z misiem styczność :)
Może to tylko niepotrzebny gadżet?

Ja kupiłam Szumisia dla córy, tego z sensorem i jest to w naszym przypadku strzał w 10! Młoda śpi z nim do tej pory, jest to jej ulubiony pluszak. Aż strach pomyśleć co będzie, kiedy będzie się musiała z nim rozstać na rzecz młodszego rodzeństwa :D Aczkowiek wiem, że nie dla każdego dziecka się sprawdza. Po prostu jedno lubi jak mu szumi inne nie :)

W pierwszej ciąży kupiłam wiele książek w tym "Język niemowląt" i "ciężarówka przez 9 miesięcy".
I powiem tak: lubię czytać i dowiadywać się nowych rzeczy. A później w trakcie poznawania dziecka i tak wiele z tych złotych rad życie weryfikuje ;) Także przeczytać, zapamiętać, a potem wykorzystywać selektywnie ;) Z kolei "ciężarówkę..." po prostu przyjemnie się czytało. Taki restart dla mózgu, coś jak komedie romantyczne ;P
 
A ja mam pytanie czy tez macie większe upławy? Bo mi się wydaje ze chyba mam więcej nie wiem czy to normalne?
 
Dziewczyny od czwartku w biedrze mają być kocyku niemowlęce, ale szczegółów nie znam..
A i magiczna plastelina za 19 zł, słyszałam o niej, zamierzam córce kupić, ona uwielbia różnego rodzaju masy..
Ja poluje by kupić kocyk minky ale pewnie w biedronce takiego nie będzie.
Ja prawo jazdy w zdawałam 2 egzaminy w zeszłym roku i jakoś odpusciłam, też ze względów finansowych jednak dodatkowe jazdy i egzamin w miesiącu to lekko 400 zł , a ja jeswzcze muszę dojechać do miasta na jazdy. Chciałabym przed porodem jednak to dokończyć zacisnąć zęby i zdać :) Czego i Tobie życzę :) Bo czasem przydałoby się fakt, niby mieszkam w centrum miasta ale większe zakupy czy załatwić coś dalej trzeba i problem z autobusami u mnie jest różnie. Mieszkam w miasteczku lekko ponad 30 tyś mieszkańców.

Znalazłam tą ofertę z Biedronki:
Link do: Okazje tygodnia - oferta od 15.01 - Gazetka - Biedronka.pl
Może zapoluję na kocyk z samego rana , zobaczę jaki będzie w dotyku.

Do mnie dziś dotarła poducha ciążowa :D A do tego gratis jest podusia i kołderka taka lekka dla dzidziaka. Będzie do wózeczka myślę w sam raz :)Zobacz załącznik 835467
Mam też rogala do spania i śpi mi się z nim super. Ja kupiłam w smyku taki jak miała koleżanka bo mówiła mi że przez cała ciążę jej się nie ulezal był cały czas elastyczny ale po porodzie sprzedała.

Dziewczyny mam do was takie nietypowe pytanie. Możecie mi powiedzieć jakiego wzrostu są mniej więcej dzieci od 0-3, 3-6, 6-9 i od 9-12m? Chodzi o to ze oglądam te ubranka teraz jest sporo przecen na ubranka jesień zima a ja tak na prawdę nie wiem ile mniej więcej wtedy będzie miało moje dziecko cm. Oczywiście wiem że każde dziecko rodzi się innych wymiarów i rosnie inaczej ze chociaż orientacyjnie.
 
reklama
Ja poluje by kupić kocyk minky ale pewnie w biedronce takiego nie będzie.

Mam też rogala do spania i śpi mi się z nim super. Ja kupiłam w smyku taki jak miała koleżanka bo mówiła mi że przez cała ciążę jej się nie ulezal był cały czas elastyczny ale po porodzie sprzedała.

Dziewczyny mam do was takie nietypowe pytanie. Możecie mi powiedzieć jakiego wzrostu są mniej więcej dzieci od 0-3, 3-6, 6-9 i od 9-12m? Chodzi o to ze oglądam te ubranka teraz jest sporo przecen na ubranka jesień zima a ja tak na prawdę nie wiem ile mniej więcej wtedy będzie miało moje dziecko cm. Oczywiście wiem że każde dziecko rodzi się innych wymiarów i rosnie inaczej ze chociaż orientacyjnie.
tak orientacyjnie powiedzą Ci najlepiej siatki centylowe :)
dziewczynki-wzrost2.jpg
 
Do góry