reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Też odradzam taki zestaw :) W pierwszej ciąży taki kupiłam i szybko większość wylądowała na dnie szafy potem w koszu :)
Do nosa "katarek" po prostu rewelacja mój synek ma 2 latka a jak go katar teraz dopadł to sam leciał po odkurzacz i sam sobie czyścil :) ja nie używałam ani szczoteczki ani grzebyka bo synek po tygodniu zrobił się łysy [emoji23] nożyczki ż tego to jakaś tragedia tępe i nic nie obcinaja. A termometr do wody użyłam może ż 3 razy :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziękuję wszystkim za pomoc:)
Nie znam się na tym co potrzeba, dlatego wolałam zasięgnąć wiedzy u Was:)
Jeszcze mam czas więc rozejrze się chyba za wszystkim osobno.
Doświadczenie mam -najlepsza skarbnica wiedzy :)
 
Mam pytanie czy której z Was zwróciły problemy ze wzdeciami i twardym brzuchem? Ja od kilku dni czuję twardy brzuch i straszenie mnie to już męczy[emoji20] na początku myślałam że to od sałaty..Ale jest mniej więcej jak w 1trymestrze...nawet siuski mam taki czasami zapach jak na początku ciąży...Ja chyba znów mam jakaś nadprodukcje progesteronu(tak to nazywam)...progesteronu nigdy nie badalam.

 
Mam pytanie czy której z Was zwróciły problemy ze wzdeciami i twardym brzuchem? Ja od kilku dni czuję twardy brzuch i straszenie mnie to już męczy[emoji20] na początku myślałam że to od sałaty..Ale jest mniej więcej jak w 1trymestrze...nawet siuski mam taki czasami zapach jak na początku ciąży...Ja chyba znów mam jakaś nadprodukcje progesteronu(tak to nazywam)...progesteronu nigdy nie badalam.

Co to moczu to pijesz dużo wody??
Ja jak byłam na diecie nauczyłam się pic dwie butelki 1.5 l dziennie.
W ciazy bardzo ważna jest woda i zawsze sprawdzam czy dobrze pije wodę w takim sensie ze patrzę na mocz jeśli jest przezroczysty jest Ok kezeli żółty i ma jakiś „zapach” to znaczy ze za mało wody wypiłam...
u mnie się to sprawdza.. bo najszybciej po moczu idzie to skontrolować
 
Mam pytanie czy której z Was zwróciły problemy ze wzdeciami i twardym brzuchem? Ja od kilku dni czuję twardy brzuch i straszenie mnie to już męczy[emoji20] na początku myślałam że to od sałaty..Ale jest mniej więcej jak w 1trymestrze...nawet siuski mam taki czasami zapach jak na początku ciąży...Ja chyba znów mam jakaś nadprodukcje progesteronu(tak to nazywam)...progesteronu nigdy nie badalam.

Na tym etapie możesz już odczuwać skurcze przepowiadajace, czasami są słabo wyczuwalne, a czasami przeciwnie. Ja np mam dość silne i towarzyszy temu uczucie jakbym miała kamień w brzuchu :/ Może to to? Oczywiście mogą to też być kwestie jelitowe, w ciąży jelita słabiej absorbują wodę co prowadzi to gorszego pasażu pokarmu i zatwardzen.
 
Dziewczyny w którym miejscu czuje się te pierwsze ruchy? Podbrzusze, troche wyzej od spojenia ale pod pepkiem? Czy to różnie

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Ja takiego gotowego zestawu też bym nie kupiła. Termometr musi być porządny (zbliżeniowy/do ucha), nożyczki ostre i najlepiej zakończone na okrągło, termometr do wody zbędny jak dla mnie, do nosa katarek podłączany do odkurzacza.

@AgaRS90 początki czułam sporo niżej niż pępek a teraz to wszędzie ale jeszcze nie nad pępkiem.
 
reklama
Mam pytanie czy której z Was zwróciły problemy ze wzdeciami i twardym brzuchem? Ja od kilku dni czuję twardy brzuch i straszenie mnie to już męczy[emoji20] na początku myślałam że to od sałaty..Ale jest mniej więcej jak w 1trymestrze...nawet siuski mam taki czasami zapach jak na początku ciąży...Ja chyba znów mam jakaś nadprodukcje progesteronu(tak to nazywam)...progesteronu nigdy nie badalam.

U mnie też ostatnio (szczególnie dziś) wzdęcia powróciły, wszystko co zjem potem mi "jeździ" w brzuchu i czasem robi się balon. A rano po wstaniu mam czasem taka jakby napięta macicę wystającą, nie czuję nic żadnego bólu ale chwilę to trwa, mam brać magne b6 2 dwa razy dziennie
 
Do góry