reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, odbiegając od porodu ;) jak się dzisiaj czujecie? Ja już mam 19 tydzień i zyskałam w końcu więcej sił, ale mam lekkiego lenia żeby cokolwiek porobić w domu.. Bałagan wszechogarniajacy ;p dzisiaj się sprężę hehe. Powiedzccie mi dużo badań już robiliście? Bo ja miałam narazie wykonane tylko raz krew, mocz itp które były zalecane.. W przyszłym tygodniu połówkowe to może da jakieś skierowanie, tak gdybam .. :) życzę Wam dobrego dnia.
Mi tak od 17-18 tyg wróciła energia, staram się codziennie coś porobić, spacery, zakupy, sprzątanie, gotowanie na miarę sił i dobrze się czuje. Wczoraj dostałam takiego powera że pognałam na długi spacer, fajna mroźna pogoda, potem wracam do domu i co? Oczywiście czytam że w mieście normy zanieczyszczenia powietrza przekroczone :errr: No ale co zrobić, ruszać się trochę trzeba. Co do badań to te podstawowe wiadomo zrobione, a mocz i morfologia na każdą wizytę muszę mieć, to chyba taki standard.
 
reklama
Czy tylko ja jeszcze nie myślę o porodzie :-)?

Kolejna bezsenna noc :/
Ja także jeszcze nie myślę, raz poczytałam w internecie o porodach i wystarczy mi do końca ciąży :) pewnie zacznę myśleć w 8 - 9 miesiącu :)

@Jasmina88 ja będę miała CC z konieczności - niestety mam dużą wadę wzroku, tylko muszę mieć zaświadczenie od okulisty. Ostatnio także ginekolog mi powiedziała, że muszę iść do ortopedy, ponieważ ze względu na moją skoliozę najprawdopodobniej nie będę mogła mieć znieczulenia ZWO, tylko wziewne (nie wiem czy to prawidłowa nazwa :)
 
Cześć dziewczyny, odbiegając od porodu ;) jak się dzisiaj czujecie? Ja już mam 19 tydzień i zyskałam w końcu więcej sił, ale mam lekkiego lenia żeby cokolwiek porobić w domu.. Bałagan wszechogarniajacy ;p dzisiaj się sprężę hehe. Powiedzccie mi dużo badań już robiliście? Bo ja miałam narazie wykonane tylko raz krew, mocz itp które były zalecane.. W przyszłym tygodniu połówkowe to może da jakieś skierowanie, tak gdybam .. :) życzę Wam dobrego dnia.
Tzn krwi tak ?
Ja mam hiv różyczke tokso, VDRL, HBS, tsh, glukoze we krwi, no i mocz i morfologia już chyba 3 raz. I to tyle :)
Cześć dziewczyny, odbiegając od porodu ;) jak się dzisiaj czujecie? Ja już mam 19 tydzień i zyskałam w końcu więcej sił, ale mam lekkiego lenia żeby cokolwiek porobić w domu.. Bałagan wszechogarniajacy ;p dzisiaj się sprężę hehe. Powiedzccie mi dużo badań już robiliście? Bo ja miałam narazie wykonane tylko raz krew, mocz itp które były zalecane.. W przyszłym tygodniu połówkowe to może da jakieś skierowanie, tak gdybam .. :) życzę Wam dobrego dnia.


9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Jakby mnie ktos dzisiaj zapytal w ktorym tygodniu jestem to odpowiedzialabym jak moj maz w sobote do swojego ojca na to pytanie odpowiedzial: "Hmm. Bedzie chyba jakos 12 tc" :D A tu juz 17!
Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

To mój ostatnio pyta " W którym Ty MIESIĄCU jesteś, drugim ? [emoji23]
Masakra
Teraz już wie[emoji23]

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Cześć dziewczyny, odbiegając od porodu ;) jak się dzisiaj czujecie? Ja już mam 19 tydzień i zyskałam w końcu więcej sił, ale mam lekkiego lenia żeby cokolwiek porobić w domu.. Bałagan wszechogarniajacy ;p dzisiaj się sprężę hehe. Powiedzccie mi dużo badań już robiliście? Bo ja miałam narazie wykonane tylko raz krew, mocz itp które były zalecane.. W przyszłym tygodniu połówkowe to może da jakieś skierowanie, tak gdybam .. :) życzę Wam dobrego dnia.
Ja jestem obecnie w 17tygodniu i miałam robione następujące badania morfologia + rozmaz automatyczny + płytki, mocz, glukozę na czczo, HIV, HCV, toksoplazmozę, różyczkę, TSH, kiła i cytologia.
 
A ja za półtora godziny mam wizytę i standardowo się stresuje, dziś zaczyna się 18 tydzień wg usg więc mam nadzieję zobaczyć płeć naszego maluszka :) miłego dnia dziewczyny [emoji2]

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja także jeszcze nie myślę, raz poczytałam w internecie o porodach i wystarczy mi do końca ciąży :) pewnie zacznę myśleć w 8 - 9 miesiącu :)

@Jasmina88 ja będę miała CC z konieczności - niestety mam dużą wadę wzroku, tylko muszę mieć zaświadczenie od okulisty. Ostatnio także ginekolog mi powiedziała, że muszę iść do ortopedy, ponieważ ze względu na moją skoliozę najprawdopodobniej nie będę mogła mieć znieczulenia ZWO, tylko wziewne (nie wiem czy to prawidłowa nazwa :)
A lekarz potwierdzil Ci cc ze wzgledu na wade wzroku? :) bo jak ja rodzilam 8 lat temu to mi lekarka powiedziala, ze od lat to już nie jest wskazaniem do cc :) a miałam wade -6... co prawda 3 lata wcześniej ją zoperowałam, ale lekarka mi powiedziała, że to nie ma znaczenia.
 
A lekarz potwierdzil Ci cc ze wzgledu na wade wzroku? :) bo jak ja rodzilam 8 lat temu to mi lekarka powiedziala, ze od lat to już nie jest wskazaniem do cc :) a miałam wade -6... co prawda 3 lata wcześniej ją zoperowałam, ale lekarka mi powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Podobno to zależy jakoś od ciśnienia w oku i stanie siatkówki :

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A lekarz potwierdzil Ci cc ze wzgledu na wade wzroku? :) bo jak ja rodzilam 8 lat temu to mi lekarka powiedziala, ze od lat to już nie jest wskazaniem do cc :) a miałam wade -6... co prawda 3 lata wcześniej ją zoperowałam, ale lekarka mi powiedziała, że to nie ma znaczenia.
Jeszcze przed ciążą jak byłam u okulistki to mówiła mi, że w przyszłości muszę mieć CC, ponieważ mam zbyt dużą wadę i jest ryzyko. Dodała wtedy:"I niech broń Boże nie słucha Pani ginekologa, że to nie jest przeciwwskazanie do rodzenia SN. Ginekolog będzie próbował Pani wmówić, że to nie jest duża wada". Na szczęście moja ginekolog tego nie podważa, prosi tylko o kartkę. Wiesz.. To jest lekarz przeciwko lekarzowi, każdy broni "swojego".. A ja mimo wszystko wolę nie ryzykować.. Jeśli stanie mi się coś ze wzrokiem nikt tego nie cofnie.. A nie daj Boże stracić wzrok.. Nie wyobrażam sobie.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czas na przebranie jest zawsze - regularnie uczestniczę w szybkich i bardzo szybkich cięciach, i choćby właśnie w czasie kiedy musi dojść anestezjolog jest podawany antybiotyk, jest zakładana jednorazowa koszula, są zbierane zgody. Wierzę że pamiętacie to inaczej, ale tak to się odbywa ;) Średnio dziennie (w szpitalu powiatowym, bo myślę że w uniwersyteckich, czy takich III stopnia referencyjności jest dużo więcej) jest minimum jedno szybkie cięcie i zdecydowana większość z nich to wahania tętna płodu. I jak najbardziej liczy się tu czas, ale w sekundach nigdy się go nie liczy ;) Nawet przy krwotokach położniczych, silnych wahaniach tętna płodu itp. trzeba określone standardy spełnić.

posiadanie lekarza na forum i jego merytoryczne odpowiedzi to świetna sprawa, dziękuję za Twoją pracę!
 
Do góry