reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Powiedz mi, czy to 20+1 wychodzi Ci z terminu porodu z USG czy z OM? Bo w sumie mi nadal ginekolog podaje że mam (wczoraj) 19+1, mimo że wg USG genetycznego powinno być 19+6... Nawet pytałam pani ginekolog którą datą się mam sugerować i Ona powiedziała, że to nie ma znaczenia, bo to tylko 5 dni różnicy ;)

I mam do Was dziewczyny jeszcze jedno pytanie (tak to jest jak jest pierwsza w nocy i człowiek spać nie może - myślenie o głupotach ;)): czy lekarze prowadzący zlecali Wam już na tym etapie wymazy z pochwy, szyjki macicy, cewki moczowej i posiew moczu?
Wg om wychodzi mi bodajże 19+3 a wg usg prenatalnego okazało się że dziecko jest o prawie tydzień starsze więc ja liczę wg usg czyli dzisiaj już 20+2. Lekarz mój ostatnio liczył wg om i zalecił mi wtedy zrobić afp krew trzeba robić w danym.tygodniu ciazu i pytał mnie kiedy dokładnie pójdę zrobić to badanie bo musi wpisać tydzień ciąży na skierowaniu i najpierw liczył wg om ale mu zwróciłam uwagę że wg badania prenatalnego dziecko jest starsze o tydzień to zmienił mi na skierowaniu bo on o tym zapomniał. Ale nie mówił jak prawidłowo liczyć chociaż wg mnie wg usg.
Jeśli chodzi o posiew,wymaz to ja nie miałam jeszcze tego badania robionoego. Teraz idę 12 stycznia to muszę wcześniej zrobić tylko morfologie i mocz
 
Mam pytanie czy jest oprócz mnie jeszcze jakas dziewczyna ktora nie kupiła jeszcze ani jednej rzeczy,przedmiotu dla pierwszego dziecka ? Bo mam wrażenie że tylko ja zwlekam...A jestem z przodu listy...[emoji16]
Dziś mam dokladnie półmetek [emoji12]

Ja!

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Mam pytanie czy jest oprócz mnie jeszcze jakas dziewczyna ktora nie kupiła jeszcze ani jednej rzeczy,przedmiotu dla pierwszego dziecka ? Bo mam wrażenie że tylko ja zwlekam...A jestem z przodu listy...[emoji16]
Dziś mam dokladnie półmetek [emoji12]

Oj spokojnie [emoji3] ja też nic nie mam. Znaczy właściwe mam dwa sliniaczki, smoczek i 2 pieluszki [emoji16] także na bogato[emoji6] że wszystkim czekam do polowkowych aż będę wiedziała kto w środku, a poza tym tak mi się ciągle wydaje że jeszcze kupa czasu przede mna że wszystkim zdążę

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam pytanie czy jest oprócz mnie jeszcze jakas dziewczyna ktora nie kupiła jeszcze ani jednej rzeczy,przedmiotu dla pierwszego dziecka ? Bo mam wrażenie że tylko ja zwlekam...A jestem z przodu listy...[emoji16]
Dziś mam dokladnie półmetek [emoji12]

Ja też nic nie mam, jest mnóstwo czasu, na wiosnę też są promocje i wyprzedaże więc też na pewno uda się kupić coś w fajnej cenie :) moja mama mówiła że kiedyś nie kupowalo się nic przed porodem, dopiero jak dziecko było na świecie, moim zdaniem jest jescze trochę za wcześnie :)

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja póki co też tylko oglądam, czytam opinie co z jakiej firmy kupić i patrzę na promocję. Jak była w Lidlu promocja to kupiłam jedne body i pajaca i tyle. Ale jak się dowiemy jaka płeć to już zacznę powoli kupować najpierw takie drobniejsze rzeczy, a jak już będziemy zdecydowani to i wózek. Z tym nie będę się jakoś spieszyć bo ceny są podobne cały czas. Może się też okazać że ktoś znajomy albo z rodziny będzie nam chciał dać coś po swoim dziecku albo sprzedać, ubranek też się nagromadzi na pewno więcej niż potrzeba ;)
 
Ja też nic nie mam, jest mnóstwo czasu, na wiosnę też są promocje i wyprzedaże więc też na pewno uda się kupić coś w fajnej cenie :) moja mama mówiła że kiedyś nie kupowalo się nic przed porodem, dopiero jak dziecko było na świecie, moim zdaniem jest jescze trochę za wcześnie :)

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
to prawda :) mam sporo młodszego brata i wszystko co mieliśmy to ciuszki po kuzynie i pieuchy poprane i poprasowane. Całą resztę kupował tata z ciocią jak mama już była w domu. Dzięki temu mieliśmy najpotrzebniejsze rzeczy a nie wszystko na raz
 
któraś z Was pytała (przepraszam nie mogę znaleźć kto) o bóle na dole brzucha przy wstawaniu itp. Ja mam coś takiego od początku w zasadzie a zwłaszcza jak jestem zmęczona albo jak mam pełny pęcherz lub jak jestem zaraz po siusianiu a chciało mi się bardzo. Staram się powoli wstawać a nie zrywać nagle i jest ok.
 
reklama
Mam pytanie czy jest oprócz mnie jeszcze jakas dziewczyna ktora nie kupiła jeszcze ani jednej rzeczy,przedmiotu dla pierwszego dziecka ? Bo mam wrażenie że tylko ja zwlekam...A jestem z przodu listy...[emoji16]
Dziś mam dokladnie półmetek [emoji12]


Kupiłam tylko body potrzebne do informowania o ciąży i misia.
Ale mam sporo rzeczy, bo moja przyjaciółka urodziła 3 miesiące temu. Mam torby ciuchów i rożek.
1515238264-2588c97e9b27ade3-aaaaaa.jpeg
 
Do góry