reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

któraś z Was pytała (przepraszam nie mogę znaleźć kto) o bóle na dole brzucha przy wstawaniu itp. Ja mam coś takiego od początku w zasadzie a zwłaszcza jak jestem zmęczona albo jak mam pełny pęcherz lub jak jestem zaraz po siusianiu a chciało mi się bardzo. Staram się powoli wstawać a nie zrywać nagle i jest ok.
Mam podobnie, nie jest to co prawda ból nie do zniesienia i szybko da się go 'rozchodzić'. Ale nie pytałam jeszcze o to więc też chętnie się dowiem. Z resztą moja położna (mieszkam w Szwecji, tutaj ciążę prowadzą położne, do lekarza idzie się w razie jakiś poważniejszych problemów) uważa wszystkie bóle za całkowicie normalne w ciąży [emoji19] Dopóki da się wytrzymać i nie są ta ani skurcze ani nie ma krwawienia to nie ma się o co martwić... Nie uspokaja mnie to w ogóle tym bardziej że co chwila mnie coś pobolewa, kłuje itd. i to moja pierwsza ciąża. I panikuję niezmiernie, niezmiennie od początku...[emoji6]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam podobnie, nie jest to co prawda ból nie do zniesienia i szybko da się go 'rozchodzić'. Ale nie pytałam jeszcze o to więc też chętnie się dowiem. Z resztą moja położna (mieszkam w Szwecji, tutaj ciążę prowadzą położne, do lekarza idzie się w razie jakiś poważniejszych problemów) uważa wszystkie bóle za całkowicie normalne w ciąży [emoji19] Dopóki da się wytrzymać i nie są ta ani skurcze ani nie ma krwawienia to nie ma się o co martwić... Nie uspokaja mnie to w ogóle tym bardziej że co chwila mnie coś pobolewa, kłuje itd. i to moja pierwsza ciąża. I panikuję niezmiernie, niezmiennie od początku...[emoji6]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
No któraś z nas mówiła o bólu na który ogórki kiszone nawet nie pomagają i ja się tym zgadzam.
Wierzcie mi ale jak mojej poprzedniej córce którą straciłam w 10tym tygodniu przestało bic serce to nie bolało mnie kompletnie nic.
Teraz czasami to ból ścięgien czasami macica się zepnie ale traktuję to jako sygnał do zwolnienia tępa.
Zawsze trzeba o tym mówić lekarzowi bo wtedy ocenia stan wód, łożyska i szyjki troszkę dokładniej. Jak sa wątpliwości duże to warto wybrać się na dodatkowa kontrolną wizytę.
 
Dziewczyny chyba czuje! Nie wiem czy to to, czy się nakręcam.. Ale czuje to coraz wyraźniej! A przynajmniej tak mi się wydaje [emoji23]
Wybaczcie moje podniecenie ale to moja pierwsza ciąża i chyba jestem tu z najmłodsza ciąża (wg om 21.06 choc obstawiam później bo owu byla pozno) tylko czytam że wam już dzidzia fika a u mnie nic!

9ewnqqmzi7le71mi.png
Według om też mam termin na 21.06 :)
 
Mam pytanie czy jest oprócz mnie jeszcze jakas dziewczyna ktora nie kupiła jeszcze ani jednej rzeczy,przedmiotu dla pierwszego dziecka ? Bo mam wrażenie że tylko ja zwlekam...A jestem z przodu listy...[emoji16]
Dziś mam dokladnie półmetek [emoji12]

Ja co prawda pozniejsza ale to co kupiłam to było wyłącznie dla mnie - ciuchy i poduszka do spania ;D z dziecięcymi rzeczami czekam do polowkowego

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam podobnie, nie jest to co prawda ból nie do zniesienia i szybko da się go 'rozchodzić'. Ale nie pytałam jeszcze o to więc też chętnie się dowiem. Z resztą moja położna (mieszkam w Szwecji, tutaj ciążę prowadzą położne, do lekarza idzie się w razie jakiś poważniejszych problemów) uważa wszystkie bóle za całkowicie normalne w ciąży [emoji19] Dopóki da się wytrzymać i nie są ta ani skurcze ani nie ma krwawienia to nie ma się o co martwić... Nie uspokaja mnie to w ogóle tym bardziej że co chwila mnie coś pobolewa, kłuje itd. i to moja pierwsza ciąża. I panikuję niezmiernie, niezmiennie od początku...[emoji6]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Twoja położna ma generalnie rację - to normalne, że co chwile coś kłuje, pobolewa, bo wszystko się rozciąga, co jest chyba najbardziej odczuwalne w pierwszej ciąży właśnie
 
Wg om wychodzi mi bodajże 19+3 a wg usg prenatalnego okazało się że dziecko jest o prawie tydzień starsze więc ja liczę wg usg czyli dzisiaj już 20+2. Lekarz mój ostatnio liczył wg om i zalecił mi wtedy zrobić afp krew trzeba robić w danym.tygodniu ciazu i pytał mnie kiedy dokładnie pójdę zrobić to badanie bo musi wpisać tydzień ciąży na skierowaniu i najpierw liczył wg om ale mu zwróciłam uwagę że wg badania prenatalnego dziecko jest starsze o tydzień to zmienił mi na skierowaniu bo on o tym zapomniał. Ale nie mówił jak prawidłowo liczyć chociaż wg mnie wg usg.
Jeśli chodzi o posiew,wymaz to ja nie miałam jeszcze tego badania robionoego. Teraz idę 12 stycznia to muszę wcześniej zrobić tylko morfologie i mocz

Lekarze nigdy nie liczą z USG. Wszędzie się podaje termin z om. Chyba, że nie wie się kiedy miało się okres to wtedy jest inaczej.
 
@DareToBe jeśli gdzieś dobrze wyczytałam w którymś poście, to jesteś anestezjologiem i w związku z tym mam prośbę - czy mogłabyś napisać czy jest jakieś większe ryzyko jak się stosuje zzo przy porodzie po raz kolejny? chciałabym trzecie dziecko też rodzić z zzo jak da radę, ale właśnie nie wiem czy podejmuję w ten sposób jakieś dodatkowe ryzyko, a nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat
jeśli będziesz chętna odpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczna :)
 
@nastepnawkolejce pierwsze ruchy, choć nie bylam wtedy pewna poczułam jakiś tydzień temu. Teraz czuje praktycznie codziennie ale najczęściej wieczorem, no i czasem jak siedzę z podgiętymi nogami, może wtedy dzidzi niewygodnie :D bo puka do mnie. To nie są kopniaki, tylko jakby mnie palcem pukało od środka.

Ja dla malucha mam kilka ubranek, dostałam na wigilię, sama miałam już kupione kilka lat temu. Przejrzałam je wczoraj, i mam sporo różowych :D a się nie zapowiada hahahahha
Zerknęłam na rozmiarówkę, to neutralne body w rozmiarze 56 mam tylko jedno, jak będzie chłopak to czekają mnie zakupy :D mam też kilka pieluszek/otulaczy takich neutralnych kolorystycznie.
 
Lekarze nigdy nie liczą z USG. Wszędzie się podaje termin z om. Chyba, że nie wie się kiedy miało się okres to wtedy jest inaczej.
Zgadzam się, jeśli cykle są w miarę regularne to liczy się termin z OM bo dziecko może mieć zwyczajnie predyspozycje do bycia większym od początku (np wysocy rodzice) :)

ja pewnie niewiele rzeczy będe kupować bo mam mnóstwo rzeczy po starszych dzieciach, ale jak byłam w pierwszej ciąży z terminem na grudzień to zaczęłam robić zakupy w październiku. Zdążyłam bez problemu :) Ja jestem z tych strachliwych i cały czas bałam się, żeby nie zapeszyć :p

Co do pierwszych ruchów to poczułam je w 15 tygodniu, ale byly bardzo rzadkie, raz na kilka dni. Teraz czuję je coraz wyraźniej, szczególnie wieczorami, ale też nie codziennie. Ja mam po raz trzeci łożysko na przedniej ścianie, a wtedy ruchy są niestety słabiej wyczuwalne :/
 
reklama
Zgadzam się, jeśli cykle są w miarę regularne to liczy się termin z OM bo dziecko może mieć zwyczajnie predyspozycje do bycia większym od początku (np wysocy rodzice) :)

ja pewnie niewiele rzeczy będe kupować bo mam mnóstwo rzeczy po starszych dzieciach, ale jak byłam w pierwszej ciąży z terminem na grudzień to zaczęłam robić zakupy w październiku. Zdążyłam bez problemu :) Ja jestem z tych strachliwych i cały czas bałam się, żeby nie zapeszyć :p

Co do pierwszych ruchów to poczułam je w 15 tygodniu, ale byly bardzo rzadkie, raz na kilka dni. Teraz czuję je coraz wyraźniej, szczególnie wieczorami, ale też nie codziennie. Ja mam po raz trzeci łożysko na przedniej ścianie, a wtedy ruchy są niestety słabiej wyczuwalne :/
ja miałam podobnie z ruchami - też nie czułam codziennie, a też trzecia ciąża i też mam łożysko na przedniej ścianie. aż w ostatni czwartek pytałam swojego gina czy to ok i powiedział, żeby się nie martwić, bo to jest jak najbardziej ok. od tego momentu maluszek daje o sobie znać codziennie i coraz wyraźniej, nie tylko wieczorem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry