reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja miałam istny cud wigilijny :) Mogłam jeść wszystko, od dzisiaj żyje na wodzie i chlebie, bo mdłości, uporczywe jak cholera wróciły ! Po świętach dają mi popalić za dwoje !
 
reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie trochę zupełnie z innej beczki, ale nie daje mi to spokoju..
Mamy psiaka. Mąż jest astmatykiem na tle alergicznym - w wieku dziecięcym miał uczulenie na sierść zwierząt (obecnie nie ma). Wiem, że dziedziczy się tylko skłonność do alergii i w takim przypadku istnieje prawdopodobieństwo tylko 30%, że dziecko ją odziedziczy. Jednak ciągle nie daje mi to spokoju, co w przypadku gdy dziecko będzie uczulone - czy istnieją sposoby, żeby odczulać takie dziecko już w wieku niemowlęcym? Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem? Wiem, że niektórym mogą wydać się dziwne moje obawy/pytania, ale na ten moment nie wyobrażam sobie, żebym musiała oddać komuś naszego psiaka..
 
Z tego co moja lekarka mówiła ze odczulanie jest chyba od 3 roku życia. Do tego czasu czesc alergii ustępuje. U mojego pawelka też byly podejrzenia co różnych alergii bo miał co chwilę jakąś wysypke. A to po jedzeniu a to jak się go na czymś polozylo.
Miał robione badanie krwi pod kątem alergii ale wszystko wyszło dobrze. Tzn ze nie jest na nic uczulony.
Nie raz jeszcze ma jakąś wysypke Ale posmakuje mu kremem calmapherol czy jakoś tak i znika.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Niestety testy na alergie z krwi mało kiedy dają wyniki, w sensie rzadko coś wychodzi...

A testy skórne robi się po 3 r.ż.

Dobrze zrobić jest test na nietolerancję pokarmową, znajomi niedawno tak robili dziecku, wyszło dużo rzeczy, a w teście na alergie nie wyszło nic...

Te testy nazywają się test food detective , są drogie, ale te na alergie też wcale nie są tanie..
 
Dziewczyny ile się czeka na wynik hiv? Bo dostałam skierowanie. Wizyta na 11 stycznia i mam mieć wyniki.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Musisz spr w swoim laboratorium

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Dziewczyny ile się czeka na wynik hiv? Bo dostałam skierowanie. Wizyta na 11 stycznia i mam mieć wyniki.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja czekałam może 2-3 dni dłużej niż na zwykłą morfologie. Myślę że spokojnie się wyrobisz [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja 3dzień męczę się z pecherzem...Wczoraj kupiłam sok żurawinowy..wizyta dopiero 8 stycznia...nie wiem co robić...nie chcę faszerowac się znowu tabletkami...ledwo globulki skończyłam brać...[emoji20]

 
A ja 3dzień męczę się z pecherzem...Wczoraj kupiłam sok żurawinowy..wizyta dopiero 8 stycznia...nie wiem co robić...nie chcę faszerowac się znowu tabletkami...ledwo globulki skończyłam brać...[emoji20]

Bierzesz fura-ginę?
Ja w ogóle mam bardzo wrażliwy pęcherz, wystarczy stanę na podłodze w skarpetkach mam pozamiatane, wystarczy zimna woda. Mialam tak przed ciążą i mam nadal. Nie biorę codziennie, ale jak już chwyci biorę fura-ginę, lekarz mówił mi, że mogę stosować i pić dużo płynów. Wolę brać furaginę, bo w pierwszej ciąży nie brałam jakiś czas i mialam krew w moczu i wtedy zaczęły się przygody z antybiotykiem. Piję sok 100% z żurawiny codziennie. Możesz ciepłą kąpiel, polewać wodą plecy, czy nawet położyć się z termoforem ciepłym ( nie gorącym) . Dużo wody, wygrzej się porządnie.
 
reklama
Do góry