reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A termin ma na czerwiec?
Jeśli tak to przesada i to gruba...
Pytaj na bieżąco, bo dużo rzeczy teraz nie przychodzi do głowy, ale większości rzeczy nie warto na zapas jednak kupować.
Tak na czerwiec, jest na grupie czerwcowej w końcu [emoji2]też mnie to zaskoczylo dosyć ale mówię może ja zwlekam [emoji6] ale tu na forum jak piszecie to już coś powolutku się kupuje ale bez przesady [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak na czerwiec, jest na grupie czerwcowej w końcu [emoji2]też mnie to zaskoczylo dosyć ale mówię może ja zwlekam [emoji6] ale tu na forum jak piszecie to już coś powolutku się kupuje ale bez przesady [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom

Bez przesady :)
ja z racji tego, że mam wszystko do kupienia, to powoli coś tam kupuje. Chcę do czerwca mieć wszystko.
Wczoraj w smyku znalazłam pościel do łóżeczka, to już wzięłam :) Bodziaki w wielopakach i śpioszki na 62cm to juz skorzystalam :)
Mam wstępną listę co chcę kupić :)
Rogal super jest właśnie taki duży, te małe są niepraktyczne jak dla mnie.

Czy którąś z Was też swędzą piersi? Od dwóch dni mam niezłe swędzenie, sutki mnie swędzą strasznie , całe piersi. Rosną? :D
 
Bez przesady :)
ja z racji tego, że mam wszystko do kupienia, to powoli coś tam kupuje. Chcę do czerwca mieć wszystko.
Wczoraj w smyku znalazłam pościel do łóżeczka, to już wzięłam :) Bodziaki w wielopakach i śpioszki na 62cm to juz skorzystalam :)
Mam wstępną listę co chcę kupić :)
Rogal super jest właśnie taki duży, te małe są niepraktyczne jak dla mnie.

Czy którąś z Was też swędzą piersi? Od dwóch dni mam niezłe swędzenie, sutki mnie swędzą strasznie , całe piersi. Rosną? :D
Mnie swędzą od kilku dni, znowu!
A już myślałam że mam spokój, bo na początku swedziały też...
 
Dziękuję za rady [emoji6] na pewno je będę brała pod uwagę przy zakupach, niedługo chce właśnie listę robić co i jak dlatego pytam
Na grupie na fb dziewczyna w poście chwaliła się że już ma gotowa wyprawkę, pieluchy wszystko, i nawet torbę do szpitala spakowana! Zaczęłam sie zastanawiać czy nie zwlekam za długo [emoji1] że już czas zacząć kupować wszystko!

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja bym się wstrzymała. Podgrzewacz się przyda jeśli będziesz karmić mm. Laktator jeśli kp. A przecież nie wiadomo jak będzie, bo wszystko się może zdarzyć. Sterylizator moim zdaniem w ogóle nie potrzebny. Jak masz potrzebę kupowania[emoji4], to może do szpitala sobie kup. Koszule ze dwie do kp, lekki szlafrok, podkłady, takie specjalne majtki czy podpaski, wkładki laktacyjne, staniki do kp. Na str www szpitala powinni mieć listę rzeczy, które trzeba mieć. Mi też bardzo pomógł rogal do kp, bo na szpitalnych łóżkach niewygodnie się karmi.

Dla dziecka to możesz kupić pieluszki tetrowe i flanelowe. Zawsze się przydadzą. Możesz poczytać o smoczkach czy butelkach (mimo wszystko trzeba mieć), bo są różne rodzaje i coś wybrać. Pościel bawelniana do łóżeczka. Ręcznik dla dziecka, są takie z kapturkiem. Cienki kocyk z bawelny. Jesli dużo będziecie podróżować, to łóżeczko turystyczne. Z kosmetyków: krem nawilżający, krem na odparzenia i płyn do kąpieli, na pewno coś na rany do pielęgnacji pępka (teraz jest modny Octenisept). Gaziki sterylne, sól fizjologiczna.

Dużo tego jest, a to przecież nie wszystko. Starałam się wymienić to, co na pewno się przyda [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja mam sterylizator bo dostałam i nigdy go nie używałam. Synek długo był tylko na piersi a potem zalewalam od czasu do czasu wrzątkiem.
Dla mnie rzecz nie zbędna to elektroniczna niania. Do dziś używamy a synek ma ponad 2 lata.
Rogal do karmienia to dla mnie też konieczność i wolę rogal typowo do karmienia niż używać poduszki "C" z którą mam do spania. Dla mnie była z duża i nie wygodna.
Jeśli butelki do karmienia to tylko te z odpowietrzaniem żeby pokarm się nie zasysał i dziecko nie musi puszczać smoka.
Katarek do odkurzacza i to nie tylko do kataru typowego przy chorobie ale na początku dziecku często wpływa pokarm do noska i tym się super odciąga.
Podgrzewacz dla mnie zbędny bo mam czajnik z termometrem i zawsze miałam wodę zagotowaną i potem tylko podgrzewałam w parę sekund do 40 stopni i gotowe.
Przewijak dla mnie tak do pół roku konieczny był i do tego jakiś organizer żeby wszystko było pod ręką.
Ja nic używanego nie kupowałam i nie kupię bo sobie nic używanego nie kupuję to dlaczego mam wyróżniać moje dziecko. Dziecko ubieram tym samym standardem a nawet chyba czasem lepszym niż siebie.
 
My dalej walczymy z zębami. Chyba wyczuwam drugą czwórkę. Kaszel i gorączka ciągle się utrzymują. Gorączka jest mniejsza, nie przekracza 38. Siostra mnie straszy ze powinnam iść do szpitala, bo ma gorączkę 5 dni. Co myślicie?

Dzisiaj doszła nam biegunka. Mały jak na złość nie chce pić. Ale zauważyłam że zaczął więcej jeść. Nastrój mu się poprawił, jest żywszy i mniej płacze. Mam nadzieję, że mimo wszystko idzie ku lepszemu.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję za rady [emoji6] na pewno je będę brała pod uwagę przy zakupach, niedługo chce właśnie listę robić co i jak dlatego pytam
Na grupie na fb dziewczyna w poście chwaliła się że już ma gotowa wyprawkę, pieluchy wszystko, i nawet torbę do szpitala spakowana! Zaczęłam sie zastanawiać czy nie zwlekam za długo [emoji1] że już czas zacząć kupować wszystko!

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
no bez przesady! do czerwca jeszcze mnóstwo czasu żeby wszystko kupić. na teraz to chyba warto sobie powoli listę układać/ ściągnąć z netu :) i kupować pomału, zwłaszcza że teraz wyprzedaże i można zaoszczędzić. a ta torba do szpitala, to mnie w ogóle rozwaliła :D
 
A dziewczyny już posiadające dzieci powiedzcie mi co z wyprawki dla dziecka możemy spokojnie kupić używane? Oglądam ciągle jakieś rzeczy i się zastanawiam.... Sterylizator, podgrzewacz, wanienki, laktator. O wózek, łóżeczko to nie pytam, tylko bardziej z tych gadżetów, ciężko w ogóle zdecydować co jest niezbędne. Z drugiej strony teraz jak się uzna że coś jest potrzebne to idzie i się kupuje nie ma problemu. Albo co wy uważacie za niezbędne i Wam ułatwilo życie z noworodkiem?
emoji6.png


Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
Używane kupowaliśmy: laktator medela (tfu, wtedy kupiłam nowy, a teraz wiem, że warto wziąć używany ;) - wszystkie części mające styczność z dzieckiem/matką nadają się do sterylizacji), który jak dla mnie jest must have, wanienkę, 90% ubranek. Podgrzewacza i sterylizatora nie mieliśmy - jedno co to kupiłam takie torebki do mikrofalówki do sterylizacji i były ok, ale nie używaliśmy tego długo, może 1-2 miesiące, potem tylko myliśmy :)

Rzeczywiście katarek do odkurzacza (jak pisała @Olasec ) jest niezbędny- przynajmniej ja go muszę mieć ;)

A co do reszty rzeczy to zupełnie na spokojnie kupuję różne - te co mi akurat do głowy wpadną ;) Jak się kupuje powoli to dużo bardziej strawne jest to finansowo :D
 
Ja narazie o tym nie myślę [emoji16] dzisiaj się relaksowałam [emoji1]
1514410832-80b1d948ac4c4904-aaaaaa.jpeg

Kupiłam sobie też 2 sukienki takie sweterkowe na promo, dość rozciągliwe i piękna koszulę [emoji7]
Też jesteście takie wykończone po świętach? Masakra..
Teraz dopiero sobie z mężem odpoczyniemy bo ja na l4 a mąż urlop do 3kroli więc super [emoji173]

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
reklama
Cześć Dziewczyny.
Święta mnie wykonczyly. Po całych trzech dniach byłam mega zmęczona. Ucieszyłam się wczoraj że do pracy idę ;-) moja kolejna wizyta będzie 17 stycznia. Też jakoś tak pójdę na polowkowe. Tym razem na USG chce zabrać mojego 6-latka bo chce zobaczyć braciszka. A po wizycie relaks. Wybieramy się na tydzień w góry. Mój syn mówi że to jego ostatni wyjazd tylko z nami. Od kolejnego będzie miał już brata!
Co do ruchów to w święta poczułam je bardzo mocno. Dzidzia nawet chwilę się ze mną bawiła. Co puklam w brzuszek to kopala od swojej strony. Maz też zachwycony bo pierwszy raz w tej ciąży to on też poczuł ruchy.
Wyprawke po malu kompletuje. Kupiłam już laktator, mate i wózek. Udało mi się też załapać na promocje w rossmanie. Teraz przymierzam się do łóżeczka.
 
Do góry