reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Chętnie bym też się dowiedziała od mam, które urodziły latem jak wygląda wasza wyprawka. Ja rodziłam zimą to mam inne doświadczenie, a tak szczerze zastanawiam się co na start, jak ubierać latem malucha, jaki rożek, czy otulacz, jednak będzie ciepło jak się urodzą maluchy. Tak samo do spania maluszka, do wózka itd :)
Zależy jaką jesteś mamą ;) Ja stosowałam raczej zimny chów i w upały ubieralam malucha jak siebie, czyli same body i ewentualnie nakrywałam pieluszką tetrową, ale to bardziej żeby od słońca ochronić. Bez czapeczki. Do spania body z długim rękawem i początkowo robiłam rożki ze standardowcyh poszewek na poduszki, z czasem półspiochy i ewentualnie cienki kocyk.
 
reklama
Ja miałam x-lander i bardzo szybko się go pozbylam, bo był mega sztywny, zero amortyzacji. Chyba, że w nowych wersjach coś się zmieniło...
A znajomi sobie chwalili, ale może inny model..
Przy wyborze wózka trzeba się też kierować tym gdzie będzie się nim jeździć, bo inny się przyda w dużym mieście przy 'walce" z chodnikami, inny na wsi, a inny np przy częstych spacerach po lesie..
 
Ja polecam tą duża do spania i karmienia..
Mialam też ten mały rogal do karmienia i się nie sprawdził, za sztywny jak dla mnie..
Myslę, że to zależy właśnie od wypelnienia. Czym miałaś wypełnioną tą dużą? Ja styropianowymi kulkami (tak mi sie wydaje, że to to) i pewnie to też miało znaczenie.
 
Święta, święta i po świętach... W zeszłym tygodniu robiliśmy jeszcze remont salonu, ale udało się skończyć na czas ;) Dzidzia była łaskawa i nie dawała o sobie znać, więc mogłam pomóc. Ale za to wczorajszy dzień przeleżałam w łóżku, tak mnie brzuch bolał. Dzisiaj już lepiej, a jutro wizyta, więc sprawdzę, czy wsio oki.
 
Myslę, że to zależy właśnie od wypelnienia. Czym miałaś wypełnioną tą dużą? Ja styropianowymi kulkami (tak mi sie wydaje, że to to) i pewnie to też miało znaczenie.
No ja chyba też, już nie pamiętam, ale coś takiego, no i fajnie dało się ułożyć poduchę według uznania..
 
Zależy jaką jesteś mamą ;) Ja stosowałam raczej zimny chów i w upały ubieralam malucha jak siebie, czyli same body i ewentualnie nakrywałam pieluszką tetrową, ale to bardziej żeby od słońca ochronić. Bez czapeczki. Do spania body z długim rękawem i początkowo robiłam rożki ze standardowcyh poszewek na poduszki, z czasem półspiochy i ewentualnie cienki kocyk.
To normalny " chów" stosowałaś jak dla mnie.[emoji6]
Nie wyobrażam sobie założyć dziecku, nawet noworodkowi czapki latem.
No chyba że czerwiec byłby wyjątkowo paskudny, zimny, deszczowy itp, to coś cieniutkiego ewentualnie..

Ile my się natłumaczyliśmy i nasłuchaliśmy przy małej z teściową, bo NIE zakładaliśmy bawełnianej czapeczki dziecku w domu w lutym. No zgroza, źli rodzice! [emoji32]
Bo przecież KIEDYŚ TAK robili!
 
Ja miałam x-lander i bardzo szybko się go pozbylam, bo był mega sztywny, zero amortyzacji. Chyba, że w nowych wersjach coś się zmieniło...
Fajna podwójna amortyzacje ma wózek adamex barletta. Ja rozwazalam zakupy albo właśnie tego adamexa albo bebetto silvia ale zdecydowanie pod względem właśnie amortyzacji wygrał u mnie adamex
 
A znajomi sobie chwalili, ale może inny model..
Przy wyborze wózka trzeba się też kierować tym gdzie będzie się nim jeździć, bo inny się przyda w dużym mieście przy 'walce" z chodnikami, inny na wsi, a inny np przy częstych spacerach po lesie..
Chyba bez znaczenia od rodzaju powierzchni najlepsze są duże pompowane kole i dobre amortyztory. Nie wypowiadam się tu jako.specjalistka od wózków bo właśnie zamierzam kupić swój pierwszy wózek a raczej pierwsze cztery kółka dla mojego pierwszego malucha ale dużo czytałam ostatnio o wózkach i na co zwracać uwagę i spędziłam dzisiaj dużo czasu w sklepie rozważając dwa modele przed zakupem i rozmowie ze sprzedawcą który wg zna się na rzeczy :-)
 
Fajna podwójna amortyzacje ma wózek adamex barletta. Ja rozwazalam zakupy albo właśnie tego adamexa albo bebetto silvia ale zdecydowanie pod względem właśnie amortyzacji wygrał u mnie adamex
Dziś byłam na spacerze z koleżanką która ma adamex z tym że model vicco i też mnie zaciekawił. Ma dużo pozytywnych opinii, dobrą amortyzację. Tylko zastanawiam się czy przy takich gabarytach użytkowanie spacerówki będzie równie komfortowe? Czy mamy które miały wózek 2 w 1 długo korzystały ze spacerówki czy szybko wymienily na coś mniejszego i lżejszego?
 
reklama
To normalny " chów" stosowałaś jak dla mnie.[emoji6]
Nie wyobrażam sobie założyć dziecku, nawet noworodkowi czapki latem.
No chyba że czerwiec byłby wyjątkowo paskudny, zimny, deszczowy itp, to coś cieniutkiego ewentualnie..

Ile my się natłumaczyliśmy i nasłuchaliśmy przy małej z teściową, bo NIE zakładaliśmy bawełnianej czapeczki dziecku w domu w lutym. No zgroza, źli rodzice! [emoji32]
Bo przecież KIEDYŚ TAK robili!
"Starsze" roczniki i ich troska o czapeczkę to jedno. Drugie to przewrażliwieni rodzice, którzy sami spacerują na krótki rękaw, a dziecko ubieraja w "lekki" kombinezon i przykrywaja kocykiem. Nierzadki widok niestety...
 
Do góry