reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U nas Wigilia zawsze jest jedna. Albo u nas z moimi rodzicami i rodziną ze strony taty, albo u rodziców w tym samym składzie, albo u mojej Chrzestnej z rodziną ze strony mojej mamy, albo u teściów. Z Wielkanocą podobnie. W tym roku Wigilia u teściów, bo jest długie wolne i ja chcę odpocząć.
 
reklama
Ja tylko weszłam na chwilę bo nie miałam czasu. A ten sprzedawca jakiś fajny, zna się, doradzi coś? Bo myślę jechać z mężem w któryś dzień :-)
sprzedawcy i sprzedawczynie nie namolni, składają i rozkładają wózki bez problemów, jak nie ma kolorów to domawiają, my chyba ze trzy razy byliśmy, zanim się zdecydowaliśmy :)
jeśli dobrze kojarzę to chyba kiedyś pracowali w niedziele też
 
@AgaRS90 obejrzałaś już cały drugi sezon Crown? ja właśnie skończyłam ostatni odcinek i jestem znowu zachwycona! trochę się bałam, bo często kolejne sezony są gorsze od pierwszego, ale w tym wypadku to się na szczęście nie sprawdziło :) już czekam na kolejny sezon...
 
u nas jak się urodzi maluszek, to starszy będzie miał 8,5 roku, a młodszy 2,5 roku.
O starszego boję się mniej, bo on już ma taką sytuację przerobioną i na pewno będzie mu łatwiej. poza tym on już jest na tyle duży, że ma swoje sprawy, kolegów i od jakiegoś czasu więcej czasu spędza z tatą (wycieczki w góry, gry, itp) i to się na pewno nie zmieni. poza tym będą za chwilę wakacje, więc jakiś obóz, wakacje u dziadków.
bardziej mnie martwi młodszy, który jest taki "mamusiowy" i na pewno mocno przeżyje pojawienie się "konkurencji". teraz ma 2 lata, to ciężko mu wytłumaczyć, że będzie braciszek. na razie kojarzy tyle, że nie można skakać po brzuszku mamy, bo tam jest dzidzia :) na szczęście będzie lato, więc będzie można dużo czasu spędzać w ogrodzie, który młodszy uwielbia.
po narodzinach mąż na pewno weźmie trochę wolnego i więcej pracy z domu, może przyjedzie moja mama. na pewno każda wolna chwila będzie dla starszaków, tak samo robiłam jak pojawił się drugi - czy to wypad do kina, czy wspólne oglądanie, cokolwiek. młodszy od września pójdzie do przedszkola, to też już będzie inaczej.
jakoś damy radę :)

U nas też będzie różnica 8 lat i martwię się właśnie tym, że jak urodzę na koniec czerwca, potem będą wakacje i wyślę córkę gdzieś na obóz to odbierze to negatywnie, w sensie, że chcemy się jej pozbyć, albo że mamy teraz małego dzidziusia i on jest ważniejszy, a córka idzie w odstawkę.. Dlatego zastanawiam się pomału jak ugryźć temat wakacji, bo nie chce żeby siedziała całe wakacje ze mną w domu, ale nie chce też żeby poczuła się odtrącona...
 
@AgaRS90 obejrzałaś już cały drugi sezon Crown? ja właśnie skończyłam ostatni odcinek i jestem znowu zachwycona! trochę się bałam, bo często kolejne sezony są gorsze od pierwszego, ale w tym wypadku to się na szczęście nie sprawdziło :) już czekam na kolejny sezon...
Kurde dopiero 1 odcinek widziałam!:p aleś Ty szybka [emoji16]
Oglądam z mężem więc muszę czekać aż wróci z pracy no i musi mieć czas.
Sama Oglądam Tudorów po raz 2, Henryk właśnie ściął 2 żonę i bierze się za 3 [emoji16]
 
Jejku ale wam dobrze idziecie na wizyty z mezami a moje wizyty sa w tych godzinach w ktorych moj prace zaczyna. Ja wizyty planowe mam np 16.30 ale wchodze pozniej bo lekarce sie zabiegi przedluzaja. I to ze wchodze bez kolejki nic nie zmienia bo moj juz musi do pracy jechac.

Co do imion to my jeszcze nie myślimy. Jak już będziemy wiedzieć to może pomyslimy.
Pamiętam ze jak jeszcze nie byłam w ciąży z pierwszym to wiedziałam ze będzie Paweł. Po pierwsze podoba mi się to imię a po drugie mój ma tak na drugie.
I jak tylko powiedziałam jak chce dac to mój na początku się cieszył. Ale jak powiedział w domu ze tak bedzie miał to reakcja mnie powalila: co Paweł? A nie możecie dac innego? I tam całą litania imion. Ale się wtedy wkurzylam.
Kurczę moje dziecko więc chyba mam prawo dac na imię tak jak mi się podoba. Myślenie siostry męża jest takie w trzeba dac dziecku na imię tak jaką jest moda. Sama tak robiła. Tylko oni ze wsi to te imiona tak się nie powtarzają. Ale w mieście to już jest gorzej. Bo później jest w klasie kilka kacperkow, kubusiow
Julek albo lenej.

Jakiś czas temu czytałam na mecie artykuł ze mama poszła z kilku latkiem na plac zabaw. Było tak kilku innych chłopców. Wszyscy mieli takie samo imię Kacper albo Kuba. I wszystkie mamy zaczęły po kolei wołać swoich. W końcu ten chłopiec podchodzi do swojej mamy i pyta: mam a dlaczego ja nie mam tak na imię?


Tak na marginesie mi dla dziewczynki podoba się Iga, Daria.
Myślałam jeszcze Zuzia ale teraz jeszcze jest wysyp tego i'
Dla chłopca jeszcze nie myślałam. Na pewno nikt nie będzie za mnie wybierał.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
ja nie chodzę z mężem na wizyty, bo go tam nie potrzebuję :p dzisiaj był wyjątkowo i to tylko wszedł na usg, bo bardzo chciał zobaczyć maluszka. mnie obecność dodatkowych osób tylko jeszcze bardziej stresuje. jak dla mnie to mąż musi być przy porodzie, a wizyty lub badania to tylko w sytuacji gdybym się źle czuła i nie mogła sama dojechać
 
U nas też będzie różnica 8 lat i martwię się właśnie tym, że jak urodzę na koniec czerwca, potem będą wakacje i wyślę córkę gdzieś na obóz to odbierze to negatywnie, w sensie, że chcemy się jej pozbyć, albo że mamy teraz małego dzidziusia i on jest ważniejszy, a córka idzie w odstawkę.. Dlatego zastanawiam się pomału jak ugryźć temat wakacji, bo nie chce żeby siedziała całe wakacje ze mną w domu, ale nie chce też żeby poczuła się odtrącona...
ja mam termin na początek czerwca, a urodzę pewnie w maju, więc tego czasu razem z nowym braciszkiem trochę będzie. nie zamierzam też syna nigdzie od razu wysyłać, chyba że sam będzie chciał :)
 
reklama
Matko ja niedawno bylsm na genetycznym, a wy juz do połówkowych sie zbliżacie. Fajnie [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom

No widzisz, a ja dopiero jutro idę na genetyczne :) Chyba jestem na samym końcu jeśli chodzi o badania i całą resztę, bo termin mam przewidziany na 29.06. Ma ktoś później? :)
 
Do góry