reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Też piję zdecydowanie więcej wody, i częściej staram się ze 2 razy w tyg wycisnąć sobie sok z grejfutów i pomarańczy, poza tym teraz przy przeziębieniu piłam herbatki z cudami ;)
Mnie teraz rzeczywiście objawy odpuściły, i piersi nie są tak bardzo bolesne, i mdłości rzadziej, nie jestem już taka senna, ale siku jak szalona cały czas ;)
 
reklama
@Ewcia9002 na test pappa nie trzeba być na czczo. KikaRika dobrze pisze, że możesz vis zjeść słodkiego żeby bobas nie spał i się ruszał. U mnie był problem i lekarz go budził głowicą od USG :)

Ja nie wierzę w zabobony. W zeszłym tygodniu mieliśmy pogrzeb męża babci i byłam normalnie. Tak samo żadnych czerwonych kokardek nie wiązałam dziecku i tym podobnym. Mnie to wręcz śmieszy.
Moja dalsza sąsiadka zwróciła uwagę mojej siostrze, że jeździ po wsi wózkiem z dzieckiem jak jeszcze było nie ochrzczone. Że to przecież diabeł itp. Normalnie brak słów.

Co do wieszania firanek to nie chodzi o zabobon tylko to z medycznego punktu widzenia jest niebezpieczne. Nie wolno rąk trzymać do góry. Mój lekarz zwraca na to uwagę.

@avet niech mąż się uspokoi bo nie powinno się jeść za dwoje. Na pewno się nie zagłodzisz:)
 
Powiem Ci że to moja pierwsza ciąża i też bez objawów. Piersi nawet nie drgnely jedynie brodawki sa wrażliwe na dotyk. Gdyby nie brak okresu to pewnie bym się nawet nie zorientowałam ze jestem ciąży. Zmęczenie też już jestem mniejsze, problemy ze snem jakby minęły. Mam większą potrzebę picia woda więc zaczęłam też częściej korzystać z toalety ale nie jest to jeszcze tak częste aby było uciążliwe. No i wzdęcia jakby mniejsze. Od dzisiaj postanowiłam ze codziennie rano każdej niedzieli przed śniadaniem będę robić zdjęcie brzuszka by zobaczyć jak się zmienia. To moje zdjęcie z dzisiaj 13 tydzień i właściwie nic nie widać bo taki miałam przed ciąża ale na wadze +2,4kg
1511093752-16cca54fe776fe7d-aaaaaa.jpeg
Tez wczesnieh bylam.senna,spalam po 12h I czasem jeszcze drzemalam w dzien,ale od ok 1,5tyg raczej spie normalnie. Zmeczenie mnie dopada caly czas,ale podejrzewam ze to dlatego ze jestem na zwolnieniu i mniej siew ruszam,wczesniej dojezdzalam do pracy codziennie ok5km rowerem i z powrotem drugie tyle. Teraz tylko spacery z psem i ewentualnie do sklepu,ale to wystarcza zebym zalewala sie potem i czula jak 100kg slon. Ja schudlam 1kg,nie majac mdlosci. Ale mialam brak apetytu w sumie do poczatku tego tyg,teraz staram sie rozwaniej jesc,choc jest ciezko bo na nic.nie mam ochoty.
 
@Ewcia9002 na test pappa nie trzeba być na czczo. KikaRika dobrze pisze, że możesz vis zjeść słodkiego żeby bobas nie spał i się ruszał. U mnie był problem i lekarz go budził głowicą od USG :)

Ja nie wierzę w zabobony. W zeszłym tygodniu mieliśmy pogrzeb męża babci i byłam normalnie. Tak samo żadnych czerwonych kokardek nie wiązałam dziecku i tym podobnym. Mnie to wręcz śmieszy.
Moja dalsza sąsiadka zwróciła uwagę mojej siostrze, że jeździ po wsi wózkiem z dzieckiem jak jeszcze było nie ochrzczone. Że to przecież diabeł itp. Normalnie brak słów.

Co do wieszania firanek to nie chodzi o zabobon tylko to z medycznego punktu widzenia jest niebezpieczne. Nie wolno rąk trzymać do góry. Mój lekarz zwraca na to uwagę.

@avet niech mąż się uspokoi bo nie powinno się jeść za dwoje. Na pewno się nie zagłodzisz:)
Ja tez nie wierze w zabobony. To wyssane z palca i dodatkowo stresuje. A co do wscibskich sasiadek...eh, szkoda gadac. Same pewnie maja niezle za uszami,ale jak zwykle to bywa,jezeli nie masz swojego zycia to cie interesuje zycie innych. Ja bym sie nie przejmowala. Dodam,ze zostalalam wychowana w katolickiej rodzinie,mam wszystkie sakramenty (oprocz slubu,bralismy cywilny) ale jestem osoba niewierzaca. Wyobrazam sobie jakie to bedzie oburzenie,kiedy oznajmie swiatu,ze nie chce chrzcic dziecka. Uwazam,ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome. Wychowywalam sie na wsi,wiem co taka wiadomosc by wywolala,ale to moj wybor i moje zycie. Ludzie nie powinni wmawiac innym swoich racji. Na szczescie teraz mieszkam z dala od tych zaboboniarek,wiec tym bardziej nie przejmuje sie ich opiniami. Kazdy powinien postepowac tak,jak mu serce podpowiada.
 
Dziewczyny trochę z innej beczki. Co sądzicie o przekłuwaniu uszu u małych dziewczynek?


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny trochę z innej beczki. Co sądzicie o przekłuwaniu uszu u małych dziewczynek?


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie mam jeszcze dzieci,ale z wlasnego doswiadczenia,pamietam ze jak mialam 3lata to mama mi przebijala uszy. Moim zdaniem im wczesniej,tym dzieciaczek szybciej zapomni o bolu.
 
@No stres witaj, ja mam termin na 21 czerwca i też trzecia ciąża :)

Co do becikowego - są dwa. Jedno ograniczone dochodem 1922zł netto na osobę (wlicza się nowonarodzone dziecko). Drugie to dodatek do rodzinnego, tam kryteria już są bardziej restrykcyjne.

Kosiniakowe przysługuje kobietom bezrobotnym, studentkom, rolniczkom na krusie, pracującym na umowach śmieciowych.

Jeśli wasz macierzyński wychodzi poniżej 1000zł to przysługuje Wam wyrównanie do tego tysiąca.

W razie czego pytajcie, orientuję się trochę w tych sprawach.
 
Ja nie mam jeszcze dzieci,ale z wlasnego doswiadczenia,pamietam ze jak mialam 3lata to mama mi przebijala uszy. Moim zdaniem im wczesniej,tym dzieciaczek szybciej zapomni o bolu.
A widzisz a ja się z Tobą nie zgodzę.
Tak jak napisałaś o chrzcie że "Uważam, ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome" .
Szanuje Twoja decyzję w tej sprawie i ją rozumiem..
Ale podobnie powinno być w kwestii kolczyków, bo dziecko powinno wybrać czy je chce czy nie, bo to je mają one ozdabiać, a nie rodziców...

Tym bardziej że jest to ingerencja w ciało człowieka jakby nie było i to trwała, bo nawet jeśli dziurki zarosną to ślad zostaje..
Tym bardziej że są badania udowadniające wpływ kolczyków u małych dzieci na późniejsze alergie...

A wiele matek robi córką kolczyki bo to "ładnie wygląda".
A no i najważniejsze pistolety kt wykonują to kosmetyczki nie dość że miażdżą tkankę ucha (bo nie są tak ostre jak igła) to jeszcze mają elementy plastikowe, dlatego są dezynfekowane (a to nie zabiją wszystkiego) a nie sterylizowane w autoklawie..

A pogląd jaki panował dawniej że na małym dziecku szybciej się goi no i że nie będzie pamiętało to powinno się wsadzić między bajki.

Moim zdaniem dziewczynki są same w sobie ładne, nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać takimi świecidełkami, tym bardziej że jest mnóstwo ładnych spinek, opasek, gumek itp kt można to zrobić..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie ostatnio ciut lepiej, chociaż nadal mam problemy z jedzeniem. Jednego dnia mogę jeść wszystko, a innego nic.

Jutro mam wizytę u ginekologa, mam nadzieję, że da mi skierowanie na badania prenatalne, chociaż to nie jest i nie będzie mój prowadzący. Ale nie musi o tym wiedzieć ;)
 
Do góry