reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A widzisz a ja się z Tobą nie zgodzę.
Tak jak napisałaś o chrzcie że "Uważam, ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome" .
Szanuje Twoja decyzję w tej sprawie i ją rozumiem..
Ale podobnie powinno być w kwestii kolczyków, bo dziecko powinno wybrać czy je chce czy nie, bo to je mają one ozdabiać, a nie rodziców...

Tym bardziej że jest to ingerencja w ciało człowieka jakby nie było i to trwała, bo nawet jeśli dziurki zarosną to ślad zostaje..
Tym bardziej że są badania udowadniające wpływ kolczyków u małych dzieci na późniejsze alergie...

A wiele matek robi córką kolczyki bo to "ładnie wygląda".
A no i najważniejsze pistolety kt wykonują to kosmetyczki nie dość że miażdżą tkankę ucha (bo nie są tak ostre jak igła) to jeszcze mają elementy plastikowe, dlatego są dezynfekowane (a to nie zabiją wszystkiego) a nie sterylizowane w autoklawie..

A pogląd jaki panował dawniej że na małym dziecku szybciej się goi no i że nie będzie pamiętało to powinno się wsadzić między bajki.

Moim zdaniem dziewczynki są same w sobie ładne, nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać takimi świecidełkami, tym bardziej że jest mnóstwo ładnych spinek, opasek, gumek itp kt można to zrobić..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
ja szanuje kazda opinie i tak jak napisalam wczesniej powinnismy robic tak jak nam serce podpowiada. Ale jezeli ktos pyta o czyjas opinie to czemu by jej nie wyrazic?:) Kazda mama zrobi co bedzie uwazala za sluszne.
 
reklama
A widzisz a ja się z Tobą nie zgodzę.
Tak jak napisałaś o chrzcie że "Uważam, ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome" .
Szanuje Twoja decyzję w tej sprawie i ją rozumiem..
Ale podobnie powinno być w kwestii kolczyków, bo dziecko powinno wybrać czy je chce czy nie, bo to je mają one ozdabiać, a nie rodziców...

Tym bardziej że jest to ingerencja w ciało człowieka jakby nie było i to trwała, bo nawet jeśli dziurki zarosną to ślad zostaje..
Tym bardziej że są badania udowadniające wpływ kolczyków u małych dzieci na późniejsze alergie...

A wiele matek robi córką kolczyki bo to "ładnie wygląda".
A no i najważniejsze pistolety kt wykonują to kosmetyczki nie dość że miażdżą tkankę ucha (bo nie są tak ostre jak igła) to jeszcze mają elementy plastikowe, dlatego są dezynfekowane (a to nie zabiją wszystkiego) a nie sterylizowane w autoklawie..

A pogląd jaki panował dawniej że na małym dziecku szybciej się goi no i że nie będzie pamiętało to powinno się wsadzić między bajki.

Moim zdaniem dziewczynki są same w sobie ładne, nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać takimi świecidełkami, tym bardziej że jest mnóstwo ładnych spinek, opasek, gumek itp kt można to zrobić..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Całkowicie się zgadzam. Mam podobne zdanie odnośnie umieszczania wizerunku dzieci na profilach rodziców w mediach społecznościowych. Moim zdaniem dziecko jak będzie starsze powinno samo zdecydować czy chce swoje zdjęcia w sieci. Niektórzy rodzice wrzucają takie rzeczy, które mogą w przyszłości spowodować naśmiewanie się z dziecka przez rówieśników.
 
W Polsce matko to się nie opłaca pracować, wszystko co się należy to nie pracującym. A mnie kompletnie nic, mimo że zarabiam odrobinę więcej niż najniższa krajowa, ale nawet przy najniższe nie ma na co liczyć. Śmiech na sali.



TamiSu no proszę.... XXI wiek mamy, co może mieć nagłe złapanie za twarz do dziecka? Firanki rozumiem ale to normalne ze względów zdrowotnych.


Jeśli mogę spytać ile na pierwsze dziecko Kindegeld? Czytałam że niecałe 200 euro, trudno to załatwić? Mój mąż zaczął niedawno pracę w Niemczech i szczerze mówiąc liczę na to Kindergeld, tu w Polsce nie mam liczyć co na żadną pomoc od państwa, a zarabiam ile zarabiam, dodatkowy grosz na dziecko by się przydał, ale przekroczylibyśmy wszystkie progi bo tak 'dobrze' zarabiam ;) Mimo, że żyje się od wypłaty do wypłaty.
A do becikowego będzie liczył się dochód z jakiego okresu?

Też walczę z lekkim przeziębieniem, piję też kwiat lipy z miodem, i jeszcze dodaje soku malinowego do wody i do herbatki. Ale szczerze chyba najlepiej czosnkiem działać. Zrobiłam sobie na noc tosty z serem i czosnkiem i wypiłam mleko z czosnkiem i lepiej się poczułam dopiero :)
@myllenne nie jest trudno załatwić. Wypełnienie papierologii, zaświadczeń, skany dowodów i przetłumaczone najlepiej u tłumacza przysiegłego. Twój mąż musi przepracować 6m żeby dostać Kindergeld. Mój jeszcze pól roku nie minęło, ale już składamy, ponieważ od stycznia zwrot dostaniesz tylko za pół roku wstecz. Wcześniej mogli nie przyznać Ci Kindergeld przez nawet rok i zwrot. Na jedno dziecko jest 190 euro. U nas przynajmniej jazda zaczyna się z drugim dzieckiem, bo urząd Niemiecki za drugie z automatu zabierze ci 500 zl, trzeba składać wniosek w PL przyznają i rezygnujesz. U nas to jest cyrk na kółkach nie chcą wydawać takich zaświadczeń, koleżanka kłóci się w urzędzie o to...Ale to jak trafisz.
W PL dochód pewnie liczony do becikowego poprzedni rok.
 
Ja na przeziębienie pije saszetki pre nalen ( ohyda miód z czosnkiem i maliną, ale pije). Płucze gardło rumiankiem i mam tabletki do ssania pre nalen. 3 dni i jestem na nogach :) Tylko trzeba leżeć i spać :) Choroba minie.
Ja nie przebiłabym córce uszu ze względu na to, że bałabym, że takie maleństwo może naderwać sobie uszko, w czasie zabawy też może coś sobie zrobić. Ja sama za dzieciaka zaczepiłam się o firankę, miałam ucho zszywane..
Mi rodzice przebili na komunię dopiero, wtedy już chciałam :)
 
Ja na przeziębienie pije saszetki pre nalen ( ohyda miód z czosnkiem i maliną, ale pije). Płucze gardło rumiankiem i mam tabletki do ssania pre nalen. 3 dni i jestem na nogach :) Tylko trzeba leżeć i spać :) Choroba minie.
Ja nie przebiłabym córce uszu ze względu na to, że bałabym, że takie maleństwo może naderwać sobie uszko, w czasie zabawy też może coś sobie zrobić. Ja sama za dzieciaka zaczepiłam się o firankę, miałam ucho zszywane..
Mi rodzice przebili na komunię dopiero, wtedy już chciałam :)
No właśnie o ryzyku naderwania sobie ucha nie wspomniałam, rzadko się zdarza ale zawsze jest ryzyko...
Ja też miałam przebijane uszy jakoś w 2giej klasie bo chciałam i też tak zrobię córce. Jak będzie chciała obojętnie czy będzie miała 5 czy np 13 lat..
Ale nie pójdę z nią do kometyczki z powodów o kt pisałam tylko do studio tatuażu i piercingu.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
A widzisz a ja się z Tobą nie zgodzę.
Tak jak napisałaś o chrzcie że "Uważam, ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome" .
Szanuje Twoja decyzję w tej sprawie i ją rozumiem..
Ale podobnie powinno być w kwestii kolczyków, bo dziecko powinno wybrać czy je chce czy nie, bo to je mają one ozdabiać, a nie rodziców...
Tym bardziej że jest to ingerencja w ciało człowieka jakby nie było i to trwała, bo nawet jeśli dziurki zarosną to ślad zostaje..
Tym bardziej że są badania udowadniające wpływ kolczyków u małych dzieci na późniejsze alergie...
A wiele matek robi córką kolczyki bo to "ładnie wygląda".
A no i najważniejsze pistolety kt wykonują to kosmetyczki nie dość że miażdżą tkankę ucha (bo nie są tak ostre jak igła) to jeszcze mają elementy plastikowe, dlatego są dezynfekowane (a to nie zabiją wszystkiego) a nie sterylizowane w autoklawie..
A pogląd jaki panował dawniej że na małym dziecku szybciej się goi no i że nie będzie pamiętało to powinno się wsadzić między bajki.
Moim zdaniem dziewczynki są same w sobie ładne, nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać takimi świecidełkami, tym bardziej że jest mnóstwo ładnych spinek, opasek, gumek itp kt można to zrobić..
Zgadzam się z Tobą - coś czuję, że będzie chłopak, ale jak by była dziewczynka to uszy przebijemy dopiero jak sama poprosi.
Ja tez nie wierze w zabobony. To wyssane z palca i dodatkowo stresuje. A co do wscibskich sasiadek...eh, szkoda gadac. Same pewnie maja niezle za uszami,ale jak zwykle to bywa,jezeli nie masz swojego zycia to cie interesuje zycie innych. Ja bym sie nie przejmowala. Dodam,ze zostalalam wychowana w katolickiej rodzinie,mam wszystkie sakramenty (oprocz slubu,bralismy cywilny) ale jestem osoba niewierzaca. Wyobrazam sobie jakie to bedzie oburzenie,kiedy oznajmie swiatu,ze nie chce chrzcic dziecka. Uwazam,ze wybor powinien zostac dokonany przez nie,kiedy juz bedzie tego w pelni swiadome. Wychowywalam sie na wsi,wiem co taka wiadomosc by wywolala,ale to moj wybor i moje zycie. Ludzie nie powinni wmawiac innym swoich racji. Na szczescie teraz mieszkam z dala od tych zaboboniarek,wiec tym bardziej nie przejmuje sie ich opiniami. Kazdy powinien postepowac tak,jak mu serce podpowiada.
Gdybym tylko miała możliwość, to Stasia bym nie posyłała do komunii (tu sprawa jeszcze nie przesądzona, bo niewykluczone, że sam podejmie decyzję, że nie chce iść do komunii - klasę mają taką pół na pół wierząco-niewierzącą), a malucha z brzucha nawet bym nie chrzciła. Niestety mój Małżonek - nawet nie z przekonań własnych, ale żeby mieć spokój z bardzo-bardzo-wierzącą swoją stroną rodziny - nie widzi opcji nie chrzczenia dziecka...
 
Witam się
@K28 ja brałam po 4 paracetamole dziennie przez 2 tygodnie na początku ciąży. W pierwszej tez na początku wylądowałam na paracetamolu tylko łącznie to byl miesiąc po 3 razy dzienne. Paracetamol jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci.

Co do kolczyków w życiu bym nie przebiła malemu dziecku... i jeszcze u kosmetyczki? :o o zgrozo nigdy w życiu. Moja mam zostawiła mi ten wybór i jak poszłam do 1 klasy widziałam jak inne dziewczynki miałam to i ja chciałam wtedy to mama mnie zaprowadziła i przebilam. Siostra młodsza tez miała taki wybór tylko zrobiła duzo później niż ja bo bała się bólu.

Byliśmy dzisiaj u szwagierki a ona ma 5.5 miesięcznego synka. Mój maluch to go cały czas całuje przytula głaszcze po główce [emoji23] nawet jak go ten maluch pociągnął za włosy to nie zareagował a normalnie to by na robił afery o to [emoji23]
Mi dzisiaj Znajoma oddala swoje nie potrzebne spodnie ciążowe bo ja już w swoje się nie mieszcze [emoji23]

Zaczęła mnie swędziec skóra na brzuchu i czasmai mam wrażenie jakby mi pekala :/

U nas kindergeld wygląda trochę inaczej niż w De są progi wiekowe i najpierw dziecko dostaje 95 euro a ostatecznie jest to 250 euro. Najwyższa sumę dostaje coś koło 13-14 roku życia dokładnie nie pamiętam i z drugim dzieckiem wygląda to tak samo. A

A dziewczyny mieszkające poza Pl jak długo mieszkacie juz poza granocami Polski?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jeszcze pisalyscie o zabobonach nie wierze w takie pierdoly [emoji23] tak mnie nie raz ludzie z tym śmieszą a wymyślają coraz to nowsze i glupsze przesady [emoji23]

Ja najchętniej tez bym nie chrzcila ani pierwszego ani kolejnego dziecka ale mąż sobie tego nie wyobraża. W sumie całe jego rodzina a pół mojej to by się chyba nas wyparla [emoji23]
Dla mnie w tej kwestii dziecko też powinno mieć wybór

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się
@K28 ja brałam po 4 paracetamole dziennie przez 2 tygodnie na początku ciąży. W pierwszej tez na początku wylądowałam na paracetamolu tylko łącznie to byl miesiąc po 3 razy dzienne. Paracetamol jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i dzieci.

Co do kolczyków w życiu bym nie przebiła malemu dziecku... i jeszcze u kosmetyczki? :o o zgrozo nigdy w życiu. Moja mam zostawiła mi ten wybór i jak poszłam do 1 klasy widziałam jak inne dziewczynki miałam to i ja chciałam wtedy to mama mnie zaprowadziła i przebilam. Siostra młodsza tez miała taki wybór tylko zrobiła duzo później niż ja bo bała się bólu.

Byliśmy dzisiaj u szwagierki a ona ma 5.5 miesięcznego synka. Mój maluch to go cały czas całuje przytula głaszcze po główce [emoji23] nawet jak go ten maluch pociągnął za włosy to nie zareagował a normalnie to by na robił afery o to [emoji23]
Mi dzisiaj Znajoma oddala swoje nie potrzebne spodnie ciążowe bo ja już w swoje się nie mieszcze [emoji23]

Zaczęła mnie swędziec skóra na brzuchu i czasmai mam wrażenie jakby mi pekala :/

U nas kindergeld wygląda trochę inaczej niż w De są progi wiekowe i najpierw dziecko dostaje 95 euro a ostatecznie jest to 250 euro. Najwyższa sumę dostaje coś koło 13-14 roku życia dokładnie nie pamiętam i z drugim dzieckiem wygląda to tak samo. A

A dziewczyny mieszkające poza Pl jak długo mieszkacie juz poza granocami Polski?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mieszkamw holandii na stałe jakieś osiem lat. Wczesniej jakieś 7 lat z kilkoma przerwami.
 
reklama
Ja jestem wierząca, braliśmy ż mężem ślub kościelny podczas którego przysiegalismy, że dziecko wychowywać będziemy w wierze Kościoła.
Jako rodzice podejmujemy decyzję za dzieci, kierując się ich dobrem. Jeśli rodzic uważa, że tak jest dobrze - to chrzci.
Jeśli w przyszłości dziecko będzie niewierzące to ten sakrament nie będzie miał dla niego znaczenia, a z Kościoła jako wolny człowiek również może się wypisać. Takie jest moje zdanie:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry