reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja tez sie najesc nie moge ale tal do poludnia ok 14h a pozniej juz norma. A jeśli chodzi o brzuszek ja przeklinalam depilacje miejsc intymnych i te lusterko a wiadomo do porodu trzeba wydepilowac bo polozne to roznie moga to zrobic

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom

Mnie na szczęście nie goliły przy porodzie. A ja też odpuściłam przed porodem. To w niczym nie przeszkadza. Chyba, że położnym.
 
Co do porodów to ja ostatnio oglądałam program na temat babek które nie wiedziały ze są w ciąży do porodu... ale ich porody to były tak przerysowane, że szkoda slow. Ktoś ma fantazje żeby takie scenariusze pisać. Ja mimo trudnego pierwszego porodu do następnego jestem pozytywnie nastawiona :) grunt to podejść do tego na spokojnie i będzie dobrze :) moja lekarka przy pierwszym porodzie powiedziała mi ze jak tyle lat już przyjmuje porody tak jeszcze żadna babka nie śmiała się przez cały czas do samego końca [emoji23] wiec mimo masakry szło to nawet z uśmiechem na twarzy przetrwać :D

Weronika co do twojego partnera to szkoda slow na takie zachowanie... a jak się dzisiaj czujesz? Przeszło ci czy może byłaś u lekarza?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
TamiSu ja nie byłam do porodu golona,byłam szyta bo bardzo pękłam i lekarka nic nie mówiła, żeby to jakoś przeszkadzało przy szyciu

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To duzo zalezy od lekarza i poloznej. Jak trafi sie na jedze to wiadomo ;) ale glowa do gory ja mialam porod ok 12h zakońcZony cesarka ale zartowalam smialam sie a na sam koniec jeszcze drzemnelam sie przy niby mocnych skurczach bez znieczulenia ale fajnie wspominam do momentu cc to tam byl stres czy dZidzia zyje ale teraz to sie z tego smieje. I pamietam moja wściekłość jak powiedzialam sie ze mozna chodzić a mi lezec lazali pod ktg non stop bo w 38tc zielone wody byly. A tak myślę ze jeszcze lepiej bym to znosila

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
do poczytania na chwilę, konferencja była:
Link do: Czy można ochronić dziecko przed alergią pokarmową?
Czy można ochronić dziecko przed alergią pokarmową?
Tego mogli się dowiedzieć rodzice, którzy 26 października 2017 r. wzięli udział w kolejnym spotkaniu z „Cyklu Konferencji: Fakty i mity o mleku”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, które odbyło się w Szkole Rodzenia przy Szpitalu Miejskim w Białymstoku. W swoim wystąpieniu ekspert projektu dr. Irena Białokoz-Kalinowska, pediatra i specjalista z dziedziny alergologii szeroko omówiła temat czynników alergicznych, będących często przedmiotem niepokoju wielu przyszłych rodziców.
W swojej prelekcji zaznaczyła, iż co prawda niepożądane objawy może wywołać pokarm zawierający białko, to jednak nie każda niepokojąca reakcja po spożyciu posiłku świadczy o tym, iż mamy do czynienia z alergią. Przestrzegała także przed samodzielnym wprowadzaniem diety eliminacyjnej tj. „na wszelki wypadek”, stwarzającej niebezpieczeństwo dla zdrowia i prawidłowego rozwoju malucha.
Uczestnicy mogli dowiedzieć się również o prawidłowej diecie w okresie ciąży i karmienia. Okazuję się, że karmiąca mama potrzebuje ok. 500 kcal więcej niż kobieta w ciąży. Należy także zadbać o właściwą podaż pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych takich jak: witaminy z grupy B, A, E, wapń, magnez, cynk, jod, których znakomitym źródłem jest mleko i produkty mleczne, bardzo ważne dla utrzymania prawidłowego rozwoju kości dziecka. Jeżeli przyszła mama toleruję nabiał, a w przypadku kamienia nie występują objawy alergiczne na białka mleka krowiego u dziecka, to dieta powinna uwzględniać produkty mleczarskie. Co więcej mleko można oczywiście zastąpić kefirem, jogurtem lub żółtym serem, pamiętając, że zapotrzebowanie na wapń w ciąży i w okresie karmienia wynosi nawet 1200 mg dziennie. W trakcie spotkania poruszono także kwestię karmienia piersią, która nieoczekiwanie stała się przedmiotem dyskusji. Pomimo przedstawionych faktów że białka zawarte w mleku matki są łatwiej przyswajalne (nawet w 100%), niż te z mleka sztucznego, wielu uczestników pytało się o mleko zastępcze.
 
Do góry