reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Dziewczyna pytała o testy NIPTY a tam płeć dziecka możesz poznać już w 9tc - jest do badania krwi i kosztuje od £350 do £900 ;) i ma skuteczność 99.9% bada różne choroby :)
Na usg to wiadomo ze Ci nie powiedzą na pierwszym scanie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hej dziewczyny! Ale to badanie jest darmowe. Pamiętam z Tomkiem 3 lata temu ze pytali czy chce badanie najpierw z krwi później 13 tydzień usg i jezeli cos wyjdzie z krwi ze duże prawdopodobieństwo choroby to robią ta imopunkcje czy jakos tak. To jest to badanie? Nie zgodziliśmy sie w tedy bo stwierdziliśmy ze jezeli dojdzie do tego ze sie dowiemy czegos złego to i tak nie zrobimy tego groźnego badania. I uznaliśmy to za bezsens. Ale wtedy usg w 13 tygodniu trwalo minutę bez tych badan i byliśmy mega zawiedzeni w końcu w uk tylko dwa skany no nie...
 
Hej dziewczyny! Ale to badanie jest darmowe. Pamiętam z Tomkiem 3 lata temu ze pytali czy chce badanie najpierw z krwi później 13 tydzień usg i jezeli cos wyjdzie z krwi ze duże prawdopodobieństwo choroby to robią ta imopunkcje czy jakos tak. To jest to badanie? Nie zgodziliśmy sie w tedy bo stwierdziliśmy ze jezeli dojdzie do tego ze sie dowiemy czegos złego to i tak nie zrobimy tego groźnego badania. I uznaliśmy to za bezsens. Ale wtedy usg w 13 tygodniu trwalo minutę bez tych badan i byliśmy mega zawiedzeni w końcu w uk tylko dwa skany no nie...

Nie to nie jest to badanie. To o którym ty piszesz to jest standardowe badania tylko na zespół downa i edwardsa między 11 a 13tc :) te testy o których pisałam są od 9tc i wygrywają więcej chorob niż te dwie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Popieram, to nie to badanie :)
Jak byłam dziś u ginekolog to spytałam o NIFTY (bardzo poważnie o tym myślę - na razie tylko ja, Małżonkowi profilaktycznie nic nie mówię, bo na 100% byłby przeciwny - choć pieniądze bardzo duże) i pani dr w sumie odradzała, że w sumie najpierw badanie prenatalne, a jak tam coś niedobrego by wyszło (tfu, tfu!) to wtedy będziemy myśleć

Odkąd mamy serduszko, to jakoś tak bardziej czuję się w ciąży... Ale mam to co Wy - każde wyjście do toalety to sprawdzanie czy napewno nic
 
Właśnie w defacto przed chwilą mówili o testach.
Najpierw badanie standardowe z krwi, jezeli to badanie wykarze duże lub średnie ryzyko wystąpienia chorób to amniopunkcjia, która nie jest podobno aż tak inwazyjna. Ryzyko poronienia jest mniejsze niż 1%. Gdy to badanie wykarze nieprawidłowości rodzice mogą zdecydować się na badania z krwi matki które kosztują od 2-12 tyś. Złotych.

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
a ja dziś zaś patrzę i plamienia mam. Na szczęście mam dziś lekarza o 11. Ale zaś obawy przesłałam plamić a tu zaś. Czuje ze ta moja ciąża będzie mi robić niespodzianki
 
Właśnie w defacto przed chwilą mówili o testach.
Najpierw badanie standardowe z krwi, jezeli to badanie wykarze duże lub średnie ryzyko wystąpienia chorób to amniopunkcjia, która nie jest podobno aż tak inwazyjna. Ryzyko poronienia jest mniejsze niż 1%. Gdy to badanie wykarze nieprawidłowości rodzice mogą zdecydować się na badania z krwi matki które kosztują od 2-12 tyś. Złotych.

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
Odwrotnie.
Najpierw pranetalne badania (one obliczaja prawdopodobieństwo wystąpienia trzech najczęstszych trisomii). Jeśli prawdopodobieństwo jest duże można zrobić testy Nifty. Jeśli i one wykrywają nieprawidłowości robi się amniopunkcje.
 
A jeszcze wracając do Nifty to dzwoniłam i pytałam o cenę. Kosztują 2397 zł. Niby pisze ze od 9 tc ale babeczka mi powiedziała ze lepiej ok 11 tc bo wtedy jest więcej dna płodu w krwi matki.
Jeśli chce się wykonać te testy, dzwoni się 2 dni wcześniej do nich. Oni mówią do jakiego laboratorium jechać i tam wysyłają specjalny zestaw do poboru próbki.
Jeśli któraś chce więcej info to napiszcie mi swojego maila to wyślę wam poradnik który dostałam od nich.
 
reklama
Do góry