reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

witajcie dziewczyny!
Czy mogę do Was dołączyć? Ja nadal w ciężkim szoku - ale 3 pozytywne testy to już chyba coś [emoji14] Ciąża niespodzianka - ale z mężem się ucieszyliśmy. Termin wypada mi na 13 czerwca. Trochę się martwię bo zupełnie nie wiem jak tam moje tsh (jutro idę na pobranie krwi). Mam nadzieję, że będzie dobrze :)
Witaj, rozgość się.
Ja mam urodziny 13 czerwca ;)


Dziewczyny co do objawów to mi piersi spuchły, mam mega apetyt i wahania nastroju... A i spać miskę chce w połowie dnia, jak to w 1szym trymestrze.

Jutro idę do gina, pół dnia nerwów bo rejestracja na 12 a dr dopiero na 14, nie mogę się doczekać, choć serduszka pewnie nie będzie jeszcze widać.
Ciekawe czy będą 2 pęcherzyki, bo dużo osób, najbardziej mąż wmawiają mi bliźniaki [emoji12]


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja niestety mam niestety bo co chwilę chodzę do łazienki i sprawdzam czy wszystko jest dobrze.
Ja od rana też mam plamienia. Cały dzień do niczego:( Jestem po trzech poronieniach, a dwa z nich zaczęły się od plamień. Na szczęście teraz jest lepiej i mam nadzieję, że tak zostanie.
 
Byłam w sobotę u polskiej ginekolog, ale ona jest tu tylko co drugi weekend. W pierwszym trymestrze holenderscy lekarze nic nie robią przy plamieniach, każą tylko czekać.
 
witajcie świerzynki

Dziewki wy mi powiedzcie czy ktoras mieszka w uk niech mi ktos jak krowie na rowie wytłumaczy czy ten test nifty gdzie robi sie badania na zespol downa, czy on mi powie juz w około 10-13 tygodniu ciazy czy to chlopiec czy dziewczynka? Jak to mozliwe ze medycyna az tak do przodu, ze jeszcze 20 lat temu matki po smakach kształcie brzucha znały płęc dziecka (w mojej mamy przypadku jedna zmyłka była czyli ja; miałam byc Jacusiem, wyszłą Justynka)

Testy te robisz z krwi w prywatnym laboratorium - kosztują od £350 do £900
Jeśli chcesz podadzą Ci płeć dziecka w skuteczności do 99.9% tak jak na pozostałe choroby.
Między 11 a 13tc masz usg na nhs i tak możesz ale nie musisz bo to Twoja wola - zgodzić się na badanie na zespół downa i Edwardsa. Płci dziecka Ci nie podadzą wtedy. Dopiero na kolejny usg w 20tc. Tak to wyglada.
A te testy NIPTY to są badania wolnego płodowego dna które znajduje się we krwi matki. Na blogu mamaginekolog bardzo dobrze jest to opisane


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
aantalea - ja mieszkam w UK. Nie podadzą Ci płci na tak wczesnym etapie. Nawet jak podają Ci w 20tc (czasami musisz powiedzieć, że chcesz znać) to nadal mówią, że to nie 100% pewne itp. aczkolwiek, jest możliwe aby poznać płeć o wiele szybciej :p jak będziesz miała zdjęcie z USG możesz po nubie poznać... chociaż u mojego syna był nub dziewczęcy :p

Dziewczyna pytała o testy NIPTY a tam płeć dziecka możesz poznać już w 9tc - jest do badania krwi i kosztuje od £350 do £900 ;) i ma skuteczność 99.9% bada różne choroby :)
Na usg to wiadomo ze Ci nie powiedzą na pierwszym scanie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Naan - trzymam kciuki aby było dobrze! Ja też poroniłam ale np jak byłam w ciąży z córką to zaczęłam krwawić ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. A w obecnej ciąży to dostałam okres w dniu terminu - tak mi się wtedy wydawało...
queen_b - dzięki za wyjaśnienia - technika idzie do przodu. Szczerze w życiu nie zapłaciłabym takich pieniędzy aby poznać płeć dziecka :p ale pewnie ze względu na te choroby warto...
 
Hej dziewczyny, gratulacje dla nowych mam.
Wiem dziewczyny co przeżywanie u mnie podobnie każda wizyta w toalecie to niemal trauma, wciąż sprawdzałam czy nie ma najmniejszych śladów krwi mam nadzieję że z czasem mi przejdzie. Dziwnie u mnie te objawy, piersi czasem bolą a w sumie to rZadko, chodzę zmęczona, czasem coś pociągnie w dole brzucha i te dziwne klucie w pochwie. Juz bym chciała ten 19i być po wizycie u gin, wiedzieć, że wszystko ok z malenstwem.
 
reklama
Do góry