reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Odnośnie samopoczucia, to ja ostatnio mam jakiś przypływ energii za dnia, a w nocy śpię jak kamień, co skutkuje rano przepełnionym pęcherzem o śpię max do 7:30

Też ostatnio przechodziłam infekcje pechrzęrza, teraz wyniki bardzo ok. Wspomagam się profilaktycznie zuravitem i uroseptem (1 tabletka) :)

Pozdrowionka dla wszystkich i cudownej niedzieli :)
 
reklama
Odnośnie samopoczucia, to ja ostatnio mam jakiś przypływ energii za dnia, a w nocy śpię jak kamień, co skutkuje rano przepełnionym pęcherzem o śpię max do 7:30

Też ostatnio przechodziłam infekcje pechrzęrza, teraz wyniki bardzo ok. Wspomagam się profilaktycznie zuravitem i uroseptem (1 tabletka) :)

Pozdrowionka dla wszystkich i cudownej niedzieli :)

A i przy pojawiających się infekcjach min 3 litry wody dziennie! :)
 
U mnie również 7 na plusie, a odżywiam się książkowo, słodyczy nie jem w ogóle i nigdy nie jadłam. Więc nie ma reguły, faktycznie

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
A to taka super informacja dla tych co jedzą słodycze [emoji16] Jak nie mają wpływu na dietę, to znaczy że można jeść. [emoji38]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie też ciągłe problemy z bakteriami w moczu (i przed ciążą i w ciąży) więc pije nawet więcej niż 2 litry bo już 3 razy musiałam brać antybiotyk. Nie wiadomo czy nie będę musiała brać antybiotyków przez całą ciążę (!). Zobaczymy po posiewie. Ciężko jest się przyzwyczaić ale pomocne są te wszystkie aplikacje przypominające o piciu wody. U mnie tatusiek spełniał tę rolę, ale pod jego nieobecność apka dwała radę. Szczególnie w pracy. Lekarz ma rację, pij wodę, to bardzooo ważne! Powodzenia ;)

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
A co to za apka?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Ja wczoraj mialam tak potworny i meczacy ból głowy, że przeleźalam prawie caly dzien i nie wiele w domu zrobilam. Corka z meżem rozebrali choinke i sie jej pozbyli, odkurzyli i tyle. A dzis mamy gości- corka zaprosila mojego tate na ciasto z okazji dnia dziadka i zabieramy sie za pieczenie. Dziś na szczęście już czuje sie lepiej, ale mój tata zasygnalizowal mi, że to moze od tego, że za malo pije wody.. No fakt, ze akurat wody za duzo nie pijam, wole herbate jak taka pogoda za oknem, ale chyba się z nia przeproszę i też sobie jakąś apke w tel zamontuje z przypominaniem..
 
A ja jestem właśnie po ćwiczeniach z GymBreak, bardzo fajnie mi się ćwiczy inaczej się czuje odrazu, wcześniej więcej spacerowalam ale takie ćwiczenia to zupełnie co innego. Mam nadzieję że nie stracę motywacji i regularnosci [emoji16] u mnie pogoda dziś fatalna dzień z serialem

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Ja wczoraj mialam tak potworny i meczacy ból głowy, że przeleźalam prawie caly dzien i nie wiele w domu zrobilam. Corka z meżem rozebrali choinke i sie jej pozbyli, odkurzyli i tyle. A dzis mamy gości- corka zaprosila mojego tate na ciasto z okazji dnia dziadka i zabieramy sie za pieczenie. Dziś na szczęście już czuje sie lepiej, ale mój tata zasygnalizowal mi, że to moze od tego, że za malo pije wody.. No fakt, ze akurat wody za duzo nie pijam, wole herbate jak taka pogoda za oknem, ale chyba się z nia przeproszę i też sobie jakąś apke w tel zamontuje z przypominaniem..
Herbatę można pić, tylko słabą i nie tylko ją. W tych dwóch litrach płynów które powinnyśmy pic mogą być np. 2 kubki herbaty, ale oprócz tego soki, i przede wszystkim woda. I co bardzo ważne każda mocna herbata oraz kawa ma właściwości moczopędne i odwadnia organizm, no i wyplukuje ważne pierwiastki, więc warto każdą filiżankę kawy/herbaty 'zapic' szklanką wody. Ważne jest też żeby nie wypijać szklanki wody duszkiem, bo to nic nie da i obciąża nerki. Najlepiej pić małymi łykami. A co do smaku, nie każdy wodę lubi, więc polecam sobie do butelki/dzbanka zrobić wodę z miodem i cytryną i np mięta albo malinami, i popijać cały dzień w miarę możliwości. Jest pyszna i jak ma się ja na oku to nawet przypominek nie trzeba. A po kilku dniach picie wody wchodzi w nawyk

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny a jak to jest u Was z piciem wody? Wczoraj na połówkowych lekarz mnie delikatnie upomniał ze powinnam pic dużo więcej wody, minimum 2l. Dzis spróbuje tyle wypić choć wiem ze łatwo nie bedzie [emoji23]
Miłej niedzieli!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja wyciągając wnioski z pierwszej ciazy to od tego czasu pije duzo wody i sie pilnuje. Szczegolnie karmiąc piersią musialam sie przyzwyczaic do tego, aby pic regularnie. Teraz juz weszlo w krew.

Polecam kupic sobie bidony lub kubki z rurką, bo chwyt "oszukanczy" jest taki ze pojac przez rurkę wypijamy wiecej :) Kupialam sobie tez taki bidon z "wkladka" do ktorej np moze wrzucic miete, cytrynę czy np kostki lodu i przez to woda smaczniejsza.

A w ciazy musimy pic - wplywa to na zapobieganie infekcji i dodatkowo jest sie mniej zmeczonym.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Edit: a co do herbaty to czesto robie sobie po prostu dzbanek i z zasady dorzucam miodu, sokow naturalnych (malinwoy, czarny bez, porzeczka, aronia). Ostatnio hitem jest u mnie herbata czarna z limonką, galazka rozmarynu i imbirem.
 
Do góry